جایگاه حروف اضافه انگلیسی در جمله 

زبان انگلیسی نیز قواعد و دستور مربوط به خود را دارد و ما امروز سعی داریم که برای شما در رابطه با حروف اضافه در انگلیسی مطالبی را بیان کنیم.

یکی از مباحثی که در آموزش زبان انگلیسی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و تمامی مدرسان سعی می ‌کنند توضیح آن را در اولویت تدریس خود قرار دهند، حروف اضافه انگلیسی است، زیرا نقش کاربردی و ویژه ‌ای را در جملات ایفا می کند یا به معنای کلی باید گفت که تمامی جملات انگلیسی و حتی مکالمات  به وسیله این حروف اضافه مفهوم پیدا خواهند کرد. در ادامه سعی می کنیم که از این حروف به طور کامل نام برده و بگوییم در هر جمله چه جایگاهی را دارند.

حروف اضافه انگلیسی به چه معناست؟

حروف اضافه در زبان انگلیسی نقش کاربردی و مهمی را در وصل کردن اسم، فعل و ضمیر به یکدیگر دارند. البته حروف اضافه در بسیاری از مواقع می توانند بیانگر مواردی همچون موقعیت مکانی یا زمانی در داخل جمله باشند. یعنی تنها به کمک این حروف، جمله می ‌تواند معنا بگیرد و فرد هنگام بیان کردن آن منظور خود را به طور کامل به دیگری بفهماند.

لغات انگلیسی بسیار زیادی وجود دارند که جزئی از حروف اضافه به شمار می آیند، اما همانطور که گفتیم با توجه به اینکه هر زبانی دستور و قواعد خاص خود را دارد، ممکن است این حروف نیز در برخی از جملات به عنوان حرف اضافه نباشند.

حرف اضافه after

برای مثال کلمه after در این جمله حرف اضافه محسوب نخواهد شد.

We will not meet Susan until after this

ما تا بعد از این موضوع سوزان را ملاقات نخواهیم کرد.

 کلمه after در جمله بالا نقش حروف اضافه را ندارد، به این دلیل که جایگاه آن تغییر کرده و در کنار اسم قرار نگرفته و در نهایت نقش را در جمله اجرا خواهد کرد، اما در مواردی که در کنار اسم باشد از آن به عنوان حرف اضافه استفاده خواهد شد به طور مثال

We will go out after lunch

ما بعد از نهار به بیرون خواهیم رفت.

نکته؛

برای یادگیری درست و دقیق گرامر زبان انگلیسی و آموزش حروف انگلیسی لازم است که در آزمون های مختلف شرکت کنید، از مهم ترین و کارامد ترین آن می توان به آزمون های بین المللی اشاره کرد که در موسسه باران برای سنجش میزان یادگیری دانش آموختگان از آموزش شبیه ساز آیلتس استفاده می شود.

این آزمون می تواند میزان سطح یادگیری دانش آموختگان را بسنجد.

حروف اضافه در زبان انگلیسی، یادگیری حروف اضافه در زبان انگلیسی، حروف اضافه

انواع حروف اضافه در زبان انگلیسی:

در مطالب فوق نیز به این موضوع اشاره کردیم که آموزش زبان نیز یک سری موارد ویژه به خود را دارد و در حالت کلی باید این نکته را بیان کنیم گرامر زبان انگلیسی ۴ نوع حرف اضافه دارد که آن ها را به ترتیب نام خواهیم برد.

  • حرف اضافه در موقعیت مکانی
  • حرف اضافه در موقعیت زمانی
  • حرف اضافه جابجایی
  • عبارت مخصوصی که شامل حرف اضافه حرکتی می‌ شود

حال قصد داریم که این موضوع را باز تر کرده و بگوییم هر یک از موارد فوق چه جایگاهی در قواعد دارند.

حروف اضافه در موقعیت مکانی و زمانی 

مورد اول حروف اضافه مکان بود که معمولاً زمان به کار گرفتن آن ها برای مشخص کردن یک موقعیت مکانی می باشد و حروف های مربوط به آن نیز شامل on، under، between، above، Near، At و… می شود. سعی می ‌کنیم با ذکر مثال شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم. البته این نوع حروف شامل موقعیت زمانی نیز خواهد شد.

We sat on the grass in the park

ما در پارک روی سبزه ها نشستیم.

I saw a cat under the table

من یک گربه را زیر میز دیدم

There is a big distance between the two cities you mentioned

بین دو شهری که شما از آن نام بردید فاصله زیادی وجود دارد.

حروف اضافه جابجایی

حروف اضافه جابجایی نیز زمانی به کار گرفته می شود که مقصود تنها نشان دادن فاصله دو مکان باشد و البته لازم است بیان کنیم این نوع از حروف اضافه در اکثر مواقع به همراه فعل در جمله به کار میرود و کلمات آن عبارتند از  down ،up ،into ،around ،along ،from ،out of، towards،over و…

مثال:

With the suitcase that had in hand toward another

با چمدانی که در دست داشت به سمت دیگری رفت

I learned how to take during holidays

من یاد گرفتم تعطیلات را به شکلی بگذرانم

حروف اضافه حرکتی نیز جزئی از قواعد دستور زبان انگلیسی است که البته از اهمیت خاصی نیز برخوردار می‌ باشد. اصولاً این حرف اضافه زمانی به کار گرفته می شود که شما قصد حرکت به مقصدی را دارید که برای بیان آن لازم است از کلمه to استفاده شود.

He to pass the holiday to Sweden

او برای گذراندن تعطیلات به سوئد رفته

Today, after I finished my work, I went to the café

امروز پس از تمام شدن کار هایم به کافه می روم.

البته لازم است این نکته را بیان کنیم که کاربرد حروف انگلیسی تنها در مکالمات روزمره ختم نمی ‌شود و بسیاری از ضرب ‌المثل‌های انگلیسی نیز وابسته به همین حروف هستند.

حروف اضافه در زبان انگلیسی، یادگیری حروف اضافه در زبان انگلیسی، حروف اضافه

سخن پایانی:

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با قواعد مخصوص به حروف اضافه انگلیسی آشنا کنیم و همچنین توضیح دادیم که هر یک از این حروف چه جایگاهی در دستور زبان به همراه دارند و پیش از به کار بردن آن ها در هر جمله ای لازم است متوجه این موضوع باشید که آیا حروف به کار برده شده تناسبی با آن دارد یا خیر.

موسسه آموزشی باران به عنوان یکی از موسسه های نمونه شناخته شده و از این قابلیت نیز برخوردار است، برای تمامی افرادی که در راه دور قرار دارند یا به علت بیماری‌های مختلف امکان دسترسی حضوری به کلاس ها را ندارند، آموزش زبان انگلیسی تلفنی را در نظر گرفته و تمامی دانش‌ آموختگان می توانند از این طریق سوال های مربوطه را بپرسند.

پیشنهاد می دهیم افراد مبتدی که می خواهند آموزش حروف انگلیسی و همچنین تلفظ کلمات انگلیسی را فراگیرند حتماً به موسسه باران مراجعه کنند.

 امیدواریم مطالب گفته شده مورد تایید شما قرار بگیرد.