سطح المنتری زبان انگلیسی چیست؟

یادگیری زبان انگلیسی امروزه یکی از نیازهای واجب هرکسی است. زبان انگلیسی دارای سطح های مختلفی می باشد که به میزان دانش فرد درمورد زبان وابسته است. ممکن است این سوال در ذهنتان شکل بگیرد سطح المنتری زبان انگلیسی چیست؟ زبان انگلیسی دارای چند سطح است و … در ادامه مطالب به سطح های مختلف زبان بویژه سطح المنتری زبان انگلیسی را برایتان توضیح می دهیم.

استاندارد CEFR

این استاندارد، یک استاندارد اروپایی می باشد که مخفف کلمه انگلیسی Common European framework of reference for languages است. این استاندارد اصلی ترین استاندارد مطرح زبان انگلیسی در جهان معرفی شده است. کاربرد این استاندارد سنجش توانایی زبان آموزان است که در اروپا و کل دنیا مورد تایید و استفاده قرار گرفته است. به غیر از این استاندارد، آزمون های بین المللی دیگری هم برای تعیین سطح زبان افراد وجود دارد که نمرات متفاوت را نسبت به سطح های استانداردCEFR می سنجند.

سطوح مختلف زبان انگلیسی

طبق دسته بندی های این استانداردCERF، سطح های یادگیری زبان به 6 گروه تقسیم می شوند. این سطوح ازA1 تا C2 را شامل می شود. بصورت کلی تر بخواهیم این دسته بندی را بیان کنیم از سه رده: سطح پایه، سطح متوسط و سطح پیشرفته استفاده می کنیم.

سطح پایه یا المنتری A1 زبان انگلیسی چیست؟

سطح المنتری زبان انگلیسی ازA1  شروع می شود. این سطح افرادی را در برمی گیرد که هیچ اطلاعاتی از زبان انگلیسی ندارند یا میزان این اطلاعات ناچیز است. کسانی که قصد یادگیری زبان دارند باید از سطح المنتری یادگیری خود را آغاز کنند. بعد از به پایان رساندن آموزش های این دوره، زبان آموزان توانایی درک و استفاده از اصطلاحات کاربردی و روزانه و عبارات پایه را بدست می آورند. معرفی خود و دیگر افراد، امکان طراحی پرسش و جواب درباره اطلاعات شخصی مثل محل زندگی،رنگ مورد علاقه و غذای دلخواه از جمله دستاورد های این سطح است.

مهم ترین یادگیری در این سطح برقراری مکالمه ساده بصورت آرام است که بسیار مفید است. افرادی که سطح المنتری را به خوبی آموزش ندیده باشند در سطوح بالاتر،قطعا دچار مشکلاتی خواهند شد. مهارت استاد، توانایی دانش آموز و موسسه زبان انتخابی شمانقش بسزایی در یادگیری سطوح مختلف زبان خواهد داشت. لازم به ذکراست که سطح المنتری زبان انگلیسی یکی از مهم ترین سطوح یادگیری است.

سطح پایه A2 یا pre intermediate چیست؟

سطح A2 آخرین سطح یادگیری زبان بصورت ابتدایی است که کامل کننده سطح المنتری هم هست. زبان آموزان این سطح وارد رده متوسط زبان انگلیسی می شوند و توانایی درک جمله ها و اصطلاحات پرکاربرد و رایج انگلیسی، استفاده از عبارت مناسب در موقعیت های مختلف، بیان اطلاعات شخصی و خانوادگی، امکان خرید کردن، بیان لوکیشن فردی و امکان صحبت درباره کار از جمله آموزش های این سطح است.

سطح متوسط B1 یا Intermediate چیست؟

زبان آموزان پس از گذراندن سطح ابتدایی وارد سطح متوسط زبان می شوند که خود دارای 2 سطح دیگر می شود. تقویت سطح متوسطه در یادگیری زبان انگلیسی نقس مهمی دارد. در این سطح توانایی فهم نکات، موضوعات معمولی درباره مدرسه یا محل کار، رفع نیاز های خود در هنگام مسافرت در کشور دیگری، نوشتن متون ساده، بیان تجربه ها یا اتفاقات، بیان آرزو و برنامه های آینده و ذکر دلیل و ایده را زبان آموزان بدست می آورند.

سطح متوسط B2 یا Upper-intermediate

پس از اتمام سطح اول متوسطه وارد سطح دوم می شویم. سطح B2 کامل کننده بخش متوسطه و آغاز کننده بخش پیشرفته زبان است.در این سطح زبان آموزان توانایی درک موضاعات اصلی، متون پیچیده در زمینه های کاری و تخصصی،ایجاد مکالمه با تسلط نسبتا خوب، امکان برقراری ارتباط با افراد بومی،نوشتن یا توضیح بحث های متفاوت با بیان جزئیات، بیان نظرات شخصی در هر موردی و مقایسه مزایا و معایب موضاعات را زبان اموزان بدست می آورند.

سطح پسشرفته C1 یا Advanced

ورود به سطح پیشرفته زبان انگلیسی به معنای توانایی در شرکت آزمون های بین المللی است. در این سطح زبان آموزان توانایی های بهتری نسبت به قبل را دارند و امکان درک متون طولانی و پیچیده،فهم معانی عمیق، ایجاد مکالمه بدون لحظه ای درنگ و مکث، بکاربردن عبارات و اصطلاحات پیچیده، استفاده از زبان در زمینه های اجتماعی، آکادمیک و تخصصی از جمله آموزش های موثر دراین سطح است. در این مرحله نسبت به سطح المنتری، زبان آموز پیشرفت بسیار زیادی کرده است.

سطح پیشرفته C2  یا Proficiency

اخرین سطح طبق گفته استاندارد CEFR، سطح پیشرفته C2 است. در این مرحله زبان آموزان به مهارت و درک جامعی از زبان انگلیسی رسیده اند که در ادامه می توانند مهارت های حرفه ای تری را بیاموزند. زبان آموزان در این سطح توانایی درک مفاهیم بصورت فوری، بیان خلاصه ای از مطالب گفته شده یا نوشته شده، نزدیک شدن توانایی آنان به افراد بومی و بیان مفاهیم واضح از موقعیت های پیچیده با ذکر جزئیات را بدست می آورند.

تعیین سطوح زبان طبق آزمون های بین المللی

برای تعیین سطح زبان آموزان می توانیم از آزمون های بین المللی زبان انگلیسی استفاده کنیم. طبق نمره کسب شده در آزمون، می توانیم تعیین کنیم زبان آموز در چه سطحی قرار دارد و میزان توانایی او چقدر است.

سطح المنتری زبان

آزمون بین المللی آیلتس

نام این امتحان شاید به گوشتان خورده باشد. آزمون آیلتس، مهم ترین و اصلی ترین آزمون زبان در دنیاست. کسانی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل را در کشور های خارجی دارند، در این آزمون شرکت می کنند. برگزاری این آزمون به 2 مدل امکان پذیر است:

  • جنرال
  • آکادمیک

حالت آکادمیک برای افرادی است که می خواهند در کشورهای غیره تحصیل کنند و زبان آنان با زبان بومی تفاوت دارد. اساس نمره دادن و تعیین سطح در هر دو مدل یکسان است و تفاوتی ندارد. نمرات این آزمون از 1 تا 9 را شامل می شود. حداقل نمره اکتسابی در این آزمون،4.5 است.

تعیین سطح بر اساس آزمون آیلتس

*سطح : A2 نمره 4.5

*سطح A2-B1: نمره5

*سطحB1 : نمره 5.5

*سطحB1-B2 : نمره 6

*سطحB2 : نمره 6.5

*سطحB2-C1 : نمره 7

*سطح C1: نمره 8

*سطح C2: نمره 9

تاثیر موسسه باران بر یادگیری زبان

در یادگیری زبان انگلیسی، عوامل محیطی بسیار موثر است. انتخاب موسسه خوب، یکی از اصل ها در یادگیری است. موسسه باران تمام ویژگی های لازم را برای زبان آموزان عزیز را دارد. وجود کادر حرفه ای در موسسه باران باعث می شود که در کمترین زمان بهترین نتیجه را بدست اورید و در آزمون آیلتس بهترین نمره را کسب کنید. امیدواریم اطلاعات لازم درباره سطح المنتری زبان انگلیسی و سایر سطح ها را بدست آوره باشید.