آشنایی با لغات انگلیسی

برای دانش آموزان دشوار است که متنی را بخوانند و متوجه معنی کلمات انگلیسی آن نشوند؛ در این صورت درک مطلب برای دانش آموزان در هر سنی دشوار می­ گشت و نیاز آن ها به آموزش زبان انگلیسی بیشتر می شود؛ هرچه دانش آموزان لغات انگلیسی بیشتری را بشناسند، متن را بهتر درک می کنند. به همین دلیل آموزش واژگان بسیار مهم است.

در ادامه این مقاله از موسسه باران، با لغات انگلیسی آشنا می شویم و نحوه یادگیری و آموزش زبان انگلیسی را فرا می گیریم.

مراحل آموزش زبان انگلیسی

برای افزایش جذابیت لغات انگلیسی باید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا افراد با لغت یا جملات ناآشنا مواجه می شوند و به دنبال ترجمه آن می روند؛ سپس با کمک افراد و یا مترجم ها متوجه معنی آن می شوند، سپس به دنبال آموزش های بیشتر می روند اما مهم است که آموزش از چه طریقی و توسط چه کسی انجام شود.

بنابراین، در ادامه مقاله با 10 روش عالی برای آموزش زبان انگلیسی آشنا می شوید:

مرحله 1: کشف و درک لغات انگلیسی جدید مثل: معرفی اسامی ، اشیاء ، اشیاء ، حیوانات و …

عناصر بصری با اسامی خاص بیشتر کار می کنند، اما سعی کنید از فلش کارت ها و تصاویر فراتر بروید. سعی کنید تا حد امکان از اشیاء واقعی یا حتی صداها، بوها و مزه ها استفاده کنید؛ استفاده از حواس پنج گانه کمک بیشتری برای آموزش زبان انگلیسی می کند و جذابیت بیشتری نسب به سایر روش ها دارد.

معرفی صفت های متضاد، مانند “بزرگ” و “کوچک”، “بلند” و “کوتاه”، معمولا با تصاویر نشان داده می شوند، اما استفاده از اشیاء واقعی برای کلماتی مانند “نرم” و “خشن” فوق العاده است، برای صفت های پیشرفته تر، مانند “خیره کننده”، “زرق و برق دار”، “دیدنی” یا “عظیم” از عکس های مناظر مشهور سراسر جهان مانند لوور، اهرام مصر، برج ایفل و غیره استفاده کنید؛ سپس از این صفات جدید برای توصیف این مکان ها به روش هایی استفاده کنید که معنی آن ها را به وضوح نشان دهد.

 

مرحله 2: تشخیص لغات انگلیسی و ترجمه آنها

روش های شگفت انگیزی برای آموزش کلمات انگلیسی جدید وجود دارد که در ادامه به روش های مختلف آن می پردازیم.

تطابق

تطابق نوعی روش آموزش زبان انگلیسی است؛ در این روش از دانش آموزان خواسته می شود که متضاد، مترادف یا یک کلمه را با تعریف آن و همچنین یک تصویر با یک کلمه مطابقت دهند.

یک قطعه متن نوشته شده (از توضیحات، آهنگ، نامه، حتی یک داستان کوتاه) با فضاهای خالی که باید از لیست کلمات پر شود، به دست آورید. می توانید این متن را با متون طولانی تر تطبیق دهید و همچنین لیست کلمات طولانی تری داشته باشید و از دانش آموزان بخواهید تا کلمات را پیدا کنند.

آموزش حروف انگلیسی، یادگیری حروف انگلیسی، حروف انگلیسی، زبان آموزی، یادگیری زبان انگلیسی، زبان انگلیسی

مرحله 3: تولید واژگان

توضیحات

از عکس روزنامه ای از یک رویداد اخیر گرفته تا گزارش شخصی سفر اخیر ، موارد بی شماری وجود دارد که دانش آموزان می توانند هنگام استفاده از لغات انگلیسی جدید به خوبی استفاده کنند. این برای توصیفات شفاهی و کتبی صدق می کند؛ ولی شما باید برخی راهنمایی ها را به آن ها ارائه دهید، مانند نشان دادن این که آنها باید حداقل پنج صفت در توصیف خود استفاده کنند، یا پنج کلمه مربوط به ورزش، آب و هوا و غیره … بدون هیچ راهنمایی.

یک قطعه متن نوشتاری با فضا های خالی که باید با هر کلمه ای متناسب باشد پر کنید. اگر دانش آموزان پیشرفته ای هستند ، می توانید برای هر فضا نشانه هایی مانند “اسم” ، “صفت” یا “قید” به آنها بدهید. سپس می توانید چندین کلمه را با صدای بلند بخوانید تا کلمات مختلف مورد استفاده برای پر کردن هر یک از موارد خالی را مقایسه کنید.

نقشه های ذهنی یا طوفان مغزی

هنگام آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان بگویید باید به کلماتی فکر کنند که می توانند برای توصیف آب و هوا استفاده کنند؛ “هوا” را در وسط تخته سیاه یا تخته سفید بنویسید و آن را دور بزنید. هر کلمه ارائه شده توسط دانش آموزان را به عنوان “پرتوهای” که این دایره را بیرون می کشد بنویسید. آن ها باید با کلمات قبلاً آموزش داده شده مانند “سرد” ، “سوزاننده” یا “خفیف” پاسخ دهند. حتی ممکن است دایره های فرعی برای کلمات زمستانی ، تابستانی و غیره داشته باشید؛ این روش برای مرور کلمات انگلیسی جدید بسیار مفید است.

حدس بزنید به چه چیزی فکر می کنم

لغات انگلیسی، لغت انگلیسی؛ کلمه انگلیسی، یادگیری لغت

در این روش آموزش زبان انگلیسی دانش آموزان به نوبت چیزی را توصیف می کنند، مانند یک مکان: “من به مکانی فکر می کنم که بسیار بزرگ است و بازدیدکنندگان ساعت ها طول می کشد تا محیط آن را ببینند همچنین این مکان آثار هنری خیره کننده ای دارد پس این یک ساختمان نفس گیر است، بسیار قدیمی، اما با یک هرم شیشه ای مدرن در جلو.” در نتیجه دانش آموزان به دنبال کشف جواب آن می گردند؛ حتی بچه های کوچک تر نیز می توانند این کار را با توصیف ساده انجام دهند: “این یک حیوان است؛ این حیوان گردن بسیار بلند و لکه های قهوه ای بزرگ دارد.” یا به سادگی مجموعه ای از کلمات را بیان کنید: “آفریقا، سیاه و سفید، راه راه”.

از آهنگ ها و موسیقی، اشیاء واقعی یا پازل استفاده کنید، بیشتر از ترکیب ها استفاده کنید. تفاوت بین تشخیص و تولید کلمات را به خاطر بسپارید؛ لغات انگلیسی باید توسط شما ارائه شود و دانش آموزان آن را تشخیص دهند و یا با دیگر کلمات مطابقت دهند.

جمع بندی

در یادداشت پایانی، به یاد داشته باشید که به سبک های مختلف یادگیری یا چندین هوش توجه کنید؛ هوش افراد یکسان نمی باشد و برای آموزش افراد مختلف باید از روش های مختلف استفاده کرد؛ حتی در برخی موارد می توان روش های جدیدی را برای آموزش زبان انگلیسی ابداع کرد تا کلمات انگلیسی به خوبی در ذهن بمانند. درنتیجه اگر به دنبال آموزش زبان انگلیسی و آموزش کلمات انگلیسی هستید پیشنهاد ما به شما زبان آموزان، موسسه باران است که شما را به صورت حرفه ای از سطح مبتدی تا حرفه ای با زبان انگلیسی آشنا میکند و این زبان شیرین را به شما علاقه مندان آموزش می دهد.