لینک 20 اپلیکیشن برتر و رایگان آموزش زبان

زبان انگلیسی یکی از پرکاربردترین زبان ها است و تقریباً ۲۰ درصد از جمعیت جهان با آن صحبت می‌کنند (معادل ۱/۵میلیارد نفر). اما آیا می دانید که بیشتر این افراد انگلیسی زبانان بومی نیستند .از این تعداد تنها حدود ۳۶۰ میلیون نفر انگلیسی زبانان بومی هستند .ولی تعداد کل کسانی که انگلیسی صحبت می کنند تقریبا ۴ برابر این رقم است .در حقیقت انگلیسی به عنوان یک ابزار آموزشی رایج استفاده می‌شود. استفاده  از اپلیکیشن های آموزشی زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا بتوانید دانش زبانی خود را توسعه دهید. این اپلیکیشن‌ها به زیر مجموعه اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای اندروید و آیفون و کامپیوتر تقسیم می شوند. در این مقاله شما را با مجموعه ای از بهترین اپلیکیشن های زبان انگلیسی آشنا می کنیم تا بتوانید از بین آنها اپلیکیشن مناسب خود را انتخاب کنید و یادگیری زبان انگلیسی را فوراً شروع کنید. این اپلیکیشن ها با استانداردهای زبان انگلیسی مطابقت دارند و محبوبیت زیادی در بین کاربران خود دارند.

Rosetta Stone

این اپلیکیشن قدیمی و حرفه‌ای از سال ۱۹۹۲ کار خود را به صورت حرفه ای انجام داده و در حال حاضر روزانه چندین میلیون کاربر دارد. این مجموعه بارها به عنوان برترین آموزش دهنده زبان معرفی شده است. این مجموعه هم تلفظ شما را تقویت می کند و هم با معنای لغات آشنا می شوید. از این اپلیکیشن هم به صورت آفلاین و آنلاین می توان استفاده کرد.

Duolingo

اپلیکیشن آموزش زبان دولینگو یک برنامه آموزشی زبان از طریق بازی است و درس ها را با کمک بازی های مختلف به صورت موثر برای کاربر ارائه می دهد. این اپلیکیشن رایگان است و کاربر می‌تواند با کمک این برنامه از بین ۲۸ زبان ارائه شده هر زبانی را که می خواهد به رایگان آموزش ببیند.

Memorise

این اپلیکیشن رویکرد تدریس زبان را برای آموزش زبان استفاده می‌کند. در این روش زبان آموز ها به طور مستقیم در شرایط زبان هدف قرار می‌گیرند. زبان آموز در این روش زبان دوم را همانند زبان مادری خود آموزش می بیند, در این روش هیچ ترجمه صورت نمی‌گیرد .مفاهیم به وسیله زبان هدف و اشیا و تصاویر و آموزش داده می شوند و زبان آموز با کمک تمرین های شفاهی مهارتهای خواندن, نگارش , شنیداری و گفتاری را توسعه می‌دهند.

Hello English

از مزایای این اپلیکیشن امکان آموزش آفلاین و بدون اینترنت بودن آن است .این برنامه دارای ۴۷۵ درس برای آموزش زبان است که برای آموزش مهارت های خواندن, ترجمه, املای کلمات, دستور زبان و لغات را با استفاده از بازی برای کودکان آموزش می دهد.

Busuu

این اپلیکیشن بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد و بهترین اپلیکیشن در سال ۲۰۱۸ لقب گرفته است .این اپلیکیشن در طی یک دوره 22 ساعته میتواند حکم یک ترم کلاس را برای زبان آموز داشته باشد. از ویژگی های بارز این اپلیکیشن آموزش مکالمه و تمرین با زبان آموزان بومی است تا ساختار زبانی ارگانیک ایجاد شود. این اپلیکیشن  علاوه بر زبان انگلیسی، زبان اسپانیایی، ژاپنی ، فرانسوی و غیره را نیز دربر دارد، و کلمات، عبارات و گرامر و دستور زبان در آن آموزش داده می‌شود.

Learnit

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی لرنیت است. این اپلیکیشن از پرطرفدارترین اپلیکیشن های آموزش زبان است. روش آموزش در این اپلیکیشن Grammar Translation Metod است. این یکی از بهترین روش های یادگیری زبان دوم است . در این روش تدریس مفاهیم با ترجمه و زبان اصلی برای زبان آموزان انجام می‌شود. با کمک این اپلیکیشن زبان آموز می تواند دامنه لغات انگلیسی خود را تقویت کند و مهارت های اسپیکینگ و لیسینینگ خود را بالا ببرد.

Drops

در این اپلیکیشن می‌توانید بر رشد دایره واژگان تان کمک شایانی کنید. در این اپلیکیشن همه لغات در قالب تصاویر آموزش داده می شوند و شما می توانید  قطره قطره واژگان جدید را یاد بگیرید و از طریق تصاویر مرتبط آنها را به خاطر بسپارید.

Babbel

این اپلیکیشن یک  برنامه زبان عالی با تمرکز روی واژگان است .این نرم افزار به کاربر اجازه می‌دهد تا با تکمیل و تکرار عبارت زبان را درک کند .این برنامه شامل چهار رویکرد است که شامل تشخیص صدا و تشخیص تصویر املا و پر کردن جاهای خالی است. babbel  بیشتر بر کیفیت یادگیری تمرکز کرده است.

TANDEM

این برنامه بیشتر بر روی مهارت اسپیکینگ متمرکز شده است. به این صورت که ابتدا شرایط و سطح را بررسی کرده و شما را از طریق متون فایل های صوتی و چت با  افرادی که زبان مادریشان انگلیسی است مرتبط می‌کند تا با یکدیگر صحبت کنید.

Learn English 1500 words

این اپلیکیشن یک مجموعه کامل از لغات است که بدون شک برای تقویت دایره لغات توصیه می‌شود. در این اپلیکیشن با استفاده از بازی و سرگرمی دامنه لغات شما را افزایش می‌دهد و با این روش باعث خواهد شد خواندن و درک مطلب شما تقویت شود علاوه بر لغات عبارات و اصطلاحات را نیز آموزش می دهد.

Elevate

این اپلیکیشن برای تقویت توانایی ذهن افزایش تمرکز , تقویت مهارت و گفتار ,تقویت حافظه مفید است. مهمترین ویژگی این اپلیکیشن شناسایی و همگام سازی برنامه تمرینی مخصوص هر فرد است تا بتواند در طول مدت استفاده بهترین بازدهی را داشته باشد. هرچه بیشتر از این برنامه استفاده کنید مهارت‌های شناختی مهم بهبود خواهد یافت و موجب تقویت اعتماد به نفس در زبان آموزان می شود. این اپلیکیشن در قالب بازی دانش لغوی را آموزش می دهد.

Open language

این اپلیکیشن بخش‌های کاملاً متفاوتی برای یادگیری زبان جدید دارد .برای هر درس که در نظر دارید open language تمرین های زیادی دارد که بخش های مختلف لغات زبان را تقویت می کند .در بخش گفتگو و توضیحات گرامر به مرور در سایه یا گرفته‌اید می پردازد. این اپلیکیشن یکی از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان است.

Speakingpal

در این اپلیکیشن مهارت مکالمه شما تقویت می‌شود .داشتن ویژگی جالب تعاملی و با استفاده از قابلیت تشخیص صدا که در گوشی وجود دارد یک تماس صوتی و یک مکالمه کننده بومی انگلیسی برای شما شبیه سازی می شود. این اپلیکیشن بیش از ۱۰۰ مرحله دارد که در کنار دیالوگ ها و جملات و واژه ها مجموعه کاملی را تشکیل می‌دهد. البته فقط ۱۶ مرحله آن رایگان در اختیارتان قرار دارد.

Fun Easy learn English

این اپلیکیشن با روش کاملا هوشمندانه سعی در آموزش ۶۰۰۰ لغت پرکاربرد انگلیسی دارد. اولین موضوعی که در این اپلیکیشن توجه مرا به خود جلب کرد این است که می‌توان محیط نرم افزار و آموزش های ارائه شده را به طور کامل به فارسی و اکثر زبان های دنیا تغییر داد .این موضوع باعث می‌شود تا کاربران که تسلط کامل به زبان انگلیسی ندارند بتوانند به راحتی با آن تعامل کرده و پروسه یادگیری را تصریح نمایند. اگر دوست دارید آهنگ های انگلیسی گوش دهید، به خارج از کشور سفر کنید، یا برای یک شرکت بین‌المللی کار کنید این برنامه یک راه حل عالی برای شماست تا در کوتاه‌ترین زمان بتوانید به حد کافی از یادگیری زبان برسید  و بتوانید نیاز خود را برطرف نمایید.

English conversation practice

اگر یادگیری زبان انگلیسی علاقه دارید و به دنبال فرصتی برای تمرین کردن آن هستید این برنامه امکان یادگیری انگلیسی را به بهترین شکل ممکن فراهم کرده است. برای بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی باید مهارت شنیداری, درک مطلب و صحبت کردن را بهبود ببخشید. با ویژگی‌های عالی این برنامه بدون تردید مهارت مکالمه به زبان انگلیسی را می‌توان ارتقا داد. این برنامه دارای بیش از ۲۰۰ درس مکالمه انگلیسی است که شامل:

  •  تمرین‌های گوش دادن برای بهبود مهارت شنیداری
  •  تست و آزمون برای کمک به درک مطلب
  • ارائه تمرین مکالمه برای بهبود مهارت صحبت کردن
  • ابزار ضبط مکالمه برای بررسی میزان پیشرفت زبان آموز

 

Voxy

این اپلیکیشن بهترین گزینه برای دانشجویان و کارمندان است که می خواهند زبان انگلیسی را یاد بگیرند. بیش از ۳ میلیون نفر از ۲۱ کشور دنیا این اپلیکیشن را دانلود کرده اند. این اپلیکیشن از ویدیو های آموزشی، متن های خبری و فایل های صوتی برای آموزش بهتر هم کمک می گیرد.

B-Amooze

اپلیکیشن بیاموز از بخش ها و طبقه بندی های مختلف برای درس های خود استفاده می کند .واژه آموزی، گرامر، خواندن و شنیدن و الفبا و تلفظ ،همچنین جعبه لایتنر درون برنامه می‌تواند دانش واژگانی خود را افزایش دهید و با کمک فلش کارت ها آنها را کاملا به خاطر بسپارید. این اپلیکیشن در حال حاضر تنها برای سیستم عامل اندروید طراحی شده است.

Zabanshenas

با نرم افزار آموزش زبان انگلیسی اندروید زبانشناس یاد میگیرید که چگونه مانند یک بومی زبان انگلیسی صحبت کنید. از آموزش این اپلیکیشن لذت می برید و غرق در یادگیری می‌شوید .این نرم افزار برای آموزش پکیج های مناسب سطح زبان آموز را پیشنهاد می کند . برای سطح ابتدایی  داستان های کوتاه دارد، برای سطح متوسط داستانهای واقعی و انگلیسی قدرت را دارد و برای سطح پیشرفته مگا داستان ها ،انگلیسی مهارت و داستان‌های کوتاه دارد. برای این که زبان انگلیسی را از پایه تا پیشرفته یاد بگیرید حتما لازم نیست در کلاس‌های آموزشی با هزینه‌های زیاد شرکت کنید. با نصب اپلیکیشن زبان شناس انگلیسی را از مبتدی تا پیشرفته یاد بگیرید.

Hello Talk

این اپلیکیشن برای افزایش قدرت مکالمه و کاهش استرس ناشی از صحبت کردن در یک زبان جدید طراحی شده است .زبان آموزان از این طریق می توانند با افراد بومی با استفاده از پیام های متنی یا صوتی صحبت کنند و دانش خود را تقویت کنند.

Knudge.me

این اپلیکیشن در کنار معرفی لغات جدید روش هایی برای تمرین و تکرار در اختیار زبان آموزان قرار می دهد .طراحی این اپلیکیشن به گونه‌ای است که حتی افراد مبتدی نیز می توانند به کمک آن دانش و توانایی خود را افزایش دهند .در هر مرحله با کمک فلش کارت های گرافیکی لغات به کاربر آموخته می شوند .کاربر می‌تواند توضیحات و نکات خود را در محل مخصوص وارد کند تا آنها را به خاطر بسپارد.