برای مشاهده تمامی دوره های موسسه باران به " آموزش زبان انگلیسی " مراجعه بفرمایید.

چرا یکی از دغدغه های والدین،آموزش زبان انگلیسی به کودکانشان میباشد.

ما در دنیای امروز، به سرعت به سمت جهانی شدن پیش می‌رویم و زبان انگلیسی یکی از فاکتورهای اصلی موفقیت در این شرایط است. در نتیجه یادگیری زبان انگلیسی از کودکی، دروازه‌های پیشرفت را در آینده به روی آن‌ها می‌گشاید. برای همین بسیاری از والدین به دنبال یافتن بهترین دوره برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان دلبندشان هستند.

با این حال، با توجه به تفاوت‌‌هایی که در اصول تدریس و آموزش انگلیسی به کودکان وجود دارد، ممکن است سوالاتی از قبیل  سوالات زیر، برای والدین پیش آمده باشد. 

  • چرا آموزش زبان انگلیسی به کودکان مهم است؟
  • یادگیری زبان انگلیسی چه تاثیری بر آینده کودک دارد؟
  • بهترین زمان برای شروع یادگیری زبان در کودکان، چه سنی است؟
  • بهترین استراتژی یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان چیست؟

با موسسه باران همراه باشید تا به تمامی سوالاتتان را با موضوع نحوه آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، پاسخ دهیم.

اهمیت آموزش زبان انگلیسی به کودکان

زبان به عنوان وسیله ارتباطی، نقش بسیار مهمی در روابط اجتماعی بین انسان ها دارد و انگلیسی، زبان بین‌المللی است. در نتیجه یادگیری انگلیسی، ضرورتی بسیار مهم برای موفقیت در دنیای امروز است.

به عنوان مثال، آموزش زبان انگلیسی به کودک باعث کسب نمرات بالاتر در مدرسه و دانشگاه شده و برتری‌های زبانی نسبت به همکلاسی‌های خود خواهند داشت.

علاوه بر این، دانستن انگلیسی، مزیت دسترسی به بهترین و با کیفیت‌ترین منابع یادگیری و دوره‌های آموزشی دانشگاهی در جهان را برای آن‌ها فراهم می‌آورد.

همچنین در آینده، موقعیت‌های شغلی بهتری را چه در ایران و چه در سطح بین‌المللی خواهند داشت.

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

بهترین جوابی که می‌شود به این سوال داد این است که: هر چه زودتر، بهتر!

کودکان می‌توانند زبان جدید را به ساده‌ترین روش جذب کنند. وقتی کودک هستیم، زبان را به صورت ذاتی و طبیعی یاد می‌گیریم و نیازی به تلاش زیاد نداریم. 

شاید برخی والدین این تصور را داشته باشند که آموزش زبان از سنین پایین بار سنگینی را بر دوش کودک می‌گذارد، اما این‌طور نیست. توانایی ذاتی کودک در یادگیری، باعث می‌شود یادگیری زبان دوم برایش بسیار آسان باشد.

به خصوص در چهار سال اول زندگی، در مغز کودک ارتباطات عصبی زیادی ایجاد می‌شود. ساختار مغز کودک در این دوره به گونه‌ای است که فرایند یادگیری برای مغز مانند بزرگسالان اتفاق نمی‌افتد، بلکه زبان را مانند اسفنج جذب می‌کند.

همچنین اگر یادگیری زبان جدید هم‌زمان با یادگیری زبان مادری باشد، کودک دو زبانه و یا گاها چند زبانه می‌شود. کودکان دو یا چند زبانه از نظر ذهنی نسبت به کودکان یک زبانه، بسیار بهتر عمل می‌کنند.

مطالعات انجام شده در دانشگاه هاروارد، نشان می‌دهند که در صورت یادگیری زبان دوم در سنین پایین؛ خلاقیت، توانایی حل مسئله، مهارت‌ تفکر انتقادی و انعطاف‌پذیری ذهن به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.ب

نکات مهم در فرایند آموزش زبان

نحوه آموزش زبان انگلیسی به کودکان،با آموزش انگلیسی به بزرگسالان بسیار متفاوت است. زیرا شیوه یادگیری و درک کودکان، با بزرگسالان فرق دارد.

در نتیجه، آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ظرافت‌های خاصی دارد. طبق تجربیات مربیان در موسسه باران، نکات مهم در فرایند آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، به شرح زیر است:

۱. پذیرش مربی از سوی کودک، مهم‌تر از محتوای آموزشی است.

اولین گام شروع آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، پذیرش مربی از سوی کودک است. به عبارتی دیگر، تنها داشتن برنامه و کتاب آموزشی، برای آموزش کودک کافی نیست. در واقع مربی باید بداند که چگونه با کودک وارد رابطه دوستی شود و شرایطی را فراهم کند تا کودک وی را بپذیرد.

اگر کودک مربی خود را دوست نداشته باشد، برنامه آموزشی، محکوم به شکست است. برای همین، بسیار مهم است که کودک با مربی خود ارتباط برقرار کند و او را دوست داشته باشد.

۲. برنامه آموزشی مطابق با علایق و ویژگی‌های کودک طراحی شود.

گفتیم پایه آموزش زبان، ساختن ارتباط خوب بین مربی و کودک است. برای رسیدن به این هدف، برنامه‌ریزی آموزشی باید براساس ویژگی‌ها، خصوصیات و علایق کودک پایه‌ریزی شود.

در این صورت است که رابطه خوب بین مدرس و کودک ساخته می‌شود و می‌توان در مرحله‌ی بعد، آموزش را شروع کرد.

۳. نحوه آموزش زبان  برای کودکان باید مطابق با سن آن‌ها باشد.

مغز کودکان به خصوص تا قبل از ده سالگی، رشد بسیار سریعی داشته و به همین خاطر کودکان در هر سنی توانایی‌ها و ویژگی‌های متفاوتی دارند.

به همین دلیل، نحوه آموزش زبان انگلیسی به کودک 3 ساله با آموزش زبان انگلیسی به کودک ۶ ساله بسیار متفاوت است.

در نتیجه، برنامه آموزش زبان برای کودکان باید منطبق بر ویژگی‌های سنی آن‌ها طراحی شود تا بهترین بازدهی را داشته باشد.

آموزش زبان انگلیسی، زبان انگلیسی برای کودکان، آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، آموزش زبان انگلیسی کودکان

4. در فرایند آموزش زبان انگلیسی، ورودی‌ها بسیار مهم‌تر از خروجی است.

همان‌طور که در روند آموزش زبان مادری، از کودک انتظار نداریم که همان موقع بتواند صحبت‌ها را درک و جواب ما را بدهد، در فرایند آموزش زبان انگلیسی هم نباید منتظر خروجی سریع که به معنای توانایی درک صحبت‌ها و داشتن مکالمه انگلیسی است، باشیم.

قدم اول در یادگیری زبان، آماده کردن گوش کودک است. در نتیجه بهترین دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، بر روی ورودی که همان شنیدن است، تمرکز دارند.

در موسسه باران، بهترین دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، مطابق با استانداردهای جهانی طراحی شده است. در این دوره‌ها یادگیری زبان انگلیسی مانند زبان مادری و از طریق گوش انجام می‌شود.

در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی از پایه، با تمرکز بر شنیدن، مهارت‌های دیگر مانند مکالمه انگلیسی به کودکان آموزش داده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

آموزش زبان انگلیسی، زبان انگلیسی برای کودکان، آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، آموزش زبان انگلیسی کودکان

برنامه پیشنهادی موسسه باران به والدین

از آن‌جایی که آشنایی خود والدین به زبان در فرایند آموزشی کودکان بسیار موثر است، موسسه باران به شما پیشنهاد می‌دهد که در کنار استفاده فرزند دلبندتان از دوره‌ی آموزش کودک، از دوره «آموزش زبان انگلیسی از پایه» استفاده کنند.

با اینکه، زمان طلایی آموزش زبان، تا قبل از ده سالگی است. اما هنوز هم امکان یادگیری زبان انگلیسی، با تکنیک استفاده از قدرت مغز برای بزرگسالان وجود دارد.

به همین منظور موسسه باران در کنار طراحی دوره آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، «دوره‌ی غیر حضوری آموزش زبان» با شیوه «استارلینگز سیکرت» را برای والدین عزیز طراحی کرده است.

جهت دریافت مشاوره آموزشی برای انتخاب بهترین دوره زبان انگلیسی، با ما تماس بگیرید.