آموزش مکالمه انگلیسی در خانه

اگر به یادگیری زبان انگلیسی علاقه دارید ،اما نمی توانید زمانی برای تمرین پیدا کنید، یا موسسه زبان انگلیسی برای شما پر هزینه است. پس یادگیری زبان انگلیس در خانه برای شما مناسب است .مزایای زیادی برای مطالعه انگلیسی در خانه وجود دارد. ممکن است فکر کنید که تمرین صحبت کردن در خانه سخت است. شما نگران این هستید که وقتی اشتباه می کنید کسی در کنار شما نیست تا  اشتباه شما را اصلاح کند و این که شاید ندانید که زبان انگلیسی را از کجا شروع کنید. با این حال یادگیری زبان انگلیسی لزوماً به معنای نشستن بر روی کتاب درسی نیست .مجموعه ای از منابع موجود است که شما را در مسیر درست راهنمایی می‌کنند. اگر انگلیسی را در با نگرش و منابع مناسب مطالعه کنید در مسیر تسلط بر زبان انگلیسی  قرار خواهید گرفت.

روش های زیادی وجود دارد تا بتوانید انگلیسی را در خانه یاد بگیرید در این مقاله ما به شما 9 راهکار را یاد میدهیم تا دیگر نگران یادگیری زبان نباشید.

۱. اپلیکیشن های زبان روی گوشی نصب کنید.

تقریبا اغلب اپلیکیشن های زبان انگلیسی به راحتی در دسترس دانش آموزان یا دانشجویان قرار دارند. فقط کافیست در اینترنت چرخی بزنید و بهترین نرم افزارهای کاربردی در این زمینه را دریافت کنید .اپلیکیشن های زبان انگلیسی کمک زیادی به یادگیری زبان می‌کنند. اپلیکیشن ها و سایر نرم افزارهای زبان انگلیسی به دلیل اینکه باعث می‌شوند همزمان از فکر صدا و گوش خود استفاده کنید توانایی یادگیری را افزایش می دهند. برای دریافت اپلیکیشن ها کلیک کنید.

2. بازی های ویدیو یی را با زبان انگلیسی انجام دهید.

بیشتر مردم وقتی صحبت از یادگیری زبان میشود به بازی‌های ویدیویی فکر نمی‌کنند. این بازیها راه های عالی برای تمرین خواندن، گوش دادن و حتی صحبت کردن انگلیسی هستند .از این طریق حتی می توانید دوستان انگلیسی‌زبان نیز پیدا کنید. بازی های RPG ( بازی های نقش آفرینی) یکی از آن بازی های ویدئویی هستند که معمولاً در یک محیط فانتزی اتفاق می‌افتند و شامل استفاده از جادو، کشتن هیولا و قهرمانی عالی هستند. چون در این بازی‌ها دیالوگ های زیادی وجود دارد، دایره واژگان شما را تقویت می‌کنند.

۳.به رادیو گوش دهید.

 رادیو BBC  (رادیو بریتانیا)

رادیو VOA ( رادیو آمریکا)

از آنجایی که برنامه های رادیویی و تلویزیونی به صورت آنلاین در دسترس هستند .می توانید مهارت های شنیداری انگلیسی خود را در هرکجا تقویت کنید .به پادکست های رادیویی برای تقویت لیسنینگ گوش دهید و مهارت های شنیداری و گفتاری خود را تقویت کنید.

۴. کتاب های انگلیسی بخوانید

کتاب های داستان یا کتاب های درسی در سطح خودتان را مطالعه کنید یک بار آنها را آهسته بخوانید و بار دوم با صدای بلند بخوانید و لغات جدید آنها را یادداشت کنید.

۵. با خودتان انگلیسی صحبت کنید

برای یادگیری زبان باید تمرین کنید و با خودتان حرف بزنید.  سعی کنید صدای خودتان را ضبط کنید. ضبط کردن صدای خود به شما کمک می کند که نحوه حرف زدن و تلفظ خود را بررسی کنید و  حتی سعی می کنید تا تلفظ خودتان را با گوینده های انگلیسی زبان مقایسه کنید.

مکالمه انگلیسی در خانه

۶. سعی کنید با کسی صحبت کنید

بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی، صحبت کردن است. اگر شما سعی کنید با شخص دیگری تمرین کنید این  باعث می‌شود که شما انگیزه بهتری برای یادگیری داشته باشید. همچنین مهارت اسپیکینگ و لیسینینگ شما تقویت می‌شود. همچنین با این کار دیگر یادگیری برای شما خسته کننده نمی شود بلکه به صورت سرگرم‌کننده انگلیسی را یاد می گیرید.

۷. حداقل روزی ۵ ساعت تمرین داشته باشید

برای یادگیری زبان روزانه باید تمرین داشته باشید. با تمرین و پشتکار می توانید در طی  ۳ تا ۴ ماه به زبان انگلیسی مسلط شوید .این ۵ ساعت تمرین را تقسیم کنید ،مثلاً یک ساعت لغات جدید حفظ کنید ( البته هرگز کلمه را به صورت جداگانه حفظ نکنید وقتی که یک لغت جدید را می‌بینید آن را با اصطلاح یا عبارتی کاربردی یادداشت کنید و سپس عبارت و اصطلاح را مطالعه کنید) یک ساعت گرامر تمرین کنید، (خودتان را درگیر یادگیری گرامر به تنهایی نکنید گرامر به شما کمک می کند تا به زبان انگلیسی فکر کنید)   ۲ ساعت گوش کنید ( هر روز باید به انگلیسی گوش دهید این کلید موفقیت در یادگیری مکالمه انگلیسی است به صورت روزانه و مداوم گوش دهید ) و یک ساعت یا بیشتر متن های انگلیسی  یا داستان های کوتاه بخوانید، نوشتن کارهای روزانه را سعی کنید به انگلیسی بنویسید .

۸. مرور داشته باشید

مرور کردن مطالب یادگرفته شده کمک زیادی به تقویت زبان شما در کوتاهترین زمان ممکن می شود بهترین روش مرور کردن یک مطلب بعد از یادگیری :

۱ ساعت بعد           ۸۰٪

۱ روز بعد              ۵۰٪

۱ هفته بعد             ۲۰٪

۱ماه بعد                  ۵٪

۱ فصل بعد (سه ماه بعد)

اگر مرور انجام نشود یک ساعت بعد ۸۰ درصد مطالب یادمان می ماند یک روز بعد ۵۰ درصد مطالب فراموش می‌شود، یک هفته بعد ۲۰ درصد مطالب فقط توی ذهن مان باقی مانده است و یک ماه بعد فقط ۵ درصد مطالب باقی می‌مانند. اما با این روش اصولی هرگز مطلبی را فراموش نخواهید کرد.

۹. خلاصه نویسی کنید

روزانه سعی کنید چند پاراگراف را مطالعه کنید و بعد سعی کنید آن پاراگراف ها یا داستان های کوتاه را خلاصه نویسی کنید. این روش باعث می شود سرعت یادگیری زبان افزایش یابد.

جمع بندی:

اصلی ترین هزینه یادگیری زبان انگلیسی ” زمان ” است. اگر مصمم به یادگیری زبان انگلیسی هستید باید پشتکار داشته باشید .شاید سخت ترین کار برای یادگیری زبان همین پشتکار باشد. بر روی تصمیم خود مصمم باشید  حفظ لغات و گرامر را به تنهایی کنار بگذارید. تا می توانید بر روی مهارت‌های زبانی (شنیدن، صحبت کردن ،خواندن و نوشتن )تسلط پیدا کنید. تا به موفقیت لازم که همان رسیدن به سطح های بالای زبان انگلیسی است دست یابید.