[rev_slider alias="moshaverezaban"]

مشاوره زبان انگلیسی زیر نظر استودیو دیزاین باران

استودیو دیزاین باران چیست؟

یکی از خدمات نوین موسسه باران، طراحی (دیزاین) مسیر یادگیری زبان انگلیسی بر اساس تفاوت­‌ها و نیازهای علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی است. گروه باران بیش از یک دهه سابقه‌ی دیزاین مسیر یادگیری (Language Learning Roadmap Design) در زبان انگلیسی را داشته است. فعالیت طراحی نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی در چارچوب دانش فنی استودیو دیزاین باران صورت می­‌گیرد.

خانم وفادار

خانم وفادار

پتروشیمی پردیس

«همیشه یادگیریِ زبان انگلیسی به‌عنوان هدفی بود که هر بار شروع کردم، به هر دلیلی متوقف شد. روش باران تا به الآن علاقه‌مندی و استواری در من ایجاد کرده است که این رو مدیون پیگیری‌های باران هستم.»

check mark مشاوره برای یادگیری زبان دوم

check mark  مشاوره یادگیری زبان خارجی برای کدام افراد مناسب است؟

check mark سختی‌های یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

check mark پیچیده‌ترین قسمت موفقیت در یادگیری زبان چیست؟

check mark هدف از مشاوره برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

check mark فواید جلسه مشاوره هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی زبان انگلیسی

check mark جلسه مشاوره چگونه اجرا می‌شود؟

check mark  آنچه در جلسه مشاوره یادگیری زبان انگلیسی به دست می‌آید

Values مشاوره برای یادگیری زبان دوم به چه معناست؟

مشاوره برای یادگیری زبان دوم به معنی ارائه‌ی راه‌حلی مناسب، با توجه به نیازهای شما است. سوالاتی هستند که می‌توانند بین شما و یادگیری زبان دوم فاصله بیاندازند. از جمله این سوالات می‌توان به مثال‌های زیر اشاره کرد.

✎ واقعا می‌توانم زبان انگلیسی یاد بگیرم؟
✎ برای یادگیری زبان حتما باید خارج از کشور زندگی کنم؟
✎ معلمی که زبان مادریش انگلیسی است بهتر از معلم زبان ایرانی می‌تواند به من زبان یاد بدهد؟
✎ چند ترم دیگر باید منتظر باشم تا بتوانم روان انگلیسی صحبت کنم؟
✎ من که از حرف زدن جلوی دیگران ترس دارم، می‌توانم زبان انگلیسی یاد بگیرم؟
✎ کتاب‌ها و دوره‌های آموزش زبان انگلیسی زیادی را گذرانده‌ام و احساس ناامیدی می‌کنم، باید از یادگیری زبان صرف نظر کنم؟
✎ در سن و سال من می‌شود زبان انگلیسی یاد گرفت؟

Values مشاوره یادگیری زبان خارجی برای کدام افراد مناسب است؟

حدود ۵۰۰ سال پیش معلم خصوصی یکی از پادشاهان معروف اروپایی به او گفت یادگیری زبان بال دومی است که انسان می‌تواند پیدا کند. به پادشاه توصیه می‌کند برای برقراری ارتباط و شناخت مردم سرزمین‌های دیگر حتما زبان دیگری غیر از زبان مادریش یاد بگیرد. اهمیت این موضوع تا جایی است که گفته می‌شود بدون یادگیری زبان دوم نمی‌توانیم زبان اول خود را بشناسیم.

درباره اهمیت یادگیری زبان تحقیقات زیادی صورت گرفته است و شاید به طور خلاصه بتوان فواید یادگیری زبان را حداقل در هشت هدف زیر قرار داد:
  1. موفقیت در سطوح مختلف تحصیلات دانشگاهی
  2. موفقیت در مراحل مختلف شغلی در داخل و خارج از کشور
  3. موفقیت در کسب و کار داخلی و برون مرزی
  4. امکان گسترش شبکه ارتباطی در سطح جهانی و ارتباط با متخصصان
  5. افزایش لذت و یادگیری در سفرهای خارجی
  6. استفاده بیشتر از منابع تخصصی و دانش فنی بین‌المللی
  7. حضور و سخنرانی درمجامع تخصصی بین‌المللی
  8. پیشگیری از زوال مغزی

increase  یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند بر زندگی شخصی، کار، احساس موفقیت فردی بیشتر، ارتقای شغلی و حتی درآمد و کسب ثروت بیشتر تاثیر داشته باشد.

Values سختی‌های یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

حفظ کردن کلمات زبان انگلیسی کار دشواری نیست و زبان‌آموزانی که مسیر یادگیری خود را با باران شروع می‌کنند، به طور متوسط ۳ تا ۵ هزار کلمه را در دوران تحصیلی خود یاد گرفته‌اند و معنی فارسی آنها را با سرعت خیلی خوبی به یاد می‌آورند.
یادگیری و تمرین نکات گرامری نیز برای زبان‌آموزان ایرانی ساده و آسان است. شاید به دلیل آزمون‌های مختلف و روش‌های مختلفی که در ایران هست، بیشتر افراد بعد از خواندن گرامر در سطوح مختلف تحصیلی تسلط خوبی پیدا می‌کنند و نکات مهم گرامری را در ذهن دارند.
همچنین خرید و خواندن کتاب‌های بازار آموزش زبان برای افراد سخت نیست و معمولا در هر کتابخانه‌ای در محل کار یا منزل ممکن است افراد چندین سری کتاب‌های آموزش زبان را داشته باشند و حتی سطح مقدماتی تا پیشرفته را تمام کرده باشند.
ولی نهایتا راضی نمی شویم. احساس می کنیم به هدف نرسیده‌ایم. کماکان دستیابی به آن را جستجو می‌کنیم.

Values پیچیده‌ترین قسمت موفقیت در یادگیری زبان چیست؟

در تجربه ۱۷ سال فعالیت موسسه افق ارتباط بین المللی باران به واسطه گفتگو با افراد علاقمند به یادگیری زبان متوجه شده­‌ایم:

گروه باران با 17 سال تجربه در آموزش زبان انگلیسی سازمانی برای مدیران

01.  هدف اول افراد برای یادگیری زبان انگلیسی راحت صحبت کردن است.

02. خواسته‌ه­ای واضح برای راحت شنیدن و راحت حرف زدن به زبان انگلیسی.

03. در آن واحد، بدون تپق و مکث شنیدن و پاسخ دادن به زبان انگلیسی.

04. دستیابی به بیان شیوا و سلیس در زبان انگلیسی.

speak  بیان شیوا و سلیس در زبان انگلیسی (Fluency in English)  دشوار است و هیچ کدام از زحمات بالا تضمین‌کننده دستیابی به این هدف ارزشمند نیست. بیان شیوا و سلیس یا روان شنیدن و روان صحبت کردن در زبان انگلیسی نیاز به شناخت دقیق این موضوع علمی دارد و امری پیچیده و پراهمیت است. بنابراین همانگونه که دستیابی به قله کوه دماوند پیچیده و شدنی است به شرط آنکه راه داشته باشیم و برای این مرحله از صعود آمادگی لازم را کسب کرده باشیم، دستیابی به یک زبان انگلیسی صحیح و روان نیازمند راهنما برای تعیین مسیر مناسب و کسب آمادگی لازم برای صعود به آن هدف است.

انتخاب راه درست یادگیری یک زبان جدید برای بیشتر افراد دشوار است. با‌ توجه به‌ اینکه هر فردی به هر دلیلی شروع به یادگیری زبان انگلیسی می‌کند، انتظار دارد نتیجه بگیرد، این نتیجه با برنامه‌ریزی و انتخاب راه و شیوه درست به دست می‌­آید.

گروه باران راه مناسب و موفق یادگیری زبان را صرف وقت کافی پیش از شروع کار و قبل از انجام کار زبان‌آموزی می‌‌داند. اگر پیش از شروع مسیر یادگیری زبان، علل موفقیت‌­ها و شکست‌­های قبلی شما را بررسی نکنیم، در کنار هم روشن نکنیم چه هدفی از یادگیری دارید، به تفاوت‌های مدل یادگیری شما با دیگران فکر نکنیم، کتاب و فیلم مناسب و مخصوص شما را پیدا نکنیم، ….. چگونه می‌شود نتایج بهتر از قبل گرفت؟ در باران فکر کردن و برنامه‌­ریزی کردن و شناخت زبان‌آموز و نهایتا ترسیم نقشه راه یادگیری مقدم بر شروع دوره است. هیچ دوره­‌ی موفقی بدون شناخت علمی و طراحی مسیر علمی یادگیری شما اتفاق نمی‌­افتد.

گروه باران برای هر فرد از ابتدا تا انتهای مسیر آموزش زبان انگلیسی زبان‌آموز را طراحی و اجرا می‌کند و باتوجه به شرایط مناسب هر زبان‌آموز، مسیرآموزشی زبان‌آموز را تعیین کرده و به‌ زبان‌آموز برای رسیدن به هدفی که از زبان‌انگلیسی دارد، کمک می‌کند.

Values هدف از مشاوره برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

هدف از مشاوره، انتخاب دوره‌ مناسب و قدم­‌های موفقیت­‌آمیز در یادگیری زبان انگلیسی با توجه به هدف و زمانی‌ که مدیران و کارشناسان سازمان‌ها و اعضای خانواده آنها دارند. گروه باران با تجربه‌ ۱۷ ساله و مطالعات علمی مستمر خود نیاز‌های مدیران و کارشناسان سازمان‌های کشور و اعضای خانواده ایشان را می‌شناسد و برای همین بهترین شرایط یادگیری زبان انگلیسی را با توجه به نیازهای زبان‌آموزان از جمله هدف، زمان، هزینه و همچنین محیطی راحت و مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی، در قالب یک مسیر آموزشی شفاف و هوشمندانه تعیین می‌کند. این نقشه هدفمند یادگیری زبان انگلیسی در باران Roadmap نامیده می­شود.

Valuesفواید جلسه مشاوره هدف‌گذاری انگلیسی چیست؟

جلسه‌ مشاوره‌ گروه باران برای کسب بهترین نتیجه برای زبان‌آموز است و کمک می‌کند راه مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کند و نشان می‌دهد قدم به قدم راه را چگونه حرکت کند. مدیران و کارشناسان می‌توانند در جلسه‌ مشاوره نیاز‌های خود را بیان کنند و با کمک گروه باران برای زمان و هزینه‌ی خود برنامه‌ریزی داشته باشند.

route ‌به بیان دیگر به‌محض شروع همکاری با باران، در تمام مراحل کار باران در کنار شما خواهد ماند.

Valuesجلسه مشاوره چگونه اجرا می‌شود؟

01. فرم مشاوره را پر می‌­کنید.
02. شرکت در جلسه‌ی یک ساعته
03. در پایان جلسه نقشه راه آموزشی خود را دریافت می‌­کنید.

Valuesآنچه در جلسه مشاوره یادگیری زبان انگلیسی به‌دست می‌آورید.

01. درک نقاط قوت و ضعف شما در یادگیری زبان انگلیسی
02. تشخیص نیازهای یادگیری شما در زبان انگلیسی
03. هدف‌گذاری در مسیر یادگیری زبان انگلیسی
04. شناخت موانع یادگیری زبان انگلیسی شما
05. تشخیص علل شکست شما در یادگیری زبان انگلیسی
06. انتخاب راه صحیح و نتیجه‌بخش
07. انتخاب نوع برنامه و بودجه برای یادگیری زبان انگلیسی
08. جلوگیری از هدررفت زمان، فرصت‌ها و هزینه