آیا واقعا با تلفن می‌توانیم زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

باران نامه – نامه شماره ۰۲

آیا واقعا با تلفن می‌توانیم زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

خواننده محترم وب‌سایت موسسه باران

سلام

تا به حال کسی با یادگیری زبان انگلیسی از طریق تلفن جواب گرفته است؟ دقیقا در یادگیری تلفنی چه اتفاقی می‌افتد؟ در مکالمه تلفنی چه مهارتی تقویت می‌شود؟

زمانی که می‌خواهیم کار جدیدی یاد بگیریم یا قبلا تلاش کرده‌ایم و هنوز به نتیجه دلخواه خودمان نرسیده‌ایم، سوالاتمان دقیق‌تر و جزئی‌تر می‌شود. نگرانی و کمی ترس چاشنی تصمیم ما در این زمینه می‌شود. دوست نداریم تجربه گذشته بار دیگر برایمان اتفاق بیفتد.

آموزش زبان انگلیسی از طریق تلفن یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین دوره‌های آموزش زبان انگلیسی باران است. اولین نسخه دوره آموزش زبان انگلیسی تلفنی باران در سال ۱۳۸۲ برای تعدادی از مدیران ارشد سازمان حسابرسی اجرا شد. نام اختصاری این دوره TCP برگرفته از حروف اول عبارت Telephone Conversation Program است.

تی‌سی‌پی (TCP) هر سال بهتر و بهتر شده و الان به اندازه‌ای پیشرفت کرده که نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس و از بین‌رفتن ترس از مکالمه تلفنی به زبان انگلیسی می‌شود، بلکه همزمان با تقویت مکالمه روان به زبان انگلیسی به شدت مهارت شنیدن در زبان انگلیسی را تقویت می‌کند.

البته باید گفت که چون در دوره تی‌سی‌پی سر ساعت و روز مشخص استاد با شما تماس می‌گیرند نیاز به اراده آهنین برای یادگیری زبان هم نیست و خیلی ساده و دلنشین یادگیری زبان با همراهی استاد دلسوز و صمیمی پیش می‌رود.

شاید با این توضیحات پیدا کردن پاسخ مناسب برای سوالات بالا سخت نباشد. تی‌سی‌پی (TCP) فقط یک فرمول موفق و نتیجه بخش نیست که شنیدن و حرف زدن به زبان انگلیسی را آسان و روان کند، بلکه مسیری است پرقدرت برای یادگیری مطالبی که شنیدن و یادگیری آنها در هر زبانی زیبا و باارزش است. مطالبی که به سواد روز ما اضافه می‌کند.

نکته جالب توجه این است که آموزش زبان از طریق تلفنی سالیان سال در ایران و جهان اجرا شده است ولی تدریس تلفنی باران با بهره‌گیری از شناخت نقاط قوت و ضعف مکالمه در ایران و طراحی دلنشین دوره توانسته نتیجه مطلوب از دوره را رقم بزند.

دوره آموزش زبان تلفنی باران یک دوره بسیار موفق است. یک دوره خلاق که برای زندگی امروز دیزاین شده است.

با احترام فراوان

موسسه باران

با مشاوران متخصص ما صحبت کنید.
مکالمه را شروع کنید
سلام دوست عزیز. چطور می‌تونم به یادگیری زبان شما کمک کنم؟
شنبه تا چهارشنبه 17 - 09 و پنجشنبه‌ها تا 13 پاسخگو هستیم.