مکالمه روزمره انگلیسی

کسانی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی و مکالمه روزمره انگلیسی کرده اند، صحبت کردن روان به صورت انگلیسی کاری دشواری برای آن ها می باشد. شما ممکن است که کلمه های انگلیسی بسیار زیادی بلد باشید، اما  در صحبت کردن و مکالمه زبان انگلیسی به صورت روزمره، با چالش هایی رو به رو شوید. در این مقاله از موسسه باران بهترین روش ها و راهکار ها را برای مکالمه انگلیسی بهتر، برای شما بیان خواهیم کرد.

 

چرا ما برای مکالمه روزمره انگلیسی با چالش رو به رو می شویم؟

ما برای یاد گرفتن زبان انگلیسی به صورت خوب و کامل، به دو حالت نیاز داریم، این دو حالت عبارتند از: حالت ورودی و حالت خروجی! برای حالت ورودی حتما باید انگلیسی را گوش داده و بخوانیم و برای حالت خروج نیز باید بنویسم و انگلیسی صحبت کنیم. معمولا همه افراد دوست دارند در ابتدا در حالت خروجی باشند، یعنی بتوانند به صورت روان حرف بزنند و مکالمه روزمره انگلیسی داشته باشند. اما هنگامی که قصد دارید یک جمله بسیار ساده انگلیسی را بگویید با این که در آن جمله از کلمات سختی بکار نرفته، دچار مشکل شده و نمی توانید به راحتی جمله مورد نظر خود را بیان کنید. در ادامه مواردی را شرح خواهیم داد که می توانند دلیل سخت بودن گفتن جمله های انگلیسی باشند.

این موارد عبارتند از؛

نداشتن ورودی اطلاعات کافی

برای این که ورودی شما مفید و خوب باشد، و مکالمه روزمره انگلیسی شما بهتر شود، باید مطالعه داشته باشید. شما باید حتما منابع و کتاب های زیادی بخوانید، حتی می توانید در در ابتدا رنگ ها به زبان انگلیسی، ماه های زبان انگلیسی را به درستی یاد بگیرید. به دلیل این که یاد گرفتن مکالمه انگلیسی در جایی که افراد بومی انگلیسی وجود دارند کاری سخت و دشوار به نظر می رسد.

شما برای این که بتوانید این مانع ها را به راحتی پشت سر بگذارید، باید از کتاب هایی که گرامر آسان، گفتارهای عامیانه و لهجه انگلیسی را آموزش می دهند، کمک بگیرید و آن ها را به خوبی مطالعه کنید. شما باید در ابتدا و پیش از انجام هرکاری، زبان انگلیسی را به طور کامل و جامع بشناسید.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

زیاد صحبت کنید

یکی دیگر از راه های تقویت مکالمه روزمره انگلیسی، زیاد صحبت کردن و تمرین کردن می باشد. معمولا اکثر افراد، در هنگام یادگیری زبان انگلیسی، اغلب وقت خود را صرف گوش دادن، خواندن و نوشتن می کنند. در نتیجه وقتی برای تمرین صحبت کردن و مکالمه باقی نخواهد ماند. از طرف دیگر صحبت کردن انگلیسی به صورت کم، نشان از این است که فرد از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیست. بنابراین در هنگام مکالمه انگلیسی روزمره، دچار چالش و مشکلاتی می شود. بهترین راه برای برطرف شدن این مشکل، صحبت کردن با شخص دیگری به زبان انگلیسی می‌ باشد. هم چنین می توان در محیط های انگلیسی زبان قرار گرفت.

در هنگام مکالمه روزمره انگلیسی نباید استرس داشته باشید

هنگامی که قصد دارید شروع به صحبت کردن انگلیسی کنید، این ترس به سراغ شما می آید که نکند کسی متوجه منظور شما نشود، و یا این که فکر می کنید اگر اشتباه مکالمه انگلیسی کنید اشخاص دیگر شما را قضاوت کرده و تمسخر می کنند. شما باید تمامی این فکر ها‌ را کنار بگذارید، ریلکس کرده و به صورت خیلی طبیعی به مکالمه و صحبت کردن‌ بپردازید. در واقع شما در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید و اگر اشتباه کنید هیچ اشکالی ندارد.

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد متوجه دلایل عدم تسلط بر مکالمه روزمره انگلیسی شدیم. در ادامه روش هایی را برای تقویت صحبت کردن و مکالمه انگلیسی را برای شما شرح خواهیم داد.

جهت تقویت و ارتقا مکالمه روزمره انگلیسی باید از چه روش هایی استفاده کرد؟

در این قسمت از مقاله بهترین روش ها را برای تقویت مکالمه انگلیسی به شما معرفی خواهیم کرد.

کمک گرفتن از تکنولوژی

خوشبختانه در حال حاضر، تکنولوژی در همه زمینه ها می تواند به ما کمک کند. شما برای یادگیری مکالمه انگلیسی به صورت روزمره می توانید، از تکنولوژی استفاده نمایید. شما بدون شک می توانید بدون استفاده از نرم افزارها‌ و بدون رایانه زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید اما استفاده از این موارد نیز برای یادگیری سریع تر بد نیست.

به عنوان مثال کلمه و یا جمله انگلیسی مورد نظر خود را در گوگل سرچ کنید و با استفاده از گزینه Speaking   تلفظ آن جمله و یا کلمه را یاد بگیرید.

می توانید از برنامه اسکایپ استفاده کرده و با افراد انگلیسی زبان صحبت کنید.

 

جمله ها و کلمات کلیدی که در مکالمه روزمره انگلیسی به شما کمک می کنند

 • Thanks so much

خیلی ممنونم

 • I really appreciate

من واقعا سپاس گزار هستم

 • Excuse me

معذرت می خواهم

 • Hi how are you?

سلام حالت چطوره؟

 • I’m fine. What’s your name?

 من عالی ام! اسم شما چیست

 • I’m sorry

 من معذرت می خواهم

 • What do you think?

شما چه فکری می کنید؟

موارد بالا جملات کلیدی و پرکاربرد هستند که می‌ توانید در مکالمه روزمره انگلیسی از آن ها استفاده کنید. حالا وقت این رسیده است که بدانید چگونه از پس چالش های مکالمه انگلیسی بر بیایید. شما  در ابتدا فکرمی  کنید که شخص مقابل ممکن است در مقابل صحبت کردن شما چه قضاوتی کند و چه عکس العملی داشته باشد؟ ما به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید از این گونه فکرها رها شوید.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

روش های حل چالش زبان انگلیسی

 • صمیمانه پیش بردن مکالمه
 • به هیچ وجه به خود فشار خیلی زیادی وارد نکنید
 • در مکالمه انگلیسی روزمره لازم نیست که از مسائل خصوصی‌ اشخاص مطلع شوید.
 • گفتن واقعیت

چگونه سر صحبت را به زبان انگلیسی باز کنیم؟

شما برای داشتن یک مکالمه روزمره انگلیسی خوب باید نکاتی را حتما رعایت نمایید.برای باز کردن سر صحبت می توانید از جملات کلیشه ای زیر استفاده کنید؛

Do you know what time is it?

 ساعت چند است؟

یا

Excuse me, do you have time?

  سوال‌ بعدی

Hi, is this seat taken

 این صندلی کسی است؟

و…

یادگیری زبان بهتر و مکالمه روزمره انگلیسی

شما می‌ توانید برای یادگیری بهتر‌ زبان انگلیسی به موسسه باران‌‌ مراجعه کنید. همچنین می‌ توانید در این‌ موسسه  آموزش زبان انگلیسی، از مزیت آموزش انگلیسی تلفنی نیز بهره مند شده و آزمون تعیین سطح بدهید.