زمان‌ها در جمله های  انگلیسی

ما در جملات خود از زمان استفاده می‌کنیم تا تاریخ وقوع اتفاقات خود را بیان کنیم. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از زمان ها در انگلیسی  درست یکی از مهم‌ترین مواردی است که در آموزش به آن می‌پردازیم. 

زمان‌ها در انگلیسی نسبت به فارسی کمی پیچیده‌تر هستند. اما نگران نباشید با کمی تمرین و دیدن نمونه‌های مشابه می‌توانید به سادگی انواع زمان‌های مجود در زبان انگلیسی را بیاموزید.

به طوری کلی 17 الی 18 زمان برای بیان جملات در زبان انگلیسی وجود دارد. اما اگر بخواهم با شما رو راست باشم؛ از این تعداد شاید 5 الی 6 مورد از آن‌ها در زندگی روزمره کاربرد دارند. 

بقیه موارد تنها برای کسانی است که به یادگیری عمیق گرامر زبان انگلیسی علاقه دارند. زمان‌هایی که برای آموزش زبان انگلیسی به آن‌ها نیاز دارید به شرح زیر هستند.

چرا به یادگیری زمان‌ در آموزش زبان انگلیسی نیاز داریم؟

چیزی که یک زبان آموز حرفه‌ای را از یک زبان آموز ساده متمایز می‌کند؛ تسلط و دانش فرد حرفه‌ای بر روی آن زبان است. شما اگر به خوبی با گرامر و دستور زبان زبان انگلیسی آشنا نباشید؛ 

در برخی از مفاهیم و درکشان دچار مشکل می‌شوید. بنابراین لازم است بر روی جمله سازی که لازمه آن دانش زمان‌ها است تسلط داشته باشید. 

زمان در گرامر انگلیسی، زمان در جملات انگلیسی، زمان جمله در زبان انگلیسی، گرامر زبان انگلیسی، یادگیری زمان جمله در انگلیسی

زمان های  حال ساده در انگلیسی

وقتی صحبت از زمان حال ساده به میان می‌آید؛ این زمان زمانی در جمله به کار می‌رود که فعل بر روی حالت یا عملی دلالت داشته باشد که یا همیشه در حال انجام است و یا این که به عنوان یک حقیقت همیشه ثابت بوده است. در نظر داشته باشید که از این زمان برای بیان عادات روزانه به وفور استفاده می‌شود. به مثال‌های زیر توجه کنید تا بهتر منظور را متوجه شوید.

زمان حال استمراری

زمان حال استمراری را در مواردی به کار می‌برند که فعال بر عملی دلالت دارد که در حال حاظر در حال انجام است؛ کاری که مدام در حال تغییر است و یا به کاری در زمان و مکان مشخص در آینده اشاره دارد.

زمان حال کامل

زمان حال کامل بر روی حالتی از جمله و فعل دلالت دارد که در گذشته آغاز شده است اما با این وجود در زمان حال نیز هنوز ادامه دارد. اما عمل ممکن است در زمان حال تمام شده باشد و یا حتی در زمان آینده نیز ادامه داشته باشد. این زمان را می‌توان معادلی برای ماضی نقلی در دستور زبان فارسی در نظر گرفت.

زمان حال کامل استمراری

اگر بخواهیم در مورد عملی صحبت کنیم که در گذشته رخ داده اما هنوز هم با وجود حضور در زمان حال ادامه دارد؛ از زمان حال کامل استمراری استفاده می‌کنیم.

زمان های گذشته ساده در انگلیسی

برخی از اتفاقاتی که نقل می‌کنیم؛ در زمان مشخصی روی داده‌اند. اگر اتفاق در گذشته رخ داده باشد و زمان آن نیز مشخص بوده باشد؛ از زمان گذشته ساده استفاده می‌کنیم. 

زمان در گرامر انگلیسی، زمان در جملات انگلیسی، زمان جمله در زبان انگلیسی، گرامر زبان انگلیسی، یادگیری زمان جمله در انگلیسی

زمان گذشته استمراری

وقتی از فعل گذشته استمراری استفاده می‌کنیم که بخواهید در خصوص کاری صحبت کنیم که در گذشته به طور استمراری در حال انجام بوده است و به طور معمول آن را با یک حال ساده ترکیب می‌کنند.

زمان گذشته کامل

زمان گذشته کامل به عملی دلالت می‌کند که در گذشته رخ داده و در عین حال قبل از عمل دیگری که انجام شده است؛ رخ داده است. این زمان را می‌توان معادلی برای زمان ماضی بعید در زبان فارسی در نظر گرفت.

زمان گذشته کامل استمراری

گذشته کامل و گذشته کامل استمراری هردو شبیه به هم هستند با این تفاوت که رویدادی که در گذشته رخ داده به طور مستمر بوده است.

زمان های آینده در انگلیسی

زمان آینده ساده

آینده ساده اتفاقی را بیان می‌کند که بدیهی و ساده بوده و یا خبری ساده را بازگو می‌کند. این فعل را با ساختار to be going to و فعل کمکی مدال Will می‌سازند.

زمان آینده استمراری

این فعل را برای بیان جملات یا اعمالی استفاده می‌کنند که با ظهور زمان آینده کار هنوز به طور مستمر و استمراری در حال انجام خواهد بود.

زمان در گرامر انگلیسی، زمان در جملات انگلیسی، زمان جمله در زبان انگلیسی، گرامر زبان انگلیسی، یادگیری زمان جمله در انگلیسی

زمان آینده کامل

برای کاری که شروعی در گذشته دور داشته و در آینده‌ای دور نیز کامل می‌شود از این فعل کمک می‌گیریم.

زمان آینده کامل استمراری

این فعل بر روی انجام عملی تاکید می‌‌کند که اگرچه در آینده کامل می‌شود؛ اما بعد از کامل شدن به طور استمراری روی می‌دهد.

زمان آینده در گذشته

این مورد از زمان بیشتر در افعال کمکی استفاده می‌شود. با کمک و استفاده فعل would، جملاتی بیان می‌شوند که بر روی انجام کاری در آینده تمرکز دارند که در گذشته در موردشان صحبت می‌‌شود. این زمان از فعل جزو زمان‌های اصلی برای آموزش زبان انگلیسی به حساب نمی‌آید.

زمان آینده ساده در گذشته

از این زمان برای فعل جملاتی استفاده می‌شود که نقل قول‌های غیر مستقیم را بیان می‌کنند. به طوری که در خصوص فردی در گذشته صحبت می‌‌شود که در آینده کاری را انجام خواهد داد.

زمان در گرامر انگلیسی، زمان در جملات انگلیسی، زمان جمله در زبان انگلیسی، گرامر زبان انگلیسی، یادگیری زمان جمله در انگلیسی

زمان آینده استمراری در گذشته

از این فعل در زمانی استفاده می‌شود که شما به عملی اشاره می‌کنید که در آینده‌ای بسیار نزدیک فرض بر انجام آن خواهد بود.

زمان آینده کامل در گذشته

تنها زمانی می‌توانید این فعل را به کار ببرید که بخواهید به کاری اشاره کنید که در آینده کامل می‌شود.

زمان آینده کامل استمراری در گذشته

این فعل بر کاری دلالت می‌کند که اکنون در حال انجام است و تکمیل شدن آن در آینده انجام می‌شود.

سخن آخر

اگرچه تمامی این زمان‌ها در حین آموزش زبان استفاده نمی‌شوند؛ اما در نظر داشته باشید که شما قرار است زبان انگلیسی را مانند یک فرد بومی بیاموزید. پس بهترین کار این است که حتی ریزترین جزئیات در خصوص این زبان را نیز بیاموزید.

شاید بارها این را شنیده باشید که در یادگیری زبان انگلیسی گرامر از اهمیت کمی برخوردار است؛ اما اگر می‌خواهید به راحتی یک خارجی زبان انگلیسی صحبت کنید و یا سخنان آن‌ها را کامل متوجه شوید و بتوانید به راحتی کتاب انگلیسی بخوانید؛ از همین الان گرامر و به خصوص زمان‌ها در  انگلیسی را جدی بگیرید.