Chat with us, powered by LiveChat

شناسنامه گروه باران

شناسنامه

شناسنامه گروه باران

شناسنامه

شناسنامه گروه باران

نام کامل: موسسه افق ارتباط بین‌المللی باران (گروه باران)
نام تجاری: گروه باران
نام مدیرعامل: مهدی بیگی 
linkedin
تاریخ تاسیس: دهم آبان ماه ۱۳۸۰
محل تاسیس: ایران، تهران

شروع فعالیت

«گروه باران» متولد دهمین روز از  آبان ماه سال ۱۳۸۰ می‌باشد. باران با هدف آموزش زبان انگلیسی سازمانی به زبانی ساده برای مدیران و دیگر افراد پر مشغله‌ی جامعه تشکیل شد و در ادامه شیوه‌های تراز اول آموزش زبان انگلیسی را ارئه کرد.

یک سال بعد یعنی سال ۱۳۸۱ گروه باران «نمایندگی از موسسه International Language Institute کانادا» را اخذ کرد.

قدم بعدی، طراحی دوره‌ای در سال ۱۳۸۲ بود که ۵ سال متوالی  بهترین دوره‌ی آموزشی گروه باران را به‌خود اختصاص داد. نام این دوره «آموزش مکالمه‌ی زبان انگلیسی از طریق تماس تلفنی» (Telephone Conversation Program) و یا به اختصار (TCP) نام گرفت.

معرفی دوره‌ی «TCP»

معرفی دوره‌ی TCP

by کارشناس دوره

نظر آقای آرش سلامیان

در سال‌های اولیه طراحی دوره «آموزش مکالمه‌ی زبان انگلیسی از طریق تماس تلفنی» (۱۳۸۴)، موسسه‌ی بین‌المللی «Pearson» انگلستان همکاری آموزشی خود را با باران شروع کرد.

در سال ۱۳۸۶ باران اولین سخنرانی خود را در حضور مدیران آموزش «صنعت پتروشیمی مارون» جهت «طراحی مشترک دوره‌ی نیمه حضوری (Blended Language Course (BLC» با همکاری از مشاوران موسسه‌ی بین‌المللی Pearson ارائه کرد.

یک سال بعد در پکن پایتخت چین اولین مقاله‌ی تحقیقاتی خود را در کنفرانس بین المللی منابع انسانی با موضوع «آموزش زبان انگلیسی به مدیران ایرانی» ارائه کرد.

دانلود مقاله «آموزش زبان انگلیسی به مدیران ایرانی»

۱۳۸۹
«ارائه اولین مقاله تحقیقاتی در پکن»

۱۳۸۶

اولین سخنرانی در همایش مدیران آموزش صنعت پتروشیمی در شرکت پتروشیمی مارون

۱۳۸۴

آغاز همکاری آموزشی با موسسه «Pearson» انگلستان

در سال ۱۳۸۸ «کانون ویرایش ترجمه ادیترنس» فعالیت کاری خود را در زمینه‌ی ترجمه و ویرایش متون تخصصی زبان انگلیسی در موسسه باران شروع کرد. تعهد کانون ویرایش و ترجمه به بالا بردن سطح کیفی کتب چاپ‌شده، مکاتبات بین‌المللی سازمان‌ها، اسناد و مدارک داخلی و متون منتشره وبسایت‌هاست. این مجموعه، با داشتن نگاهی خاص به فرایند ترجمه توانسته کیفیت کاملا متمایزی در خدمات ارائه شده ایجاد کند.

توجه مهمی که گروه باران به حوزه‌‌ی بانکداری دارد باعث شد که تغییرات مهمی در «دوره‌های اختصاصی زبان بانکداری» انجام دهد.
آغاز به کار خدمات آموزشی Mobile Learning Tools : این دوره شامل آموزش لغات عمومی، تخصصی و مدیریتی از طریق پیامک است.

انعطاف‌پذیری باران در طراحی دوره‌های مناسب نیاز زبان‌آموزان به‌طوری هست که برای افرادی که نیاز به یادگیری زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاهی دارند، دوره‌ای به نام «مسیر میانبر هوشمند» طراحی کرد که چکیده‌ی ۵۰ کتاب روز دنیا در زمینه‌ی آموزش زبان انگلیسی است.

سال 91 هم مانند دیگر سال‌های اخیر بدون جایزه به اتمام نرسید. دریافت گواهینامه‌ی تعهد به تعالی EFQM در آخرین ماه سال از طرف پتروشیمی کشور باعث شد مصمم‌تر از همیشه به سمت موفقیت حرکت کند.

۱۳۸۸

«کانون ویرایش و ترجمه»

طراحی دوره SmartWay

۱۳۹۱

«طراحی دوره SmartWay»

گواهینامه‌ی تعهد به تعالی 1391

۱۳۹۱

گواهینامه‌ی تعهد به تعالی

دانشگاه کمبریج  سومین دانشگاه قدیمی جهان هست که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. باران یکی از موسساتی هست که از سال 92 آزمون بین‌المللی BEC دانشگاه کمبریج را برگزار می‌کند و نام خود را در سایت این دانشگاه ثبت کرده است (کلیک) . BEC آزمونی معتبر و طراحی شده توسط دانشگاه Cambridge است. این آزمون جهت تست دانش تجاری زبان انگلیسی زبان آموز برگزار می‌شود.

سال 93 را برای باران می‌توان سال نوآوری نامگذاری کرد. چرا که 3 دوره‌ی آموزشی جدید طراحی کرد و مثل همیشه سال را با جایزه گذراند. نام دوره‌های طراحی شده Learning to Learn, Value Based Leadership و دوره کارگاه‌های سه‌گانه (Persuasive Presentation, Email Writing, Meeting) بود که در آخر با دریافت جایزه «کارآفرین برتر» در «همایش بین المللی کسب و کار» سال را با موفقیت به اتمام رساند.

University of Cambridge

۱۳۹۲

Learning To Learn

Value Based Leadership

۱۳۹۳

کارگاه سه‌گانه

Persuasive Presentation

Email Writing

Meeting

۱۳۹۳

دریافت جایزه کارآفرین برتر

۱۳۹۳

هیچ برنامه، نقشه، دوره، مسیری که به سمت موفقیت حرکت می‌کند؛ بدون تغییر و بروز شدن، پیشرفت نمی‌کند و بهتر نمی‌شود. به همین دلیل باران سال ۹۵ در «دوره‌ی آموزش مکالمه‌ی زبان انگلیسی از طریق تماس تلفنی» تغییری ایجاد کرد و سیستم آموزشی «GPS-UP» را به آن اضافه کرد.

سال آینده باران با هدف مشحص کردن یکی از بخش‌های مهم و بسیار کاربردی یادگیری زبان انگلیسی سمیناری با عنوان «آموزش زبان سازمانی چیست؟» برای مدیران عامل و منابع انسانی، آموزش سازمانهای دولتی، ارگان­ها و شرکت­‌های بخش خصوصی کشور برگزار کرد.

در چند سال اخیر، گروه باران در کنار تمام فعالیت‌هایی که انجام می‌داد؛ سیستمی نوین برای یادگیری زبان جدید به بهترین روش ممکن برای هر فرد و علاقه‌مند به یادگیری زبان (در اینجا منظور از «زبان» فقط زبان انگلیسی نیست. تمام زبان‌ها را می‌تواند شامل شود.) با مطالعه و تحقیق و مشاوره طراحی کرد و نام آن را «KLS» نامید و از ابتدای دی‌ ماه ۱۳۹۶ در دوره‌های آموزشی گروه باران مورد بهره برداری قرار گرفت.

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap