(021)88201529-30 vip@barangroup.ir
Select Page
آموزش زبان انگلیسی سازمانی به مدیران | VIP

دوره‌ی ویژه‌ی آموزش زبان انگلیسی سازمانی به مدیران | VIP

دوره‌ی VIP باران مخصوص مدیران ارشد و عالی سازمان‌ها طراحی‌شده است. این دوره‌ها برای افرادی برگزار می‌شود که شرایط کاری و محدودیت‌های زمانی آنها باعث می‌شود که کلاس انفرادی داشته باشند تا بتوانند نتیجه‌ی خوبی از یادگیری زبان انگلیسی بدست آورند.

روش‌کار باران در دوره VIP

ابتدا یک جلسه‌ی نیاز‌سنجی برگزار می­‌کند. این جلسه‌ی نیاز سنجی معمولا حدود ۶۰ دقیقه طول می کشد و یک سری سوالات به زبان فارسی پرسیده می‌شود تا بتوانیم مختصات یادگیری یک زبان‌آموز را بخوبی پیدا کنیم.

سوالاتی که در این قسمت پرسیده می‌شود به ما کمک می کند که علاوه بر اینکه بهترین زمان و بهترین شرایط یادگیری را بتوانیم فراهم کنیم نقشه‌ی راه یادگیری زبان‌آموز را نیز ترسیم کنیم. گروه باران هفده سال سابقه طراحی نقشه راه یادگیری مدیران عالی و ارشد کشور را دارد که با عنوان انگلیسی Roadmap معرفی شده است.

بعد از نیازسنجی

بعد از این جلسه‌ی ۶۰ دقیقه‌ای در صورت نیاز حدود ۱۰ دقیقه مصاحبه‌ای به زبان انگلیسی خواهیم داشت تا آخرین وضعیت مهارت گفت و شنود زبان‌آموز را دریافت کنیم. بعد از اینکه نتیجه‌ی نیاز‌سنجی بررسی شد، پکیج آموزشی زبان‌آموز تهیه می‌شود. تمامی مطالب درسی لازم را گروه باران آماده کرده و در اختیار زبان‌آموز قرار می‌دهد.

طبق برنامه‌ای که برای زبان‌آموز مناسب است، از نظر ساعتِ و روز برگزاری کلاس این برنامه هماهنگ شده و نهایتا دوره آغاز می‌شود.

در مسیر دوره آموزش در زمان‌های مشخصی که در فرآیند کاری باران قرار دارد، از زبان‌آموز و از اساتید دوره بازخورد گرفته می‌شود که این امر باعث می‌شود تغییراتی که باعث بهبود دوره می‌شود را ایجاد کنیم.

نیازسنجی | VIP Need Metrics

محتوای کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی سازمانی به مدیران | VIP

محتوای کلاس‌های VIP در هر کلاس متفاوت است. این بدین معنی است که ما بسته به شرایط نیاز‌های یک مدیر محتوای درسی را تعیین می‌کنیم.بعضی از کلاس‌ها با کتاب درسی پیش می­‌رود و بعضی از کلاس‌ها هم بدون هیچگونه کتاب درسی پیش می‌روند، یعنی بر اساس نیازسنجی تصمیم گرفته می‌شود که بهترین روشی که برای یک نفر می‌توانیم در نظر بگیریم چه خواهد بود.

بنابراین در گروه باران ما محدود به کتابِ مشخصی نیستیم و هرآنچه برای یک کلاس لازم باشد تا به نتیجه برسد را تهیه می‌کنیم.

محتوایی که برای یک دوره تهیه می‌شود به­‌صورت صوتی، متن و ویدئویی است و از وب­سایت های بین‌المللی و اپلیکیشن­‌های مفید برای هر زبان‌آموز انتخاب شده و استفاده می‌کنیم: ترکیبی از روش هایی که برای زبان‌آموز جذابیت ایجاد می کند.

دوره‌های VIP آزمون ندارد و تمرکز ما روی نتیجه‌ی کار است. به بیان دیگر زبان‌آموز زمانی که دوره را با باران می‌گذراند، به راحتی باید بتواند به صورت روان و صحیح انگلیسی صحبت کند. این هدف تعریف باران از نتیجه یک دوره‌ی VIP ‌است. دوره‌ی VIP برای مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره، معاونین و قائم مقام‌های سازمان‌ها و مدیران کل و روسای ادارات در سازمان پیشنهاد می‌شود.

مدت برگزاری دوره‌ی VIP Time Duration | VIP

مدت برگزاری دوره‌ی آموزش زبان انگلیسی سازمانی به مدیران | VIP

مدت برگزاری این دوره‌ها بسته به شرایط مدیران متفاوت است و حداقل دو جلسه در هفته و حداکثر ۶ جلسه در هفته برگزار می‌شود. هر جلسه ی آموزشی ۹۰ دقیقه است. مراحلی که در یک جلسه‌ی آموزشی داریم برای زبان‌آموزانی که در مراحل ابتدای راه آموزشی هستند به این شکل است که در یک جلسه‌ی آموزشی در سه مرحله کار اجرا می‌شود.

مرحله‌ی اول تمرکز زبان‌آموز برای یادگیری آماده شود.

مرحله‌ی دوم انجام مراحل یادگیری زبان‌آموز طبق سلسله مراتب تنظیم شده باران در کلاس است. آموزش به نحوی طراحی شده است که زبان‌آموز خارج از کلاس نیاز به انجام تکالیف و تمرین اضافه نداشته و در پایان هر جلسه اساتید نقاط قوت و ضعف زبان‌آموز را ثبت میکنند و به خود زبان‌آموز گزارش می‌کنند که هر جلسه از پیشرفت خود آگاه بشوند.

زبان‌آموزان در مسیر آموزشی خود فیدبک فراوان نسبت به یادگیری خود دریافت می­‌کنند.

زبان‌آموزان دوره‌ی VIP که به­ صورت انفرادی جلسات آنها برگزار می‌شود، اگر در مرحله‌ی ابتدایی یادگیری زبان باشند یعنی در مرحله ای باشند که احساس می‌کنند در زبان انگلیسی دانش کمی دارند، کار مهمی که انجام می‌شود این است که ۱۲۰ ساعت اول دوره بر مهارت شنیدن تمرکز می‌شود.

چون باور داریم که اعتماد به نفسِ اصلی که یک زبان‌آموز نیاز دارد قبل از اینکه در حرف‌زدن اتفاق بیفتد باید در شنیدن بدست بیاید.

در کلاس‌های VIP عمده‌ی یادگیری در کلاس انجام می‌شود، یادگیری زبان‌آموزان در خارج از کلاس در کانال آموزشی تلگرام باران به آدرس https://t.me/BaranVIPEnglish اتفاق می­‌افتد و بخشی از کار هم در مکالمات تلفنی (TCP) رخ می­‌دهند.

بنابراین با توجه به محدودیت زمان مدیران ارشد ما کمترین شرایط انجام تکلیف و خودآموزی را برای مدیران پیش‌بینی کرده‌ایم.

نتیجه‌ی دوره VIP Result | VIP

نتیجه‌ی دوره‌ی آموزش زبان انگلیسی سازمانی به مدیران | VIP

در مورد نتیجه‌ی کار، گروه باران متعهد است زبان‌آموزانی که ۸۵ درصد از زمان دوره را با باران می­‌گذرانند به نتیجه مطلوب برسند. نتیجه مطلوب یعنی زبان‌آموز در سطح خود بتواند روان و صحیح صحبت کند و اعتماد به نفس لازم برای این کار را در این سطح بدست آورد.

درفاصله‌ی بین جلسات آموزشی که به صورت حضوری برگزار می‌شود، تماس‌های تلفنی برای مدیرهای ارشد در نظر گرفته شده که باعث تقویت مهارت حرف زدن (Speaking) می‌شود. ارتباط بین استاد و زبان‌آموز در طول هفته حفظ می‌شود و به اساتید خود دسترسی دارند و می‌­توانند اگر سوالی داشته باشند، راهنمایی دریافت کنند.

یکی از مهم ترین نتایج باران این است که به­ صورت مرحله به مرحله حس اعتماد به نفس زبان‌آموزان در ابتدای راه افزایش پیدا می‌کند.

در مرحله ی دوم می‌توانند صداها و آواها را به‌ خوبی بشنوند و بعد از اینکه در اصطلاح تخصصی گوش زبان‌آموز برای زبان انگلیسی بیدار شد، روی مهارت حرف زدن زبان‌آموز تمرکز می‌شود و با توجه به کیفیتی که در صحبت کردن زبان‌آموز هست تجزیه و تحلیل صورت می‌گیرد تا بتوانیم تصمیم بگیریم که از چه روش آموزشی استفاده کنیم تا کیفیت حرف زدن زبان‌آموز افزایش پیدا کند.

ابتدا اعتماد به نفس افزایش پیدا می‌کند، بعد مهارت شنیدن و مرحله‌ی سوم مهارت صحبت کردن و در مرحله‌ی نهایی افزایش قدرت مهارت شنیداری و حرف‌زدن با هم پیش می­روند.

یکی از سوالاتی که در تمامی جلسات از باران پرسیده می شود، این است که “باران چه شرایطی را درباره ی مدیران لحاظ می‌کند که می‌تواند در دوره‌های آموزشی نتیجه بگیرند؟”

یکی از شرایط مهمی که گروه باران به آن توجه دارد این است که مدیران مشغله‌ی ذهنی بالا و تمرکز بسیار کمی داشته و حتی ترس برای اظهار نظر در جمع به زبان خارجی داشته باشند.

علاوه بر اینکه کمبود وقت در بسیاری از موارد باعث می‌شود که کنترلی بر زمان خود نداشته و برنامه‌های غیر قابل پیش‌بینی در برنامه‌های کاری و زندگی آنها پیش بیاید، مدیران می‌خواهند که علاوه بر توانایی اظهار نظر در موقعیت‌های رسمی، بتوانند گفت‌و‌‌گو‌های غیر‌ رسمی که معمولا در زمان استراحت و یا در حاشیه‌ی جلسات اتفاق می‌افتد را به خوبی از عهده‌اش بر بیایند تا به راحتی با مشتری یا شریک تجاری خارجی خود ارتباط برقرار کنند.

مدیران به دو موضوع توجه خاص دارند.

یکی اینکه مهارت شنیداری آنها افزایش پیدا کند، به بیان دیگر افزایش مهارت شنیداری برای آنها در اولویت است و موضوع دیگر اینکه بتوانند به نحوی زبان انگلیسی را یادبگیرند که بتوانند درک درستی از آمار، اطلاعات، اعداد و ارقام بدست بیاورند.

مدیران با توجه به شرایط و زمان کاری که دارند ترجیح می‌دهند که تمام مطاب آموزشی و تمرین‌های مربوط در زمان کلاس آموزشی انجام شده و از انجام تکالیف خارج از ساعت یادگیری اجتناب شود.

استاد دوره یک روش کاملا فردی برای آموزش زبان‌آموز انتخاب کرده و ابتدا و انتهای مسیر آموزشی را روشن می‌کند و در پایان هر جلسه گزارش پیشرفت زبان‌آموز را به وی گزارش می‌دهد.

دوره‌های پیشنهادی باران

دوره‌ی آموزش زبان انگلیسی از طریق تماس تلفنی

دوره‌ی TCP

دوره‌ی آموزش زبان انگلیسی از طریق تماس تلفنی

دوره‌ی کلاس‌های نیمه‌گروهی مدیران

دوره‌ی CIP

دوره‌ی کلاس‌های نیمه‌گروهی مدیران

دوره‌ی آموزش فشرده ویژه‌ی مدیران و کارشناسان سازمان‌ها

دوره‌ی Charter

دوره‌ی آموزش فشرده ویژه‌ی مدیران و کارشناسان سازمان‌ها

نظرسنجی دوره‌ی آموزش زبان انگلیسی سازمانی به مدیران | VIP گروه باران

ارتباط با باران