تسلط بر هنر مکالمه، به ویژه مکالمه زبان انگلیسی که با زبان مادری ما متفاوت است، یک مهارت مهم در دنیای امروز است.

اما چرا حتی با وجود داشتن دایره لغات گسترده، صحبت کردن برایمان بسیار سخت و دشوار است؟ مخصوصا بسیاری از افراد، هنگام مهاجرت، سفر کاری یا تفریحی، باز هم بعد از ورود به کشور مقصد، احساس ناامنی می‌کنند. زیرا علی‌رغم اینکه از قبل دوره‌های زبان گذرانده‌اند، اما باز هم درک صحبت‌های دیگران و داشتن مکالمه روان با بومیان انگلیسی زبان،کار بسیار سختی برای آن‌ها است.

اینجاست که اهمیت استفاده از بهترین دوره‌های آموزش مکالمه انگلیسی بر همگان روشن می‌شود.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که بهترین روش‌ها برای یادگیری و تمرین مکالمه انگلیسی چیست؟ بهترین دوره‌های آموزش مکالمه انگلیسی کدامند؟ یک دوره‌ی خوب برای آموزش زبان انگلیسی، چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ 

با موسسه باران همراه باشید تا به سوالات مطرح شده پاسخ دهیم.

بهترین راهکارهای آموزش مکالمه زبان انگلیسی

روش‌های زیادی برای افزایش سطح مهارت در مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد. در ادامه، شش راهکار جالب برای بهبود مکالمه انگلیسی گفته شده است.

 

۱. تا می‌توانید به انگلیسی صحبت کنید و بنویسید.

اعتماد به نفس داشته باشید و تا جایی که امکان دارد خود را وادار به فکر کردن و صحبت کردن به انگلیسی کنید. افکار یا خاطرات روزانه خود را به انگلیسی بنویسید، از روی کتاب بلند بخوانید، با آهنگ‌های انگلیسی هم‌خوانی کنید. صدای گویندگان اخبار و رادیو را تکرار کنید و اگر در محیط انگلیسی زبان حضور دارید، با مردم آنجا مکالمه داشته باشید و از اشتباه کردن خجالت نکشید!

به خاطر داشته باشید که مکالمه زبان انگلیسی، مهارتی مثل یادگیری یک ساز یا ورزش جدید است و تنها راهی که می‌توانید آن را یاد بگیرید، این است که تا جایی که می‌توانید انگلیسی حرف زدن را تمرین کنید.

مکالمه راحت زبان انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی، مکالمه انگلیسی، مکالمه

2. صدای خود را ضبط کنید.

ضبط کردن صدا هنگام انگلیسی صحبت کردن، به شما کمک می‌کند تا بتوانید به خوبی متوجه اشتباهات تلفظی و نقاط ضعف در گفتار خود شوید تا بتوانید آن‌ها را اصلاح کنید.

 

۳. هر روز حداقل یک لغت جدید، همراه با فونتیک آن را یاد بگیرید.

داشتن دایره لغات گسترده، به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین کلمه را برای بیان افکارتان انتخاب کنید. همچنین، فراموش نکنید که در کنار یادگیری لغات، تلفظ کلمات انگلیسی را با کمک ابزار فونتیک زبان یاد بگیرید.

 

۴. خوب گوش دهید.

مکالمه یک جاده دوطرفه است. بهبود مهارت‌های مکالمه، مستلزم شنیدن فعالانه می‌باشد. پس از اهمیت خوب گوش دادن غافل نشوید. 

شما می‌توانید برای تقویت مهارت شنیداری، فیلم و سریال انگلیسی زبان ببینید و هر روز به پادکست‌ها، اخبار و رادیو گوش کنید.

 همچنین می‌توانید در دوره‌های مکالمه تلفنی زبان انگلیسی موسسه باران شرکت کنید.

 

۵. پارتنر زبان داشته باشید.

داشتن مکالمه با یک فرد دیگر، شما را در شرایطی چالش برانگیز قرار می‌دهد و وادارتان می‌کند تلاشی چند برابر برای صحبت کردن، شنیدن و درک کردن داشته باشید. این روش، می‌تواند موجب پیشرفت سریع شما مهارت‌های مکالمه زبان انگلیسی شود. 

همچنین می‌توانید از برنامه‌های چت تصویری آنلاین، مانند “Minichat” ،”skype” یا سایت‌هایی مثل “Verbling Community”، برای مکالمه‌ی بهتر و چهره به چهره استفاده کنید.

 

 

 

 

۶. یک دیکشنری صوتی روی موبایل خود نصب کنید.

اکثر دیکشنری‌های آنلاین دارای تلفظ انسانی هستند. با کمک این ابزار میتوانید تلفظ خود را بررسی کنید پس در مواجه با لغت جدید سعی کنید ابتداخود تلفظ کلمه را بگویید سپس تلفظ آن را با دیکشنری مقایسه کنید.

 

چندین نمونه مکالمه زبان انگلیسی ساده

در ادامه مطلب، دو نمونه‌ از مکالمه انگلیسی را مشاهده می‌کنید.

 

نمونه مکالمه درباره خانواده:

 

مکالمه راحت زبان انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی، مکالمه انگلیسی، مکالمه

نمونه مکالمه درباره سیستم حمل و نقل:

مکالمه راحت زبان انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی، مکالمه انگلیسی، مکالمه

ویژگی‌های بهترین دوره‌های آموزش مکالمه انگلیسی

اولین گام برای آموزش زبان انگلیسی، انتخاب بهترین آموزشگاه آموزش مکالمه انگلیسی است. اما انتخاب بین این همه موسسات آموزشی، چندان راحت به نظر نمی‌آید. 

به همین دلیل در ادامه، فاکتورهای لازم برای انتخاب بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی را بیان می‌کنیم تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید. این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • انگیزه کافی برای یادگیری را به زبان‌آموز بدهد، 
  • بر اساس سطح دانش فرد، برنامه آموزشی اصولی طراحی شود، 
  • برنامه‌های آموزشی متناسب با هدف زبان‌آموز باشد، 
  • زبان‌آموز تحت نظارت هدایتگر و تیم پشتیبانی باشد،
  • فرایند آموزش به گونه‌ای باشد که مهارت شنیداری فرد را تقویت کند،
  • برنامه آموزشی به شکلی طراحی شود که زبان‌آموز بتواند طی حداقل شش ماه، انگلیسی را با لهجه‌ای صحیح و روان صحبت کند.

 

ما در موسسه باران، دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را به طور اصولی و منطبق بر ویژگی‌های ذکر شده، طراحی کرده‌ایم. شما عزیزان می‌توانید جهت آشنایی بیشتر با دوره‌های آموزشی، با ما تماس بگیرید.

 

آموزش مکالمه زبان انگلیسی از طریق تماس تلفنی

شنیدن، کلید اصلی یادگیری زبان انگلیسی است. بنابراین، هر چه بیشتر در مکالمات واقعی انگلیسی شرکت کنید، بر این زبان مسلط‌تر خواهید شد.

شرکت در دوره‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی از طریق تماس تلفنی در موسسه باران، یکی از بهترین روش‌ها، برای افزایش مهارت مکالمه انگلیسی است.

این دوره برای افرادی که امکان شرکت در دوره‌های حضوری را ندارند، به پارتنر مناسبی برای زبان دسترسی ندارند یا ترس از صحبت کردن دارند، بسیار مناسب است.

در صورت شرکت در این دوره، شما دو بار در هفته به مدت بیست دقیقه، با استاد خود مکالمه زبان انگلیسی خواهید داشت و در پایان هر جلسه یک گزارش کیفی از نقاط قوت و ضعف شما در مکالمه برایتان ارسال می‌شود.

مکالمه راحت زبان انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی، مکالمه انگلیسی، مکالمه

زبان انگلیسی ویژه مدیران سازمان‌ها

انگلیسی زبانی بین‌المللی است. در نتیجه، بسیاری از مدیران و کارکنان، برای رشد و ارتقای سازمان، باید توانایی داشتن مکالمه انگلیسی را به صورت حرفه ‌ای داشته باشند.

مدیران و کارکنان، برای افزایش مهارت مکالمه زبان انگلیسی تخصصی، باید مجموعه‌ای از مهارت‌ها در زبان عمومی، زبان تجاری و مهارت‌های حرفه‌ای مانند ارائه محتوا با هدف فروش، نامه‌نگاری و پاسخ‌گویی تلفنی را داشته باشند. 

علاوه بر این، مدیران سازمان باید بر زبان انگلیسی تخصصی در زمینه مذاکره، مباحث حقوقی،مالی و فنی مسلط باشند تا بتوانند مکالمه‌ای صحیح و روان در جلسات خود با شرکای تجاری بین‌المللی داشته باشند.

 

موسسه باران، خدمات زیر را به صورت تخصصی در زمینه آموزش زبان سازمانی ارائه می‌دهد:

 

۱. آموزش زبان انگلیسی مدیران ارشد | وی‌آی‌‎پی

۲. آموزش زبان نیمه‌گروهی مدیران میانی | سی‌آی‌پی

۳. آموزش مکالمه زبان انگلیسی تلفنی | تی‌سی‌پی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش مکالمه زبان انگلیسی تخصصی، با ما تماس بگیرید.