روزهای هفته به انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی و به کار گیری آن در زندگی روزمره چالشی است که معمولا زبان آموزان تازه کار با آن مواجه هستند از این بین ساده ترین قسمت آموزش زبان انگلیسی یادگیری روزهای هفته است. معمولا در همه کشورها تعداد و ترتیب روزهای هفته یکسان است. تنها تفاوت روزهای هفته در بین فرهنگهای مختلف تعطیلات آخر هفته و روز شروع هفته است. اکثر کشورهای اروپایی شنبه و یکشنبه را به عنوان تعطیلات آخر هفته یا همان weekends)) در نظر گرفته اند این در حالی است که تعطیلات آخر هفته در کشور ما پنج شنبه و جمعه است.  در ادامه این مقاله قصد دارم در مورد روزهای هفته به انگلیسی صحبت کنم اگر مشتاق یادگیری هستید پیشنهاد می کنم تا پایان همراه من باشید.

آنچه باید در مورد روزهای هفته به انگلیسی بدانید

در گذشته های دور منجمان براساس ماه ها، سیارات، گردش خورشید و مواردی از این دست اقدام به نام گذاری ماه ها و روزهای هفته می کردند. در زبان انگلیسی نیز این قاعده پابرجا بوده است به طوری که نام روزهای هفته را از تقویم رومی برداشته اند. اگر بخواهیم آموزش زبان انگلیسی از پایه را برای کودکانمان شروع کنیم بهتر از نام روزهای هفته آغاز کنیم چراکه هم یادگیری آن آسان تر است و هم به دلیل استفاده مکرر در زندگی روزمره برای همیشه به یادشان خواهد ماند.

Monday (دوشنبه)

Monday یا همان دوشنبه خودمان در برخی کشورها اولین روز هفته است. Monday برگرفته از جمله dies lunae به معنیmoon’s day  یا یک روز از ماه است که بعدها به شکل امروزی درآمد. در زبان محاوره از مخفف نام روزهای هفته استفاده می شود مثلا به جای Monday ازMon  استفاده می کنند.

 

Tuesday (سه شنبه)

Tuesday از دو بخش Tue به معنی مارس یا مریخ و day به معنی روز تشکیل شده است و ریشه لاتین آن dies Martis است و به معنی روز مریخ. در زبان محاوره از مخفف این کلمه Tue استفاده می شود.

 

Wednesday (چهارشنبه)

نام این روز نیز برگفته از نام سیارات است و از ریشه Days of Mercurii گرفته شده است به معنی روز عطارد است. Mercuri  به معنی عطارد است.

 

Thursday (پنج شنبه)

Thursday از ریشه لاتین dies lovis  و به معنی Day of Jupiter گرفته شده است. Jupiter نام سیاره مشتری است.

 

Friday (جمعه)

در کشور ما جمعه روز تعطیل و جزو Weekend به حساب می آید اما در خیلی از کشور ها جمعه یک روز کاری است. Friday  برگرفته از Day of venus است و معنی آن روز زهره است.

 

Saturday (شنبه)

Saturday در برخی کشور ها روز پایانی هفته است و در برخی دیگر روز ششم هفته است ولی به طور کلی شنبه جزو تعطیلات آخر هفته در بسیاری از کشورها به حساب می آید. نام Saturday برگرفته از نام سیاره زحل است (Day of Saturn).

 

Sunday (یکشنبه)

یکشنبه روز پایانی هفته در بین روزهای هفته به انگلیسی است. Sunday به معنی روز خورشید است و Sun به معنی خورشید.

در بین لغات انگلیسی لغاتی که معرف ماه های انگلیسی و روزهای انگلیسی است به دلیل استفاده بیشتر در زندگی روزمره بیشتر در خاطر باقی می ماند. تکرار و تمرین یکی از بهترین راه ها برای یادگیری و ماندگاری مطالب در ذهن است که البته در یادگیری زبان انگلیسی اینکار از اهمیت بالاتری برخوردار است. یادگیری نام ایام هفته با تلفظ صحیح هر چند کار سختی نیست اما می تواند برای نوآموزان کمی چالش برانگیز باشد.

روزهای روزهای هفته به انگلیسی، تعطیلات اخر هفته به انگلیسی، روزهای هفته، اول هفته، یادگیری روزهای هفتههفته به انگلیسی، تعطیلات اخر هفته به انگلیسی، روزهای هفته، اول هفته، یادگیری روزهای هفته

نکته ها و کاربردها

زمان ها در انگلیسی همانند زبان فارسی به سه دسته ی حال، گذشته و آینده تقسیم می شوند. تاثیر زمان ها بر روی لغات و افعال باعث تغییر آنها خواهد شد اما لغاتی مثل نام روزهای هفته دچار تغییر نمی شوند مثلا برای صحبت در مورد زمان گذشته فقط با اضافه کردن کلمه last می توان آن را به گذشته تبدیل کرد (last Friday) و یا برای زمان آینده با اضافه کردن کلمه next می توان آن را به آینده تبدیل کرد (Next Sunday).

 

کلام آخر

همانطور که گفته شد ساختار و تعداد روزها در همه کشور ها و بین تمام اقوام و فرهنگ ها یکسان است. روز های هفته به طورکلی به دو قسمت تقسیم می شود دسته اول شامل روز های کاری و دسته دوم تعطیلات پایانی هفته.

غیر از یادگیری روزهای هفته به انگلیسی باید سه لغت دیگر را نیز به خاطر بسپارید: Today به معنی امروز، Yesterday به معنی دیروز و Tomorrow به معنی فردا. هر یک از این کلمات کاربرد های فراوانی در مکالمات روزمره دارند.

یادگیری زبان درگذشته به دلیل نبود موسسات فراوان و در دسترس و فرهنگ آموزش، دشوار بود اما این روزها با وجود امکانات فراوان و وجود موسساتی همانند موسسه باران دیگر کار دشواری نیست به طوری که حتی بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلاس و فقط به وسیله تلفن همراهتان می توانید به یادگیری ربان انگلیسی بپردازید.