آموزش رایگان زبان انگلیسی در ۵۰ روز

اگر به ما بگویند چند سال طول میکشد تا یک مهارت را یاد بگیرید خیلی نا امید و افسرده میشویم و قید یادگیری آن را میزنیم. ولی اگر برای ما مدتی را معلوم کنند و بگویند در چند ماه یا چند روز یک مهارت را یاد میگیرید سریع قبول میکنیم . چون همیشه برای یادگیری و موفقیت در کاری به دنبال راههای سریع وکوتاه هستیم. راه حل هایی که ما را از تلاش طولانی مدت بی نیاز کند. از جمله یادگیری زبان انگلیسی جز همین سبک از زندگی است .یادگیری زبان در ۵۰ روز در واقع زمان کمی محسوب می‌شود، اما با تمرکز و تکرار مداوم و افزایش ساعات مطالعه می توان تا حد زیادی  مهارت های زبانی را بهبود بخشید.  در واقع در مرحله اول شما باید بدانید در چه سطحی از زبان قرار گرفته‌اید .اگر یک فرد کاملا مبتدی هستید شما در ۵۰ روز فقط می‌توانید اصول اولیه و مهم را یاد بگیرید نه این که کامل به زبان انگلیسی مسلط شوید.

۵۰ روز را دست کم نگیرید

اگر وضعیت تان کمی بهتر است می توانید به آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز فکر کنید. چون یادگیری کامل یک زبان می‌تواند تا همیشه ادامه داشته باشد. هر چقدر هم در زبانی مهارت داشته باشید باز هم چیزهای جدیدی برای یادگیری هستند که شما در آن زبان باید یاد بگیرید. در قدم اول نگرانی و استرس نداشته باشید که ۵۰ روز را فرصت کمی حساب کنید. برای یادگیری نگرانی و استرس این زمان را نیز هم از شما می‌گیرد.

سطح زبانی خود را مشخص کنید

در این دوره ۵۰ روز مفیدترین کار شناخت سطح زبانی است . تعیین سطح انجام دهید. یکی از سوالاتی که برای افراد متقاضی آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و سایر زبان‌های دیگر، مطرح می‌شود این است که برای آزمون تعیین سطح زبان چه چیزی بخوانیم؟ و یا کدام کتاب را قبل از آزمون مطالعه کنیم؟ تا بتوانیم یک آمادگی تقریبی قبل از آزمون کسب نماییم. در جواب این سوال باید بگوییم که برای پاسخ به سوالات آزمون تعیین سطح زبان نیازی نیست که کتاب خاصی را مطالعه کرده و به تمرین زبان انگلیسی بپردازید. این آزمون همانطور که از اسمش پیداست سطح زبانی شما را برای مشخص شدن اینکه شما از چه سطحی در زبان انگلیسی برخوردار هستید و یک اطلاعات کلی به آزمون گیرنده در رابطه با سطح شما بدهد، انجام می‌گیرد. برخی افراد معتقدند که برای شروع یادگیری زبان انگلیسی نیازی به آزمون تعیین سطح انگلیسی نیست چرا که آن ها هیچ چیز از این زبان را نمی‌دانند و صد در صد باید از ترم یک در دوره های مقدماتی زبان انگلیسی، شروع به یادگیری کنند. اما اگر واقع بین باشیم می‌بینیم که هر شخص در طول دوران تحصیل و در مدرسه یا دانشگاه، با زبان انگلیسی تا حدودی یک آشنایی نسبی دارد و اغلب همین دانش کوچک از زبان انگلیسی می‌تواند کمک بزرگی برای شخص باشد. برای اطلاع از پاسخ سوالات زیر به مطالبی که در ادامه گفته خواهد شد توجه نمایید.

آموزش رایگان زبان انگلیسی در ۵۰ روز

اگر اصول اولیه گرامر را به طور کامل می‌دانید و آشنایی کامل با زبان دارید در ۵۰ روز می توانید مهارت های گفتاری و شنیداری را تقویت کنید.

نحوه آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز

دوره آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز شامل مهارتهای Listening, Speaking, Reading ,Writing

است که برای تقویت هرکدام به مقالات زیر رجوع کنید:

ولی بیشتر در دوره ۵۰ روزه تاکید روی لیسنینگ و اسپیکینگ دارند. در عین حال ریدینگ شما هم تقویت می شود. اما از آنجا که رایتینگ سخت تر از سایر مهارت هاست در حد نیاز در این دوره ۵۰ روزه به آن اهمیت داده می شود. یادگیری مهارت‌های زبانی نیاز به تمرین و تکرار مداوم دارد چون اگر تمرین مداوم نباشد و یادگیری آن متوقف شود کار دانش آموز در فراگیری هرچه بهتر بسیار دشوارتر خواهد شد. چون یادگیری زبان پروسه‌ای فرار است به این معنی که نباید وقف های در آموزش زبان ایجاد شود.

از نرم افزارها برای یادگیری زبان استفاده کنید.

در زبان انگلیسی استفاده از اپلیکیشن برای یادگیری زبان بخش مهمی از یادگیری زبان از طریق تماشای ویدیوهای آموزشی صورت میگیرد. این ویدئوهای آموزشی فضای مشابه یک کلاس را برای شما شبیه سازی می کند و با بیانی ساده مطالب آموزشی را به شما منتقل می کنند . روشهای نرم افزارها برای یادگیری لغات گرامر و گوش دادن به داستان ها  آنها باعث می‌شود در زبان برایتان ساده تر و شیرین تر شود .

فرآیندهای بهتر یادگیری زبان انگلیسی در ۵۰ روز

۱. برای خود هدف تعیین کنید.

۲.هر روز کتابهای انگلیسی بخوانید.

۳.حداقل روزانه بین ۴ تا ۵ ساعت تمرین کنید.

۴. همیشه با صدای بلند تکرار کنید.

۵. به اخبار گوش دهید. BBC (رادیو بریتانیایی ) و VOA ( رادیو آمریکایی)

۶.واژگان انگلیسی را یاد بگیرید.

۷.خلاصه نویسی کنید.

۸.انگیزه لازم را داشته باشید.

۹. مهم تر از همه مرور ،مرور ،مرور

کتابهایی که به شما کمک میکند در ۵۰ روز زبان انگلیسی یاد بگیرید.

۱. کتاب Oxford English grammar course

یک مجموعه کامل برای یادگیری دقیق گرامر زبان انگلیسی است. این کتاب در سه سطح مقدماتی ،متوسط و پیشرفته  برای یادگیری کامل و مستقل زبان آموزان است.

۲. کتاب Oxford word skills

در این کتاب حدود دو هزار واژه وجود دارد با تمرین های این کتاب هم روی واژه ها مسلط شوید و هم نوشتن کلمات را تمرین کنید.

۳.کتاب Vocabulary in use

واژه ها و اصطلاحات انگلیسی و آمریکایی در این مجموعه وجود دارد که مکالمه زبان انگلیسی شما را تقویت می کند

یادگیری زبان انگلیسی تدریجی است.

هر دفعه که شما از یک زبان استفاده می کنید به طور خودکار شما در آن زبان بهتر می شوید. حال خبر خوب این است که در ابتدای مسیر شما بیشترین پیشرفت محسوس را خواهید داشت و در اواسط مسیر یادگیری تان متوجه پیشرفت خود می شوید. ولی به این معنی نیست که شما در حال پیشرفت نیستید حتی ممکن است گاهی چند کلمه جدید فقط یاد بگیرید.پس دائم و به تدریج در حال پیشرفت در آن زبان هستید.

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی از اشتباه کردن نترسید.

از اینکه کسی شما را مسخره کند یا تلفظ اشتباهی داشته باشید هیچ ترسی نداشته باشید. دلایل زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد و قطعاً هر کس روش نسبتا متفاوتی برای یادگیری زبان انگلیسی به کار می‌گیرد. اما بعضی روش ها وجود دارند که موفقیت بیشتری را نسبت به دیگر روش ها تضمین می کند. اولویت بندی داشته باشید، مشارکت کنید ،حدس بزنید، نکته برداری کنید و از اشتباه کردن نترسید. نترسید و با زبانی که یاد گرفته اید صحبت کنید، تا می توانید صحبت کنید. با استفاده از تمام ابزارهایی که در اختیار دارید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

مسیر درست تا رسیدن به مقصد

متاسفانه بیشتر افرادی که این طرز فکر را دارند که ۵۰ روز زودتر تمام شود و زبان را یاد گرفته باشند به تسلط در زبان نمی رسند. مشکل این است که این افراد به جای اینکه از مسیر یادگیری لذت ببرند بیشتر به مقصد این مسیر علاقه دارند. به همین دلیل خیلی زود خسته و دلسرد می‌شوند و این مسیر برایشان سخت و دشوار می‌شود .حقیقت این است که شما می توانید در عرض چند هفته به هر زبانی که می خواهید یاد بگیرید تا حدودی مسلط شوید. ولی همیشه در هر دقیقه تمرین می کنید کمی بهتر می شوید.

 برنامه ریزی دقیق داشته باشید

فرصت ها را از دست ندهید. وقتی می گوییم آموزش زبان در ۵۰ در واقع در حال محدود کردن زمان یادگیری برای خودمان هستیم. از این جهت باید به زمان این مدت توجه خاصی داشته باشیم. برنامه ریزی بهترین راه مدیریت زمان است. باید بدانید که در هر روز چند ساعت می توانید برای مطالعه زبان وقت بگذارید.برای این کار دفترچه یاد داشت داشته باشید. ساعتهایی که یادگیری شما بهتر است را برای یادگیری زبان در طول روز بگذارید. از هر فرصتی برای یادگیری زبان استفاده کنید در مترو، در ترافیک و ….

نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید که در چه زمینه ای از زبان انگلیسی ضعف دارید ساعت بیشتری برای یادگیری آن مهارت بگذارید.

آموزش رایگان زبان انگلیسی در ۵۰ روز

تکنیک های طلایی برای یادگیری زبان در ۵۰ روز

* به یادگیری لغات اهمیت دهید. هر روز وقت کمی برای یادگیری لغات بگذارید. آنها را در قالب جمله به کار ببرید .سعی کنید وقت گوش دادن به پادکست ها لغات جدید را شناسایی کنید.

* زبان را وارد زندگی روزمره خودتان کنید. مثلا سعی کنید برنامه روزانه خود را به انگلیسی بنویسید.

*یادگیری زبان انگلیسی را برای خود جذاب کنید. داستان بخوانید، موسیقی انگلیسی گوش دهید.

یادگیری لغات زبان انگلیسی

اولین و موثرترین گام برای یادگیری زبان انگلیسی حفظ و یادگیری لغات جدید است. به طوری که بتوانیم به راحتی صحبت کنیم .دانستن معنی لغت به تنهایی کافی نیست، بلکه ما باید کاربرد آن را در قالب جمله بدانیم و لغات هم معنی و متضاد آن را نیز به خاطر بسپاریم.  با دوستانمان صحبت کنیم، این روش تاثیر مثبت بیشتری بر یادگیری مغز می گذارد. دانش زبانی شما هنگامی در سطح مناسبی قرار دارد که بتوانید به خوبی مطالب مختلف را در آن زبان درک کرده باشید، و معنی آنها را بفهمید .پس یادگیری واژگان و لغات جدید به شما کمک می کند تا معانی مطالب شنیده یا خوانده شده را بهتر در یابید و در ارتباط با دیگران به نحو مسلط تری عمل کنید.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در ۵۰ روز

هرچقدر کلمه انگلیسی و گرامر بلد باشید باز هم می توانید روان صحبت کنید.  پس تا می توانید مقاله های انگلیسی بخوانید ،کتاب داستان بخوانید و فیلم‌های سینمایی نگاه کنید. یادگیری ضرب المثل های انگلیسی هم جذابیت مکالمات شما را دوچندان می کند. آموزش زبان با موسیقی یادگیری با تماشای فیلم های سینمایی را از دست ندهید.

یادگیری گرامر زبان انگلیسی

امروزه  آشنایی با زبان انگلیسی به عنوان یک نیاز ضروری در زمینه های تحصیلی و شغلی و…. می باشد.لذا آشنایی با قواعد گرامر پایه به عنوان پایه اصلی یادگیری این زبان حائز اهمیت است.گرامر انگلیسی شامل زمان ها (Tenses) ،وجه جملات، حروف تعریف، حروف ربط، حروف اضافه و…… می باشد.

آموزش رایگان زبان انگلیسی در ۵۰ روز

جملات شرطی

I’ll come home when I finish work. (درست)

I’ll come home when I will finish work.(غلط)

همانطور که از اسمش پیداست بیانگر یک شرط هستند.

انواع جملات شرطی

۱. شرطی نوع اول:

در جملات شرطی نوع اول ، زمان عبارتی که با if شروع میشه حال ساده (simple present) و زمان عبارت اصلی یا همان جواب شرط آینده ساده (simple future) است.

If clause  جمله شرط+Main clause  جواب شرط

۲.شرطی نوع دوم : ساختار کلی جملات شرطی گفته شد یک جمله شرطی دو بخش دارد. بخش اول If Clause و بخش دوم Main Clause. در یک جمله ی شرطی نوع دو، If Clause می تواند در زمان هایی که در لیست آمده باشد.

* Past simple

* Past progressive

* Modals

و main clause   می تواند یکی از موارد زیر باشد

*Could

*Should

*Might

*Would (= ‘d)

If I had a huge amount of money, I might immigrate to Canada.

 

۳. شرطی نوع سوم:

Would have+ شکل سوم فعل if + حال کامل

I’d’ve come to the meeting if you’d told me

 

حروف تعریف The, a, an

a man

an electric toothbrush

The marker

کلمات ربط

The man who were invited came by bus.

 

The birds which fly south come here in summer.

 

The man whom you invited for dinner is not from Iran.

فعل be

پر کاربردترین فعل زبان انگلیسی است فعل be  به معنی بودن و فعلی اسنادی محسوب می شود. یعنی بعدش باید اسم بیایید.

I am a student.

 Student:در اینجا  اسم است نه مفعول

کاربرد افعال مدال

CAN, COULD, MAY, SHOULD, MUST

 

I can type well.          مثبت

I can not type well.     منفی

Can you type well.      سوالی

 

تمرکز داشته باشید:

اگر شما واقعاً تمرکزتان بر این است که خیلی خوب انگلیسی صحبت کنید سعی کنید بیشتر بشنوید. من در  اینجا دو تا پیشنهاد برای شما دارم:

 یک ساعت انگلیسی گوش دهید، بعد یک ساعت انگلیسی بخوانید.

 دوباره یک ساعت انگلیسی گوش دهید ،بعد یک ساعت دیگر رمان بخوانید.

  سعی کنید بیشتر بشنوید، ولی خواندن هم به توانایی صحبت کردن به شما کمک می‌کند. این سریع ترین و کارآمدترین روش هایی است که شما می توانید به زبان انگلیسی مسلط شوید.

 خسته شوید بی‌حوصله شوید اما اگر به دنبال آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز هستید ناامید و دلسرد نشوید.