سطح اینترمدیت زبان انگلیسی چیست؟

زبان انگلیسی از سطح های مختلفی تشکیل شده و زبان آموزان بر اساس دانش ها و مهارت های زبانی خود در هر کدام از این سطوح قرار می گیرند. در واقع دانش زبان آموزان با توجه به این سطوح سنجیده می شود و میزان مهارت و توانایی آن ها برای دریافت مدرک های بین المللی مشخص خواهد شد. در این مطلب، تمرکز اصلی ما روی سطح اینترمدیت و تقویت آن بوده و قرار است بررسی کنیم سطح اینترمدیت زبان انگلیسی چیست. اما اجازه دهید ابتدا به یک شناخت کلی از تمام سطوح زبان انگلیسی برسیم.

آشنایی با سطوح زبان انگلیسی

سطوح زبان انگلیسی بر اساس استاندارد CEFR به 6 سطح از A1 تا C2، و یا سه سطح بزرگ تر مبتدی (Elementary)، متوسط Intermediate)) و پیشرفته (Advance) تقسیم می شوند. البته این استاندارد فقط مختص زبان انگلیسی نیست و برای تعداد زیادی از زبان های دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

سطح اینترمدیت

آشنایی با سطح اینترمدیت زبان انگلیسی

زبان اموزانی که در این سطح از زبان انگلیسی قرار دارند، می توانند در خصوص زندگی روزمره و فعالیت های خود صحبت کرده و یا در مورد آن بشنوند. آن ها می توانند در خصوص رویداد ها و اتفاقات عادی و روزانه مثل مدرسه، دانشگاه، سرکار و… با دیگران تعامل داشته باشند و حتی در سفر های خارجی هم تقریبا توانایی این را دارند که منظور خود را به طرف مقابل برسانند.

در سطح اینترمدیت، شما با گرامرهای پایه ای همچون صفات ملکی، قیدهای تکرار، زمان حال ساده و استمراری و… آشنا شده و کلمات جدیدی در رابطه با مکان های مختلف، ملیت ها، خانواده و مسائل مربوط به آن، شغل های مختلف و موارد مشابه یاد می گیرید.

در صورتی که پس از تعیین سطح متوجه شدید که در سطح اینترمدیت قرار دارید، باید بدانید که شما هم اکنون توانایی استفاده از زبان انگلیسی برای کاربردهای معمولی را داشته و اصطلاحا می توانید گلیم خود را از اب بیرون بکشید! البته اگر می خواهید مهارت های خود را ارتقا داده و به دانش بیشتری در زبان برسید، باید به صورت مرتب به تمرین و تکرار پرداخته و از منابع مختلف استفاده کنید.

توصیه ما این است که با ثبت نام در یک موسسه زبان خوب، تمرینات و زبان آموزی خود را به صورت هدف دار و برنامه ریزی شده دنبال کنید و نهایتا به نمره خوبی در آزمون های بین المللی برسید. موسسه باران با وجود اساتید حرفه ای و محیط آموزشی بی نظیر، می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد و به پیشرفت و موفقیت هرچه بیشترتان در حوزه زبان آموزی کمک کند.

 

چگونه سطح اینترمدیت زبان را بالا ببریم؟

برای یادگیری هر زبانی به تمرین و تکرار فراوان نیاز است و زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود! پس بدون شک برای بالا بردن سطح اینترمدیت و رسیدن به سطوح پیشرفته، باید به صورت مکرر تمرین کرده و پشتکار بالایی داشته باشید.

سطح اینترمدیت

در ادامه چند راهکار به شما معرفی می کنیم که به کمک آن ها بتوانید از سطح اینترمدیت عبور کرده و به سطوح بالاتر برسید. اما فراموش نکنید که برای موفقیت در زبان آموزی، باید صبور و مصمم باشید و در نیمه راه منصرف نشوید. نکات و راهکارهایی که به یادگیری هرچه بیشتر شما در سطح اینترمدیت زبان انگلیسی کمک می کنند عبارتند از:

  1. یادگیری مستمر و مداوم

یکی از مهم ترین اصول پیشرفت در هر کاری این است که به صورت مستمر و مداوم برای آن کار وقت بگذارید. بهتر است یک روتین منظم داشته باشید و بر اساس آن، تمرین و مطالعه در خصوص زبان انگلیسی را به یک عادت تبدیل کنید. حتی می توانید هر روز یک روش جدید را امتحان کنید تا از روند یادگیری خسته نشوید. پیشنهاد ما به افرادی که در سطح اینترمدیت قرار دارند، این است حداقل روزی 20 دقیقه تمرین داشته باشند. شما باید سعی کنید این 20 دقیقه تمرین را در اوقاتی انجام دهید که دغدغه فکری کمتری داشته و به اندازه کافی انرژی داشته باشید.

  1. تمرکز روی اشکالات

توصیه می شود هر چند وقت یکبار روی ایرادات و اشکالات خود متمرکز شده و آن ها را شناسایی کنید. سپس سعی کنید با تمرین فراوان نقاط ضعف خود را تقویت کرده و اشکالاتتان را برطرف نمایید.

  1. به کار بردن اصطلاحات و کلمات بومی

همانطور که در بخش های قبلی هم اشاره کردیم، شما در سطح اینترمدیت توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی در حد معمولی را خواهید داشت. بنابراین توصیه می شود برای تقویت مهارت های زبانی خود، برخی از کلمات و اصطلاحات بومی را جمع آوری کرده و سپس در مکالمات خود به کار ببرید.

  1. صحبت کردن به انگلیسی:

برای رسیدن به سطوح پیشرفته، ارتقا توانایی ها در هر 4 بخش زبان ضروری می باشد. اما در سطح اینترمدیت شما باید بتوانید به خوبی مکالمه کرده و منظور طرف مقابل را در حین مکالمه درک کنید. بنابراین حتی اگر کسی در نزدیکتان نیست که بتوانید با او صحبت کنید، می توانید جملات را با صدای بلند با خود تکرار کنید! در حین مکالمه می توانید از اصطلاحات جالب و یا موضوعات مورد علاقه خود صحبت کنید تا یادگیری زبان برایتان خسته کننده نشود.

به عنوان نکته پایانی، باید به شما بگوییم که یادگیری زبان از همان سطح مبتدی گرفته تا پیشرفته، یک پروسه طولانی بوده و به تلاش و پشتکار بالایی نیاز دارد. پس با تصور اینکه هم اکنون در سطح اینترمدیت قرار دارید و می توانید به خوبی تسلط نسبی روی زبان داشته باشید، از تمرینات مداوم غافل نشوید.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

سطح اینترمدیت زبان انگلیسی یا همان سطح متوسط، یعنی شما مهارت های قابل قبولی در هر 4 بخش زبان انگلیسی کسب کرده اید و دایره واژگان شما به 1000 واژه می رسد. اما با این وجود، باید سعی کنید با تمرین و تکرار بیشتر از این سطح عبور کرده و  به سطح پیشرفته زبان برسید.

موسسه باران در تمام سطوح زبان، از مبتدی تا پیشرفته در کنار شما خواهد بود تا نهایتا به هدف نهایی خود، یعنی کسب بالاترین نمره در آزمون های مختلف از جمله آیلتس برسید. بنابراین شما می توانید با ثبت نام در این موسسه و تعیین سطح رایگان، زبان آموزی را تا رسیدن به سطح پیشرفته دنبال کنید.