آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی آنلاین و رایگان همراه + کارنامه

بیش از ده‌ها هزار نفر در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی موسسه باران شرکت کرده‌اند و هر کدام قصه‌ای را دنبال کرده‌اند…
شروع آزمون

هر چیز را که نتوان اندازه گرفت نمی‌توان کنترل کرد و هر چیز را نتوان کنترل کرد، نمی‌توان مدیریت کرد.

پیتر دراکر – اندیشمند بزرگ علم مدیریت

مگه میشه سطح زبان من المنتری باشه؟

(این داستان واقعی است.)

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی رایگان و آنلاین

یکی دو سالی زبان خونده بودم و بدم نمی‌اومد از این تست‌های تعیین سطح آنلاین بزنم که ببینم کجای کارم. با سرچ، چند جا رو پیدا کردم، اما فقط یکی‌ش رایگان بود: وب‌سایت موسسه باران. توی سایت باران، ۲۰ دقیقه‌ای طول کشید تا پنجاه تا تست رو بزنم، بعد هم دکمه پایان و چی؟؟

نتیجه‌ام شد المنتری! جا خوردم. با عجله کارنامه‌ام را دانلود کردم و دیدم واقعا سطح من را المنتری زده.

چندین ساله که کلاس زبان می‌روم. منتظر بودم بگه انگلیسی‌م حداقل اینترمدییت هست. چون اون موقع ترم اینترمدییت درموسسه خودمون بودم و شاگرد خوبی هم بودم!

ولی المنتری یعنی دو سطح پایین‌تر از اونی که انتظار داشتم. با خودم فکر کردم احتمالا چون رایگان بوده دقیق نبوده. بعد از پسر عموم که زبان انگلیسی درس می‌داد، خواستم که درباره سطح زبانم نظر بده: اون هم بعد از پنج دقیقه حرف زدن بهم گفت: المنتری!

مشکل این بود که وقتی کلاس می‌رفتم فکر می‌کردم قبول شدن توی امتحان پایان ترم یعنی دیگه اون سطح رو بلدی. خبر نداشتم که برای اینکه بفهمم چقدر زبان بلدم باید آزمون تعیین سطح بدهم.

شانسی که آوردم این بود که به‌موقع فهمیدم و تونستم خیلی زود موسسه‌ام را عوض کنم و یک دوره خوب زبان ثبت نام کنم که خیالم راحت باشه در مسیر پیشرفتم. اینطوری می‌دونم که آیلتسم را می‌گیرم و می‌تونم برای دانشگاه مورد علاقه‌ام اپلای کنم.

آخرین وضعیت شرکت کنندگان در آزمون تعیین سطح باران

هر ماه هزاران نفر در آزمون تعیین سطح موسسه باران شرکت می‌کنند. آمار شرکت‌کنندگان را ما برای شما به‌روزرسانی می‌کنیم تا بتوانید جایگاه خود را بهتر تشخیص دهید.

همانطور که در نمودار پایین می‌بینید، بیشترین شرکت‌کنندگان در آزمون تعیین سطح، سطح Intermediate (یا همان متوسط) را داشته‌اند.

آمار زیر در تاریخ 01 اردیبهشت 1400 به‌روزرسانی شده است.

[visualizer id=”413405″ lazy=”no” class=””]

پیش‌بینی کنید و به خودتان جایزه بدهید

1352
حدس بزنید سطح شما در پایان آزمون چه خواهد بود؟

آیا می‌دانید تعیین سطح ترس ندارد؟

مهم این است که شما دوست دارید زبان انگلیسی یاد بگیرید. برای این کار وقت گذاشتید و الان می‌خواهید ببینید کجای مسیر پیشرفت خودتان هستید. از مسیر لذت ببرید.

%

شرکت کننده

از هر 10 نفر که وارد این صفحه شده‌اند 7 نفر مشغول زدن تست می‌شوند یعنی 71 درصد. سه نفری که تست را نمی‌زنند بعد 24ساعت مجدد مراجعه می‌کنند و تست را می‌زنند. اگر امروز حوصله نداشتید، فردا انجام بدهید.

اگر در آزمون تعیین سطح شرکت کنم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر در آزمون تعیین سطح موسسه زبان باران شرکت کنید، می‌توانید دید مناسبی به سطح دایره لغات و گرامر خود داشته باشید.

با نتیجه آزمون چیکار کنم؟

نتیجه این آزمون کمک می‌کند که بعد از گذراندن دوره‌ی زبان انگلیسی میزان پیشرفت خود را بررسی کنید.

مراحل انجام آزمون به‌صورت زیر است.

03. پایان آزمون و دریافت کارنامه

03. پایان آزمون و دریافت کارنامه

صحبت‌های یک مدرس زبان که توصیه می‌کند حتما آزمون تعیین سطح زبان بدهید.

بعضی افراد به دلایل مختلف از انجام آزمون تعیین سطح امتناع می‌کنند و دوست ندارند در آن شرکت کنند. اما چرا باید آزمون تعیین سطح بدهیم؟

ترس از آزمون تعیین سطح بسیار طبیعی است.
اما نکته مهم این است که شرکت در این آزمون به نفع شما است. همانطور که شما برای دستیابی به هدف یادگیری زبان انگلیسی در مورد آموزشگاه اطلاعاتی کسب می‌کنید، آموزشگاه نیز برای ارائه مشاوره و آموزش بهتر به شما، به اطلاعاتی درباره دانش زبانی شما نیاز دارد که از طریق سوالات و مصاحبه‌ای که با زبان‌آموز انجام می‌شود به دست می‌آید.

چطور می‌توانم نتیجه آزمون را افزایش دهم؟

برای بهبود نتیجه آزمون تعیین سطح خود می‌توانید با کمک مشاوران آموزشی موسسه باران یک دوره متناسب سطح، ویژگی و هدف خود یک دوره آموزشی مجازی (غیرحضوری) انتخاب کنید تا بتوانید علاوه بر سطح دانش گرامر و لغات، تجربه موفقی هم از مکالمه به زبان انگلیسی داشته باشید.

(جهت مشاوره کلیک کنید.)

تا چند مرتبه می توانم در این آزمون شرکت کنم؟

این آزمون محدودیتی ندارد و هر چند باری که بخواهید می‌توانید شرکت کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که وقتی در مسیر یادگیری زبان انگلیسی هستید، پیشنهاد می‌شود که در فاصله زمانی کوتاه این آزمون را انجام ندهید، چرا که یادگیری فرایندی زمان‌بر است و اگر پیشرفت قابل‌توجهی در نتیجه مشاهده نکنید، ممکن است در طول مسیر یادگیری زبان انگلیسی نا امید شوید.

آزمون مکالمه تعیین سطح هم دارید؟

بله آزمون تعیین سطح تلفنی هم داریم که سطح مکالمه شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. (برای تعیین سطح و مشاوره کلیک کنید.)

نظر شرکت‌کنندگان در آزمون تعیین سطح

خیلی تجربه جالبی بود وقتی در این آزمون شرکت کردم و سطح اینترمدیت شدم، همیشه فکر می‌کردم که سطح پایین‌تری داشته باشم. نتیجه تلاش‌هایم را دریافت کردم.

خانم عبادی

انواع آزمون‌های تعیین سطح را امتحان کردم ولی این آزمون متفاوت بود. چرا که وقتی در آزمون شفاهی مورد سنجش قرار می‌گرفتم سطح متفاوتی در این آزمون کتبی آنلاین داشتم. پیشنهاد می‌کنم در کنار آزمون تعیین سطح شفاهی، کتبی هم انجام دهیم.

خانم براری

زبان‌آموز گرامى؛

✓ مدت زمان آزمون تعیین سطح: 10 دقیقه

✓  تعداد سوالات آزمون تعیین سطح: 50 سوال

✓ این تعیین سطح می‌تواند صرفا جهت خودآزمایى در دو مهارت گرامر و دایره لغات زبان انگلیسی شما دوست عزیز نیز انجام شود.

✓ پس از اتمام آزمون می‌توانید برای سنجش سطح مهارت‌های شنیداری و صحبت کردن، شماره تماس خود را ثبت کنید.

آزمون تعیین سطح زبان آنلاین رایگان

1پنجاه سوال (مدت: 20 دقیقه)
2سوال 1 تا 10
3سوال 11 تا 20
4سوال 21 تا 30
5سوال 31 تا 40
6سوال 41 تا 50
 • اگر عضو سازمانی هستید، لطفا نام سازمان خود را وارد کنید.

راهنمای جهانی سطح‌های زبان انگلیسی

زبان‌آموز گرامی شما می‌توانید بعد از انجام آزمون تعیین سطح با استفاده از جدول زیر با ویژگی‌های هر سطح آشنا شده و دوره پیشنهادی موسسه باران را انتخاب کنید.

سطحتوانایی
Elementary

قابلیت درک جملات و اصطلاحات متداول لازم و مرتبط از قبیل امور روزمره را دارید، مانند خرید، اطلاعات شخصی، مشاغل و غیره. برقراری ارتباط در امور ساده و تبادل اطلاعات مورد نیاز، توصیف محیط زندگی، کار و سابقه.

دوره پیشنهادی برای سطح Elementary
Pre-Intermediateقابلیت درک امور مرتبط به کار، مدرسه، اوقات فراغت و غیره را دارید. می‌توانید موقعیت‌هایی که احتمالا در سفر یا موارد مشابه ایجاد می‌شود، مدیریت کنید. می‌توانید متن‌هایی بنویسید یا موضوعاتی را مطرح کنید که قبلا درباره آن‌ها شنیده‌اید یا به آن‌ها علاقه دارید. توانمندی توصیف تجربیات، حوادث، رویاها، آرزوها و … را با ذکر توضیحات و دلایل برای نقطه نظرات مختلف دارید.
دوره پیشنهادی برای سطح Pre-Intermediate
Intermediateقابلیت درک ایده‌های ملموس و انتزاعی در متون پیچیده مثلا در بحث‌های حرفه‌ای را دارید، هنگام بحث درباره موضوعات متنوع، می‌توانید روان و بدون اضطراب و آمادگی قبلی همانند بومی زبانان، نظرات خود را ارائه کنید و نقطه قوت و ضعف استدلال‌های مختلف را بیان کنید.
دوره پیشنهادی برای سطح Intermediate
Upper-Intermediateقابلیت درک متون بلند و چالش‌برانگیز و تشخیص معانی تلویحی را دارید. می‌توانید بدون آمادگی قبلی و مراجعه به منابع، خود را با شفافیت معرفی کنید. می‌توانید زبان را با هدف‌های مثل بحث در امور اجتماعی، آکادمیک و حرفه‌ای به‌طور موثر و قابلیت انعطاف بسیار زیاد به‌کار بگیرید. می‌توانید متون پیچیده با ساختار مشخص و صحیح و با به‌کارگیری حروف ربط متناسب بنویسید.
دوره پیشنهادی برای سطح Upper-Intermediate
Advancedقابلیت درک آسان و موثر شنیده‌ها یا خوانده‌هایتان را دارید. می‌توانید اطلاعات کلامی و غیرکلامی را خلاصه کنید. می‌توانید مباحثات و توضیحات را به کلام خوتان بازگو کنید و منسجم ارائه کنید. می‌توانید بدون آمادگی قبلی و مراجعه به منابع، خود را با شفافیت معرفی کنید. معانی تلویحی مختلف را در پیچیده‌ترین موقعیت‌ها تعبیر و تفسیر می‌کنید.
دوره پیشنهادی برای سطح Advanced

3 دیدگاه ها

 1. محمد مسیح

  خیلی جالب بود. ممنونم. برای من که درست در اومد.

  پاسخ
 2. طناز فرخی

  عالی منظم استاندارد ممنونم واقعا

  پاسخ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمی‌دانید برای یادگیری زبان انگلیسی چه کاری باید انجام دهید؟

و

مشاوره می‌خواهید؟

 

برای دریافت مشاوره این قسمت را کلیک کنید

مشاوره تلفنی رایگان و ثبت‌نام

اگر نمی‌دانید که چه دوره‌ای برای شما مناسب است و نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما می‌توانند به‌طور کاملا رایگان به شما مشاوره بدهند. پس وارد لینک زیر شده و اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما به‌زودی با شما تماس بگیرند و راهنمایی کنند.