آموزش زبان انگلیسی پزشکی

ویژه پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای خانواده پزشکی
مشاوره و ثبت‌نام

آموزش زبان انگلیسی پزشکی

ویژه پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای خانواده پزشکی
مشاوره و ثبت‌نام

آموزش زبان انگلیسی پزشکی

⌚ زمان مطالعه: 10~ دقیقه

چرا یادگیری زبان انگلیسی برای خانواده پزشکی اهمیت دارد؟

پزشکی دانشی برای حفظ و بهبود تندرستی و درمان بیماری‌ها است. افرادی که در این حوزه  فعالیت دارند، باید از دانش روز دنیا با خبر باشند و این فقط با مطالعه و تحقیق میسر می‌شود. یادگیری از طریق کتاب‌های انگلیسی و فیلم‌های آموزشی یکی از مهمترین منابع یادگیری برای هر فرد در هر حوزه‌ای است. این امر فقط در صورتی عملی می‌شود که بتوانیم از این منابع انگلیسی اطلاعات درستی برداشت کنیم. اگر دانش انگلیسی کافی نداشته باشیم، قادر به‌درک و یادگیری نیستیم. به‌ویژه برای گذراندن آزمون OET یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است.

فرض کنید یکی از پزشک‌های خارجی برای حضور در همایشی به شهر شما سفر کرده و در زمان استراحت قبل از شروع بخش بعدی همایش می‌خواهد با فردی صحبت کند. به‌طور اتفاق به سمت شما می‌آید و شروع به انگلیسی صحبت کردن می‌کند. عکس‌العمل شما چیست؟ با خیال راحت شما هم انگلیسی صحبت می‌کنید و گپ کوتاهی باهم می‌زنید و یا برعکس؟

دوره آموزش زبان انگلیسی ویژه پزشکان

موسسه باران درنظر دارد که تجربه استفاده از تمامی راه‌های یادگیری شما را آسان کند و با کمک خود شما این مسیر را برای شما هموار کند. دوره «آموزش زبان انگلیسی پزشکی» با هدف ارتقا سطح دانش زبان انگلیسی، آماده آموزش زبان به تمام خانواده پزشکی می‌باشد.

01. حضور در همایش‌های بین‌المللی پزشکی

DANIEL LEVITIN

HOW TO STAY CALM WHEN YOU KNOW YOU’LL BE STRESSED

رویدادهای بین‌المللی و یا همایش‌ها جایی برای به‌اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات با دیگر افراد است. در این رویدادها می‌شود با افراد جدید آشنا شد و در آینده به همکار و دوست خوبی برای یکدیگر تبدیل شوید. ویدئوی بالا یکی از پربازدیدترین ویدئوهای TED Talks در حوزه‌ی پزشکی است. حال از خودمان بپرسیم که چقدر از این ویدئو را متوجه شدیم؟ آیا اطلاعات کافی از این ویدئو دریافت کردیم؟ اگر جواب منفی است پس بهتر است سطح دانش خود را افزایش دهیم.

02. گفت‌وگو و ارتباط با پزشکان انگلیسی زبان

فرض کنید یکی از پزشک‌های خارجی برای حضور در همایشی به شهر شما سفر کرده و در زمان استراحت قبل از شروع بخش بعدی همایش می‌خواهد با فردی صحبت کند. به‌طور اتفاق به سمت شما می‌آید و شروع به انگلیسی صحبت کردن می‌کند. عکس‌العمل شما چیست؟ با خیال راحت شما هم انگلیسی صحبت می‌کنید و گپ کوتاهی باهم می‌زنید و یا برعکس؟

دکترها و پزشک‌های باتجربه از جمله افرادی هستند که می‌توان گفت یکی از پرکاربردترین راه‌های ارتباط آن‌ها از طریق ایمیل است. ارتباط با آن‌ها از طریق شبکه‌های‌اجتماعی تقریبا برای آن‌ها بی‌‌معنی است. 

03. آزمون بین‌المللی OET – Occupational English Test

آزمون بین‌المللی OET یک آزمون سطح بالایی از زبان انگلیسی است که ویژه‌ی افرادی است که برای ورود به دانشگاه و یا بازار کار در کشورهای استرالیا، نیوزیلند و سنگاپور اقدام کنند، لازم است که میزان دانش متقاضیان را می‌سنجند.

این آزمون هم مانند دیگر آموزن‌های بین‌المللی زبان انگلیسی از 4 بخش شنیداری (Listening)، خواندن (Reading)، نوشتاری (Writing)، گفتاری (Speaking) تشکیل شده است. در این آزمون کسی مردود نمی‌شود؛ از سطح A تا E سطح‌بندی می‌شوند.

سطح OET میزان مهارت
A سطح بالای کارایی/ در حد زبان مادری
B سطح بالایی از عملکرد، به عنوان مثال قادر به استفاده از زبان انگلیسی با تسلط و دقت کافی برای نیازهای حرفه‌ای
C سطح خوبی از عملکرد؛ با این حال، در بسیاری از سازمان‌های ارزیابی مدارک تحصیلی بهداشتی و درمانی برای اجازه کار قابل قبول نیست
D سطح متوسط عملکرد؛ نیاز به بهبود
E سطح پایین عملکرد؛ نیاز به بهبود قابل توجه

مشاوره آموزشی رایگان و ثبت‌نام

اگر نمی‌دانید که چه دوره‌ای برای شما مناسب است و نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما می‌توانند به‌طور کاملا رایگان به شما مشاوره بدهند. پس وارد لینک زیر شده و اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما به‌زودی با شما تماس بگیرند و راهنمایی کنند

چگونه پزشکان می‌توانند سطح زبان انگلیسی خود را بهبود بخشند؟

ویژه پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای خانواده پزشکی

تمرین، تمرین، تمرین

01. مطالعه کتاب‌های پزشکی انگلیسی

بهترین دوست هر فرد می‌تواند یک کتاب باشد. بله کتاب. به ما آموزش می‌دهد و کمک می‌کند مطالب جدیدی یاد بگیریم. کتاب خوب راه درست را می‌داند؛ پس این ما هستیم که باید خودمان را با آن وفق بدیم. اگر کتابی به زبانی غیر از زبان مادری ما است، ارزش این را دارد که با آن هم‌زبان شویم.

When Breath Becomes Air Book by Paul Kalanithi

When Breath Becomes Air Book by Paul Kalanithi

When Breath Becomes Air is a non-fiction autobiographical book written by Paul Kalanithi. It is a memoir about his life and illness, battling stage IV metastatic lung cancer…

How Doctors Think Book by Jerome Groopman

How Doctors Think Book by Jerome Groopman

How Doctors Think is a book released in March 2007 by Jerome Groopman, the Dina and Raphael Recanati Chair of Medicine at Harvard Medical School, chief of experimental medicine at Beth…

How We Do Harm: A Doctor Breaks Ranks About Being Sick in America

How We Do Harm: A Doctor Breaks Ranks About Being Sick in America

When Breath Becomes Air is a non-fiction autobiographical book written by Paul Kalanithi. It is a memoir about his life and illness, battling stage IV metastatic…

02. پادکست

از پادکست‌ها می‌توان در کنار کتاب‌هایی که مطالعه می‌کنیم استفاده کنیم. همیشه نه ولی پادکست‌ها را به‌عنوان مکمل‌های به‌حساب می‌آورند. دو تا از بهترین پادکست‌های حوزه‌ی پزشکی را در پایین می‌توانید گوش کنید. همینطور دوتا از بهترین برنامه‌های پادکست برای موبایل را می‌توانید دانلود و استفاده کنید.

برنامه‌های پادکست برای موبایل

AFP Podcasts

AFP Podcasts

American Family Physician Podcast

The Hippocratic Hustle

The Hippocratic Hustle

The Hippocratic Hustle Podcast

03. فیلم و سریال

سریال‌ها و برنامه‌های پزشکی طرفداران خاص خود را دارند و برای همین برای این گروه از افراد مجموعه‌های خاصی درنظر گرفته شده است. در ادامه به تعدادی از بهترین مجموعه‌های حوزه‌ی پزشکی می‌پردازیم.

Grey's Anatomy

Grey's Anatomy

The medical drama series focuses on a group of young doctors at Seattle Grace Mercy West Hospital, who began their careers at the facility as interns. One of the young doctors and the show’s namesake, Meredith Grey, is the daughter of a famous surgeon…

House TV Series

House

At fictional Princeton Plainsboro Teaching Hospital in New Jersey, prickly genius Dr. Gregory House tackles health mysteries as would a medical Sherlock Holmes, all the while playing mind games with colleagues that include his best friend, oncologist James Wilson…

ER TV Series

ER

Set in Chicago, this medical drama deals with the personal and professional crises of the doctors in the emergency room at County General Hospital. From the exciting to the mundane, a day in the frantic hospital serves up many interesting dilemmas as well as heartrending choice…

04. دوره‌های آنلاین

بیشتر افراد به پیشرفت و یادگیری علاقه‌مند هستند. برای همین به ادامه‌تحصیل به‌صورت حضوری یا غیرحضوری و یا آنلاین اقدام می‌کنند. در کشور ما هم چند سالی است که داشنجویان برای ادامه تحصیل از دوره‌های آنلاین دوره‌های آموزشی استفاده می‌کنند؛ بطوریکه در یک کلاس واقعی حضور دارند ولی این کار از پشت یک سیستم دیجیتالی مانند کامپیوتر، لپ‌تاپ و یا تلفن همراه انجام می‌شود. سایت‌های معتبری هستند که دوره‌های آنلاین در خارج از کشور را برای علاقه‌مندان برگزار می‌کنند. دو سایت Coursera و edX از جمله سایت‌هایی هستند که دانشگاه‌های معروف خارجی را به شما نزدیک می‌کنند و شما می‌توانید از با پرداخت شهریه مدرک دوره را سپری کنید و در پایان دوره مدرک دوره را هم دریافت کنید.

Coursera Online Courses

Coursera

Medicine and healthcare courses expand your understanding of concepts in clinical healthcare, public health, and epidemiology. Courses cover topics from communication in the healthcare workplace to global health patterns.

edX Online Courses

edX

From medicine to statistical analysis of medical data, find online courses covering a wide variety of medical subjects. Enroll in free courses from major universities on topics like anatomy, physiology and microbiology.

Future Learn Online Courses

Future Learn

Want to enhance patient care or improve your own wellbeing or mental health? Our online healthcare courses provide you with vital skills, knowledge and training. Learn about everything from Parkinson’s disease to obesity or nutrition with top researchers.

نمی‌دانید برای یادگیری زبان انگلیسی چه کاری باید انجام دهید؟

و

مشاوره می‌خواهید؟

مشاوره تلفنی رایگان و ثبت‌نام

 

اگر نمی‌دانید که چه دوره‌ای برای شما مناسب است و نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما می‌توانند به‌طور کاملا رایگان به شما مشاوره بدهند. پس وارد لینک زیر شده و اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما به‌زودی با شما تماس بگیرند و راهنمایی کنند.

 

با مشاوران متخصص ما صحبت کنید.
مکالمه را شروع کنید
سلام دوست عزیز. چطور می‌تونم به یادگیری زبان شما کمک کنم؟
شنبه تا چهارشنبه 17 - 09 و پنجشنبه‌ها تا 13 پاسخگو هستیم.