شما نیز به خوبی می دانید برای سفر کردن به اکثر کشورهای خارجی، لازم است  تسلط کافی روی زبان انگلیسی داشته باشید و برای این کار باید یک دوره آموزش زبان انگلیسی را پشت سر بگذارید، اما موضوع این است که اگر شما به یک کشور خارجی سفر کنید و در آنجا قصد داشته باشید از فردی سوال بپرسید یا حتی کسی از شما آدرس مکانی را بخواهد باید چه کارهایی انجام دهید؟ در ادامه قصد داریم در رابطه با نوشتن آدرس در انگلیسی مطالبی بیان کرده و از دعوت می کنیم تا انتها ما را همراهی کنید.

نوشتن آدرس در انگلیسی دارای یکسری تفاوت با نوشتن در فارسی می باشد. در بسیاری از موارد نیز ممکن است شما تنها برای برقرار کردن ارتباط با افراد انگلیسی زبان احتیاج به نوشتن یک آدرس که با فرمت های کاملاً استاندارد و بین‌المللی همراه است داشته باشید.

در برخی موارد لازم است با نوشتن یک آدرس در اینترنت نتایج برخی آزمون ها مانند، آزمون تعیین سطح  آزمون تافل و… را دریافت کنید.

اما اگر مقصود شما از نوشتن آدرس در انگلیسی برای مشخص کردن منزل یا مکان دیگر باشد لازم است بدانید برعکس زبان فارسی باید اول از پلاک خانه شروع به نوشتن کنید.

تسلط روی لغات انگلیسی و همچنین گرامر زبان انگلیسی می تواند نقش بسیار زیادی در کامل کردن و نوشتن آدرس در انگلیسی به همراه داشته باشد.

نکات مهمی که در رابطه با نوشتن آدرس در انگلیسی باید رعایت شوند:

همان طور که گفتیم نوشتن آدرس در انگلیسی و فارسی دارای یکسری تفاوت ها می باشد و همچنین یک سری نکات مهم را نیز به دنبال دارند که در ادامه سعی می کنیم برای راهنمایی کامل شما آن ها را بیان کنیم.

  • به یاد داشته باشید در هنگام نوشتن آدرس همیشه نام شهر و یا کشور شما باید با حروف بزرگ درج شود که از آن به عنوان یک فرمت بین المللی نام برده می شود.
  • نوشتن آدرس باید کاملاً کوتاه مفید باشد و همانند نامه پاراگراف های زیادی را به آن اختصاص ندهید. برای نوشتن آدرس به صورت استاندارد لازم است آدرس شما در پنج خط خلاصه شود.
  • توجه داشته باشید در هنگام نوشتن، علامت نگارشی در زبان انگلیسی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌ باشد. باید گفت که ترجمه برخی از اسامی یا حتی عبارات مختلف کار درستی نیست و شما باید آن ها را در نامه به صورت انگلیسی تایپ کنید. برای مثال می ‌توان گفت اگر اسم فردی یا کوچه ای شهید عباسی است نباید کلمه ی شهید عباسی معنی شود و در آدرس بنویسید، بلکه لازم است بدون تغییر و ترجمه نوشته شود.
نوشتن آدرس به انگلیسی

ساختار نوشتاری آدرس در انگلیسی به چه شکل میباشد؟

شما به خوبی این نکته را می دانید که برای نوشتن انواع مختلف نامه ها یا سایر موارد مشابه لازم است برای شروع و پایان آن موارد مناسبی به کار برده شود که این موضوع شامل نوشتن آدرس نیز خواهد شد و لازم است تمامی ترتیبات مربوط به آن به طور کامل رعایت شود. ممکن است به علت کوتاهی کردن شما و نداشتن توجه کافی و جابجا کردن ترتیب درست آدرس فرد به مکان نامعلوم دیگر برود.

اما ساختار نوشتاری و ترتیب آدرس نویسی به این شکل است.

  • در وهله اول مهم است که نام و نام خانوادگی گیرنده ذکر شود

first name and last name

  • در مرحله دوم لازم است مشخصات کاملی را از مکان مورد نظر داشته باشید، به عنوان مثال باید شماره ساختمان، واحد و خیابان را به خوبی بشناسید یا حتی اگر مکان مورد نظر دارای یک مجموعه و اسم خاصی است باید نام آن را به طور کامل بیان کنید، به طور مثال: اصولا ساختمان ها دارای نام های متفاوتی می باشند و اگر یک ساختمان یا مجموعه اسمی به نام مجموعه نگاه دارد لازم است بنویسید Negah complex.
  • در مرحله سوم نیز باید به طور کامل از منطقه و شهر اطلاع داشته باشید تا بتوانید به صورت درست آن را در خط سوم بنویسید.
  • درخط چهارم لازم است شما اسم کشور یا شهر مورد نظر را بنویسید و البته همانطور که در مطالب فوق گفتیم، اسم هر کشور یا شهری باید در ابتدا با حروف بزرگ شروع شود، البته در برخی از آدرس ها ممکن است نام شهر یا کشور در آخر خط نوشته شود، اما در هر صورت لازم است فرمت کلی رعایت شده و کلمه اول با حروف بزرگ نوشته شود.
  • در خط پنجم شما باید اطلاعات مربوط به آدرس را کامل کرده و مواردی همچون کدپستی، تلفن همراه و محل سکونت را به طور کامل بنویسید.
نوشتن آدرنوشتن آدرس به انگلیسیس به انگلیسی

هنگام نوشتن آدرس انگلیسی عباراتی دارای اهمیت می باشند؟

پلاک = No، واحد = Unit، طبقه = Floor، بلوک = block، مجتمع = complex و…

فراموش نکنید برای نوشتن آدرس در انگلیسی باید تسلط کامل روی کلمات و همچنین تلفظ کلمات انگلیسی داشته باشید، درست است که شما قصد نوشتن یک را دارید، اما این موضوع که بتوانید کلمات را نیز به شیوه درستی تلفظ کنید و بنویسید از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 یک نمونه آدرس به طور مثال:

شیرین احمدی، ساکن ایران یزد بلوار امیریه خیابان کاشانی کوچه نسیم پلاک ۲۰

Shirin Ahmadi

No. 20

Kashani St..

Nasim alley

Amirieh Blvd

Yazd, IRAN

از این روش نیز میتوانید برای نوشتن آدرس در انگلیسی استفاده کنید.

در برخی از موارد زمان ها در انگلیسی نیز می توانند برای نوشتن آدرس به کمک شما بیایند.

لاین اول و لاین دوم در آدرس دهی اینترنتی چه نقشی دارند؟

برخی از اصطلاحات در انگلیسی با عنوان address line 1، address line 2 وجود دارند که شاید شما نیز در اکثر سایت های اینترنتی با آن مواجه شده باشید. لازم است بیان کنیم که این دولاین تنها برای نوشتن برخی اطلاعات مانند شهر، کوچه، ساختمان و… می باشد.

توجه داشته باشید که شما در فیلد دوم می توانید اطلاعاتی در رابطه با نام ساختمان یا مجموعه خود بنویسید، اما در فیلد اول لازم است ادامه آدرس به طور کامل نوشته شود.

لازم است بیان کنیم موسسه باران سعی می کند برای بالا بردن راندمان آموزشی خود و تسلط روی تمامی موارد ممکن، آزمون زبان انگلیسی سازمانی و همچنین آزمون writing را برای افراد اجرا کند.

 

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم موارد لازم در رابطه با نوشتن آدرس در انگلیسی را بیان کنیم و به توضیح این موضوع پرداختیم که برای نوشتن آدرس اولین فاکتور مهم این است، تسلط کافی روی زبان انگلیسی داشته و یا از برخی کلمات مهم که در آدرس دهی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند آگاهی داشته باشید. امیدوارم موارد گفته شده مورد تایید شما قرار بگیرند.

نوشتن آدرس به انگلیسی