بهترین کتاب گرامر زبان  انگلیسی چیست؟

 یافتن بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی ، برای یادگیری گرامر از اهمیت بالایی برخوردار است.بی شک در دنیای امروزه  ، یکی از اصلی ترین مهارت های هر شخص تسلط بر زبان انگلیسی است،و گرامر در کنار لغات ، شالوده اصلی هر چهار مهارت اصلی زبان را تشکیل می دهد.

که در ادامه این مطلب سعی می شود، به این سوال پاسخ داده شود که،بهترین  کتاب گرامر زبان  انگلیسی چیست ؟  

  1.  English grammar in Use 

بی تردید یکی از نام آشنا ترین کتاب ها در حوزه گرامر انگلیسی که از طرف بسیاری از مدرسین معرفی می شود،کتاب  English grammar in Use نوشته Raymond Murphy می باشد، که توسط انتشارات کمبریج به چاپ می رسد. 

از مزایای این کتاب می توان به جامع بودن ،بیان روان و ساده آن اشاره کرد،که سبب شده این کتاب برای چندین سال پی در پی پرفروش ترین کتاب گرامر زبان انگلیسی درسطح جهان بشود.

این کتاب از مجموعه کتاب های in use ،  انتشارات کمبریج بوده که بسیار پرطرفدار است. 

گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر انگلیسی بهترین کتاب برای یادگری گرامر معرفی کتاب گرامر انگلیسی

2- ractical  English Usage

از دیگر کتاب های محبوب می توان به این کتاب اشاره کرد،که نوشته Michael Swan،و متعلق به انتشارات Oxford می باشد.از دلایل محبوبیت این کتاب گرامر زبان انگلیسی،علاوه بر جامع بودن می توان به متن،مثال های ساده و روان آن اشاره کرد.همچنین، ویژگی بارز این کتاب، پرداختن به اهمیت گرامر در مهارت speaking می باشد،

اگر دغدغه اصلی شما کسب توانایی در این مهارت می باشد،کتاب Practical  English Usage  بهترین کتاب گرامر زبان  انگلیسی برای شما می باشد.

گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر انگلیسی بهترین کتاب برای یادگری گرامر معرفی کتاب گرامر انگلیسی

Oxford Grammar Course .3

این کتاب بسیار کاربردی نوشته Michael Swan و Catherine Walter می باشد  ، که یک کتاب پایه و بسیار مناسب برای افرادی است  ، که یادگیری زبان را به تازگی شروع کرده اند. مثال های بسیار کاربردی و جامع این کتاب از جمله نقاط قوت آن به شمار می رود.

 کتاب Oxford Grammar Course  ، در سه سطح پایه، متوسط و پیشرفته طراحی شده که اولین سطح آن بیشترین محبوبیت را در بین زبان آموزان دارد .

4- Longman student Grammar of spoken and written English

این کتاب بسیار مشهور و جامع از دیگر کتاب های کاربردی در حوزه گرامر زبان می باشد،که دارای آموزشی بسیار روان و ساده و همچنین شامل مثال های بسیاری است.همانطور که از نام آن مشخص است کارکرد اصلی این کتاب،تقویت گرامر کاربردی در زمینه های مکالمه و نوشتار می باشد.

عموما برای نتیجه بهتر و افزایش دایره لغات مطالعه این کتاب در کنار کتاب Longman student Grammar از سوی مدرسین توصیه می شود.

5- Cambridge Grammar for IELTS

همانطور که می دانید، برای شرکت در آزمون های بین المللی زبان،باید  زبان را در ساختار خاصی که در آن آزمون مورد چالش قرار می گیرد،فراگرفت. برای شرکت در آزمون آیلتس،شما نیازمند آموزش ساختارمند و منطبق با این آزمون هستید.

گرامر،در این آزمون نقش کلیدی در کسب نمره و امتیاز مطلوب در هرچهار حوزه مهارت های مکالمه، شنیداری ، نوشتاری و درک مطلب ایفا می کند.

شاید بهترین کتاب گرامر زبان  انگلیسی برای شرکت در آزمون آیلتس،کتاب Cambridge Grammar for IELTS باشد،که به صورت تخصصی به آموزش گرامر آیلتس می پردازد.این کتاب با ساختاری منظم و سازمان یافته در 25 درس تالیف شده است .

گرامر زبان انگلیسی یادگیری گرامر انگلیسی بهترین کتاب برای یادگری گرامر معرفی کتاب گرامر انگلیسی

6- English Grammar Azar

از دیگر کتاب های بسیار جامع،مرجع و همچنین مناسب افرادی که از پایه شروع کرده اند،کتاب English Grammar Azar می باشد.از مزیت های این کتاب، تقویت گرامر در هر چهار مهارت اصلی زبان می باشد، که برای هر یک از آنها تعداد قایل توجهی تمرین طراحی شده است .

7- Understanding and Using English Grammar

کتاب دیگری که می توان در گروه بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی قرار داد،کتاب Understanding and Using English Grammar از انتشارات Pearson می باشد. این کتاب علاوه بر متن روان، دارای مثال های بسیار متنوع و کاربردی برای تقویت مهارت های Reading , Writing , Listening , Speaking می باشد .

علاوه بر موارد گفته شده در این کتاب،چارت هایی طراحی شده که به زبان آموز کمک می کند،تفاوت های زبان نوشتاری ، محاوره ای و نقش گرامر در آنها را به خوبی و راحتی متوجه شود.

8- Natural Grammar

این کتاب آموزشی بسیار محبوب در میان اساتید زبان، از انتشارات آکسفورد،به باور بسیاری بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی می باشد.که با داشتن مثال های بسیارکاربردی و متنوع به آموزش اصطلاحات رایج، ساختار و جملات خاص اما پرکاربرد زبان انگلیسی می پردازد.

9- Vocabulary and Grammar for the TOEFL TEST

آزمون تافل،نیز از دیگر آزمون های معتبر و بین المللی زبان انگلیسی می باشد.که بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان را در سر دارند ، در این آزمون شرکت می کنند.

 در این آزمون نیز برای کسب نمره قابل قبول در هر یک از حوزه ها ، فرد نیازمند این است که گرامر را در حد قابل قبول و منطبق با آن آزمون یاد گرفته باشد .

کتاب Vocabulary and Grammar for the TOEFL TEST از مجموعه کتب مشهور Collins است، و بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون تافل می باشد.این کتاب با دارا بودن تمرین های متعدد و روان به تقویت لغات و گرامر فرد متقاضی شرکت،در آزمون تافل می پردازد.

10-  Grammar Scan

برای شرکت در آزمون های زبان عموما قبل از آزمون اصلی،زبان آموزان با آزمون های آزمایشی میزان دانش و مهارت خود را می سنجند.کتاب Grammar Scan از دیگر نوشته های  Michael Swan ،

از انتشارت آکسفورد می باشد. این کتاب برپایه آزمون طراحی شده است،و به نحوی سوالات آن طرح شده است که متقاضی آزمون های استاندارد زبان با اشتباهات رایج زبان آموزان در حوزه گرامر ، در این آزمون ها آشنا شوند.

 در این جستار سعی شد،که به سوال بهترین کتاب گرامر زبان چیست؟ پاسخ داده شود، همانطور که می دانید برای گرفتن نتیجه مطلوب در زمینه فراگیری گرامر زبان،علاوه بر مطالعه کتب زبان آموز نیازمند بهره مندی از مدرسین مجرب در زمینه آموزش می باشد،که موسسه باران،یکی از بهترین موسسه های زبان با ارائه دوره های مختلف برای آمادگی در آزمون های مختلف می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.