چگونه نامه رسمی انگلیسی بنویسیم؟

همانطور که می دانید زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان های رایج دنیا بوده و اکثر افراد سعی می‌ کنند به کمک آموزش زبان انگلیسی از پایه روی آن تسلط پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم تا برای شما روش نوشتن نامه رسمی انگلیسی را توضیح دهیم، پس دعوت می ‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

چنانچه دانشجو، کارمند و یا به عنوان یکی از مدیران برتر شرکت یا برند معروف در حال فعالیت هستید، لازم است در صورت امکان دوره کامل آموزش زبان انگلیسی را گذرانده باشید، زیرا ممکن است روند کاری شما به گونه ای باشد که در رابطه با کار یا سایر موارد مشابه مجبور به نوشتن نامه رسمی انگلیسی شوید و لازم است در وهله اول روی تمامی قوانین مربوط به آن را تسلط لازم پیدا کنید.

شما میتوانید برای فراگیری زبان از پایه یعنی آموزش حروف انگلیسی به موسسه باران مراجعه کنید.

برای نوشتن نام رسمی انگلیسی باید چه مواردی در نظر گرفته شود؟

 شما نیز به خوبی این نکته را می دانید که برای نوشتن نامه های رسمی لازم است عبارات کاملاً مودبانه و رسمی به کار برده شود و از به کار گرفتن برخی کلمات بسیار ساده و شوخی یا غیر رسمی به شدت خودداری شود. البته لازم است تا حدودی روی اصطلاحات در انگلیسی تسلط کافی را داشته باشید تا در نهایت این امکان برای شما فراهم شود، با نهایت سادگی و در عین حال کاملا رسمی نامه ی خود را به پایان برسانید.

معمولاً برای نوشتن نامه های رسمی لازم است ساختار و لغات انگلیسی متفاوتی به کار برده شود که البته این نوع از ساختار ها بستگی به بسیاری از مواردی همانند موقعیت، گیرنده نامه و غیره خواهد داشت. لازم است به تمامی جزئیات لازم در این باره توجه لازم را داشته باشید، اما یکی از مراحلی که برای نوشتن نامه رسمی انگلیسی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد عدم استفاده از کلمات و جمله های غیر رسمی است.

مراحل نوشتن نامه انگلیسی رسمی:

هنگام نوشتن نامه رسمی به زبان انگلیسی، تسلط روی گرامر زبان انگلیسی و همچنین مکالمه زبان انگیسی می تواند تاثیر بسیار زیادی در تکمیل کردن نوشته های شما به همراه داشته باشد، اما در ادامه قصد داریم تا تمامی مراحل لازم را ذکر کنیم.

آدرس: هنگام شروع کردن برای نوشتن اولین موردی که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، یادداشت کردن آدرس خود و همچنین آدرس گیرنده می باشد. هنگام نوشتن نامه رسمی برای شما مهم است که از فرد گیرنده پاسخ مورد نظر را دریافت کنید و به همین دلیل باید در قسمت بالا سمت راست و قسمت پایین گوشه چپ نامه آدرس گیرنده و فرستنده وجود داشته باشد.

تاریخ نامه: یکی دیگر از نکات مهمی که در نوشتن نامه های رسمی یا حتی غیر رسمی دارای اهمیت می باشد، تاریخ نامه است. البته محل مشخصی برای درج آن وجود ندارد و شما می توانید در جاهای مختلفی از نامه که تشخیص می دهید آن را ثبت کنید.

احوال پرسی یا Greetings: احوالپرسی نیز از مهمترین بخش های نامه رسمی انگلیسی به شمار آمده و لازم است حتماً با یک جمله محترمانه آن را شروع کنید، اما این بخش نیز عبارات مربوط به خود را دارد و لازم است که برای آن دو نوع salutation به کار برده شود.

  • در بخش اول salutation ممکن است شما به خوبی فرد گیرنده را بشناسید که در چنین مواقعی می توانید از عبارات رسمی همچون mr، Dr، mr و… استفاده کرده و به دنبال آن نیز نام فرد را ذکر کنید. اگر فرد مورد نظر شما یک خانم باشد و اطلاعات دقیقی در رابطه با تاهل و تجرد او نداشته باشید، این امکان برای شما فراهم است از عبارت Ms استفاده کنید همانند:

Dear Ms kati

  • نوع دیگری از salutation زمانی به کار گرفته می‌شود که شما فرد مقابل را به خوبی نمی شناسید، در نتیجه لازم است از یک سری کلمات مشابه متن قبل مانند madams یا sir استفاده کنید.

توجه داشته باشید پس از نوشتن Greetings باید از عبارات و پاراگراف هایی در نامه خود استفاده کنید که با موضوع شما هدف مشترکی را داشته باشند.

مقدمه: پس از پشت سر گذاشته شدن مراحل فوق لازم است شما یک بیان کلی از نامه خود را در اختیار گیرنده قرار دهید. در این مرحله می توانید از برخی اصطلاحات تشکرآمیز یا حتی معرفی خود استفاده کنید. به عنوان مثال:

Dear Mr. Zhirak,

Thank you for giving me the opportunity to talk to you about last week’s talk. I wanted to tell you more about that.

نامه رسمی انگلیسی، نوشتن نامه رسمی انگلیسی

متن اصلی: پس از مقدمه نوبت به متن اصلی نامه رسمی یا همان Body می رسد. در این بخش لازم است شما اطلاعات کلی و اصلی نامه را گسترش دهید یعنی به طور کامل در رابطه با مقدمه گفته شده پاراگراف های کامل ‌تری را به کار ببرید.

Our project is progressing according to the previous plan, but we plan to add several other consultants and experts to our project to advance it quickly so that we can improve the work process and also have a better output.

بخش پایانی: در نامه رسمی انگلیسی لازم است به کمک بخش پایانی سخنان خود را خاتمه دهید که می ‌تواند در باب یک تشکر باشد.

Thank you for taking the time to read the letter and I hope to talk about it in person at another time.

برای نوشتن نامه رسمی، تلفظ کلمات انگلیسی نیز می ‌تواند نقش مهمی در پی داشته باشد.

موسسه باران همواره سعی می‌ کند در تدریس های خود از بهترین روش‌های ممکن حتی به کاربردن اصطلاحات عاشقانه انگلیسی یا حتی آموزش زبان انگلیسی با آهنگ استفاده کند.

همچنین برای بالا بردن سطح زبان دانش آموختگان خود آزمون listening را به بهترین شکل ممکن اجرا می کند.

نامه رسمی انگلیسی، نوشتن نامه رسمی انگلیسی

سخن پایانی:

نوشتن نامه رسمی انگلیسی دارای مراحل خاص و منحصر به فرد خود می باشد که در مطالب فوق سعی کردیم تمامی آن ها را برای شما بیان کنیم. فراموش نکنید نامه های رسمی و غیررسمی دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند و شما برای این گونه از نامه های رسمی باید از عبارت‌های کاملاً مودبانه ای استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم برای معرفی در انگلیسی حتماً موسسه باران را در اولویت خود قرار دهید.