تکنیک های سریع تقویت رایتینگ

تقویت مهارت نوشتاری مانند سایر مهارت ها بخش جدایی‌ناپذیر ارتباط در بین انسان‌ها و یکی از پر چالش ترین مهارت ها در هر زبانی است. چرا که بسیاری از افراد حتی در زبان اول هم توانایی نوشتن متون مختلف را ندارند .در زبان انگلیسی هم مثل سایر زبانها مکاتبات از اهمیت بالایی در برقراری ارتباط برخوردار هستند. مهارت رایتینگ نسبت به مهارت های دیگر زبان سخت تر است . مهارت رایتینگ نیاز به تمرین و تلاش زیادی دارد برای نوشتن رایتینگ حتماً نباید یک نویسنده خوب باشید فقط از قوانین و دستورالعمل ها به درستی پیروی کنید. برای تقویت رایتینگ باید دستورالعمل های دستور زبان را یاد بگیرید. در این مقاله به شما کمک میکنیم تا به تقویت رایتینگ خود کمک کنید

۱. گسترش دامنه لغات

از حفظ کردن لغات انگلیسی غافل نشوید گسترش دامنه لغات در هر چهار مهارت  گفتن، شنیدن، نوشتن و خواندن نقش مهمی دارند.  سعی کنید برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید روزانه ۵ لغت جدید را حفظ کنید و آن را در  Writing به کار ببرید یا با همان کلمات متن کوتاه بنویسید.

۲. زمان افعال

موضوع زمان ها در انگلیسی و  در نوشتن (Writing) خیلی حائز اهمیت است جملات با زمان های گذشته و حال و آینده در رایتینگ بیشترین کاربرد را دارند. برای شروع رایتینگ از همین سه زمان ساده استفاده کنید و پس از تمرین و تکرار زیاد زمان های دیگر را نیز به کار ببرید.

I don’t know         حال

I didn’t know      گذشته

9 تکنیک تقویت رایتینگ

۳. استفاده از کلمات ربط (conjunction)

کلمات ربط به حفظ انسجام متن شما و ارتباط پاراگراف ها کمک می کند. شما می توانید از آنها در متن خود و یا انشای ساده که می نویسید به کار ببرید. نمونه هایی از کلمات ربط عبارتند از:

And, so,but,or,if, until, since, After, before, than, either, neither ,……..

۴. استفاده درست از صفت و قید

از صفت ها برای توصیف اسم ها و قبل از اسم به کار می روند. ولی از قید ها برای توصیف و چگونگی انجام فعل ها استفاده می کنند. صفت و قید را در جاهای درست به کار ببرید.

Quiet(adjective):         صفت

Roham is always quiet.

Quietly(adverb):           قید

Minoo speaks quietly.

۵. خلاصه نویسی داشته باشید

متن های مورد علاقه تان را که مطالعه می کنید سعی کنید خلاصه نویسی کنید .خلاصه نویسی در کوتاه و ساده نویسی متن ها به شما کمک می کند تا بتوانید به تقویت رایتینگ خود کمک کنید.

برای خلاصه نویسی در ابتدا متن را بخوانید سپس آنرا به پارگراف های مجزا تقسیم کنید سعی کنید در هر پاراگراف از لغات جدید و جملات ابتکاری استفاده کنید. با آماده سازی درس های کوچکتر و تمرین هایی در طول دوره آموزشی، شرایط پیشرفت را برای آنها فراهم کنید. همچنین، آموزش مختصر نویسی میتواند با درسهایی که بر روی مهارت های تصحیحی تمرکز میکنند، ادغام شود.

9 تکنیک تقویت رایتینگ

6. متن بدون غلط بنویسید

غلط های املایی و نگارشی اشتباهات رایج است. با تمرین زیاد در نوشتن لغات سعی کنید این مشکل را برطرف کنید .همچنین میتوانید از نرم افزارهایی چون word نسبت به تصحیح کلمات خود و علامت نگارش آنها آگاه شوید. در هنگام نوشتن متن با نرم افزار word گزینه اصلاح خودکار word را خاموش کنید و پس از آن هنگام ویرایش آن را روشن کنید تا به اشتباه خود پی ببرید.

7.مطالعه کتاب در زمینه writing

 کتاب های تقویت رایتینگ به توضیح مفاهیم اصلی موضوعات پرداخته و تمرین های ارزشمندی را به شما میدهد .

کتابهایی مثل:

Successful writing

Inside writing

 گزینه های خوبی برای آموزش رایتینگ از مبتدی تا پیشرفته تنظیم شده اند.

8.هر روز مطالعه داشته باشید

سعی کنید یک مقاله  که به خوبی نوشته شده و ویرایش شده است را بخوانید. مقاله مجلات کتاب یا مقالات خبری را می توانید مطالعه کنید. اینکار روش نوشتن و ویرایش کردن رایتینگ را به شما نشان می کند. و به شما در تقویت مهارت رایتینگ کمک میکند.

9.از دیکشنری استفاده کنید

برای تقویت رایتینگ انگلیسی فرهنگ لغت ضروری است. وقتی شروع به نوشتن می کنید فرهنگ لغت را در کنار خود داشته باشید و دم دست باشد برای پیدا کردن لغات انگلیسی جدید یا کلماتی که معنی آنها را نمی دانید. همچنین، آموزش مختصر نویسی میتواند با درسهایی که بر روی مهارت های تصحیحی تمرکز میکنند، ادغام شود.

9 تکنیک تقویت رایتینگ

تقویت رایتینگ تافل

تقویت مهارت رایتینگ به شما کمک می کند تا مهارت های دیگر خود را نیز توسعه دهید .اهمیت این مهارت برای زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون های تافل و آیلتس را دارند بیشتر حائز اهمیت است. از همان ابتدا مهارت رایتینگ خود را ارتقا دهید زیرا برای کسانی که قصد شرکت در آزمون های تافل و آیلتس را دارند باید با استانداردهای این آزمون آشنایی داشته باشند و بر اساس آنها هم متن خود را بنویسند. طبیعتاً متن های دوستانه و انشای ساده از نوع نگارش با  رایتینگ در تافل با هم  فرق دارند. وقتی سطح دانش و زبانتان به حد مناسبی رسید نوبت به آمادگی اختصاصی جهت رایتینگ تافل می رسد. رایتینگ تافل شاید یکی از دشوارترین قسمتهای این آزمون باشد و گرفتن نمره بالا در آن نیاز به تمرین و مطالعه زیادی دارد. ضمن اینکه یادگیری استراتژی‌ها و تکنیک‌های آزمون نیز نقش بسیار بسزایی در تقویت رایتینگ تافل دارد. رایتینگ تافل دارای دو بخش است که هرکدام ۱۵ نمره دارند. بخش اول شامل لیسنینگ و ریدینگ است که شما در نهایت باید خلاصه‌ای از آنچه شنیده اید و خوانده اید را در مدت زمان ۲۰ دقیقه بنویسید. بخش دوم به این صورت است که یک موضوع در اختیارتان قرار می‌گیرد که باید دلایل مخالفت یا موافقت خود را با موضوع بنویسید و مدت زمان این قسمت ۳۰ دقیقه است که نوشتن یک انشای خوب در این زمان نیاز به تمرین زیادی دارد .زیرا کسب نمره بالا در رایتینگ تافل مستلزم نگارش صحیح املایی و دستوری، دلایل صحیح و واضح ،تعداد کلمات معقول و داشتن سرعت بالا است.

موسسه باران در زمینه آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا تافل با کادر مجرب و اساتید حرفه ای با جدیدترین متدهای آموزشی در خدمت شما دوستان گرامی می باشد. برای ثبت نام در کلاس های آموزشی با ما تماس بگیرید.