سطح ادونس زبان چیست؟

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و به دلیل مزایای فراوانی که دارد، بسیاری از افراد به یادگیری آن علاقه مند هستند. تسلط به این زبان در چند سطح دسته بندی می شود و زبان آموزان با توجه به میزان دانش و یادگیری خود، ممکن است در هر کدام از این سطوح قرار بگیرند. در واقع سطح زبان هر فرد نشان دهنده میزان مهارت های او از زبان انگلیسی و دریافت مدرک بین المللی می باشد.

در این نوشتار قرار است به شما بگوییم که سطح ادونس زبان چیست و مطالبی در خصوص این سطح به شما ارائه دهیم. پس تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

معرفی سطوح زبان انگلیسی

زبان انگلیسی و تمام زبان های دیگر، برای سنجیدن مهارت های زبان آموزان به چند سطح مختلف تقسیم می شوند و هر زبان آموز با توجه به مهارت هایی که کسب می کند، در یکی از این سطوح قرار می گیرد. معمولا تشخیص سطح زبان آموزان به کمک یک ازمون مشخص می شود که در پایان هر ترم برگزار خواهد شد. در واقع هر بار که شما با گذراندن ازمون به سطح جدیدی وارد می شوید، مهارت های پیشرفته تر و حرفه ای تری کسب خواهید کرد. سطح های زبان انگلیسی به ترتیب عبارتند از:

سطح شروع کننده Beginner))

سطح پایه یا مبتدی (Elementary)

سطح متوسط (Intermediate)

سطح زبان نیمه پیشرفته (Upper intermediate)

سطح  پیشرفته (Advance)

یادگیری سطح ادونس زبان انگلیسی

البته سطوح زبان در ازمون های بین المللی متفاوت است، ولی چون در این مطلب قرار است بررسی کنیم سطح ادونس زبان چیست، از ذکر آن ها صرف نظر می کنیم.

فرقی نمی کند شما در چه سطحی از یادگیری زبان انگلیسی قرار دارید، در هر صورت می توانید از ازمون تعیین سطح و مشاوره رایگان موسسه باران بهره مند شوید. این موسسه به شما کمک می کند به صورت کاملا حرفه ای و رسمی تسلط کاملی به زبان انگلیسی پیدا کنید.

 

آشنایی با سطح پیشرفته (Advance) زبان

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، سطح ادونس زبان انگلیسی همان مقطع از زبان است که مدرسین و زبان آموزان برای رسیدن به ان برنامه ریزی می کنند. زمانی که شما در این سطح قرار بگیرید، می توانید به راحتی و به صورت کاملا روان مکالمه کنید، دایره لغاتتان بسیار گسترده خواهد بود و تمام گرامر ها و ساختارهای زبان را به خوبی درک می کنید. در واقع این سطح از زبان شما را قادر می سازد بدون هیچ مشکلی در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید.

رسیدن به سطح ادونس به معنای اتمام کار شما نیست؛ بلکه در این مرحله تازه پنجره های تازه تری از زبان به روی شما باز شده و می توانید از این به بعد انگلیسی را با دید بهتر و متفاوت تری ببینید. با رسیدن به سطح ادونس، نمره شما در ازمون ایتلس حدود 6.5 تا 7.5 بوده و حتی می توانید به عنوان مدرس زبان فعالیت کنید.

اگر به خوبی درک کرده اید که سطح ادونس زبان چیست، بهتر است به سراغ روش هایی برویم که به کمک آن ها بتوانید هر چه سریع تر به این سطح برسید.

 

ترفندهایی برای رسیدن به سطح ادونس زبان

برای اینکه هرچه سریعتر از سطح متوسط به سطح ادونس زبان برسید، می توانید از ترفند های زیر استفاده کنید:

  1. از منابع جدید استفاده کنید:

زمانی که شما به صورت مداوم از منابع ثابتی استفاده می کنید، بعد از یک مدت به آن ها عادت کرده و استفاده از منابع جدید برایتان مشکل می شود. در چنین شرایطی اصطلاحا گفته می شود که شما یک منطقه امن برای خود ساخته اید! اما برای یادگیری بهتر و رشد و پیشرفت سریع تر باید از این منطقه امن بیرون رفته و منابع جدیدتری را انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر شما از فیلم های زبان انگلیسی با زیرنویس فارسی استفاده می کردید، بهتر است کم کم به سراغ تماشای این فیلم ها بدون زیرنویس بروید.

  1. یادگیری زبان را به چشم یک سرگرمی جذاب ببینید:

یادگیری زبان زمانی موثر واقع می شود که شما آن را به یک سرگرمی تبدیل کنید. شما در ابتدای یادگیری ممکن است از روش های مختلفی استفاده کنید، اما این روش ها به تدریج تکراری شده و برای شما خسته کننده می شوند. اگر می خواهید زودتر به سطح ادونس زبان برسید، باید روش های جدید تر و جذاب تری را امتحان کنید که یادگیری زبان برایتان مانند یک سرگرمی باشد. در واقع زمانی که شما از روند یادگیری زبان لذت ببرید و این کار برایتان جذاب باشد، سختی های یادگیری را کمرنگ تر کرده و روند پیشرفت خود را تسریع می کنید.

  1. هر سطح را به طور کامل یاد بگیرید:

در روند یادگیری زبان باید به اندازه کافی صبور بوده و به هیچ عنوان برای رسیدن به سطح ادونس عجله نکنید. یعنی تا زمانی که در سطوح پایه و متوسط به طور کامل مسلط نشده اید، فکر رسیدن به سطح پیشرفته را از ذهن خود بیرون کنید.

طبق بررسی های انجام شده، حدود 6 ماه تا 3 سال طول می کشد که شما از سطح مبتدی به سطح پیشرفته زبان برسید. بنابراین لازم است به اندازه کافی زمان صرف تمرین کرده و از منابع مختلف استفاده کنید. به هر جهت شما با صبوری و تمرین کافی می توانید زبان را به صورت کاملا حرفه ای یاد گرفته و به تسلط کامل برسید.

بدیهی است که در کنار رعایت این موارد، ثبت نام در یک موسسه زبان خوب هم تا حد زیادی روی پیشرفت شما تسریع در فرایند یادگیری موثر خواهد بود.

یادگیری سطح ادونس زبان انگلیسی

جمع بندی

در این نوشتار سعی کردیم به شما بگوییم سطح ادونس زبان چیست و شما را با مفهوم کلی این سطح آشنا کنیم. این سطح همیشه به عنوان یکی از اصلی ترین هدف های زبان آموزان شناخته می شود و بسیاری از افراد برای رسیدن به آن برنامه ریزی می کنند. در واقع زمانی که شما به این سطح برسید، به خوبی می توانید زبان انگلیسی را درک کنید و از آن پس یادگیری زبان برایتان منطقی تر و جذاب تر خواهد شد.

شما با ثبت نام در موسسه باران می توانید در کنار مدرسین توانمند و فضای آموزشی خاص و جذاب، به این سطح برسید و یادگیری زبان برایتان به یک کار شیرین و جذاب تبدیل خواهد شد.