Chat with us, powered by LiveChat

دوره غیرحضوری استارلینگز سیکرت | Starling’s Secret

در طول سالیان کاری‌مان در باران با افرادی روبرو شده‌ایم که فرصت و یا علاقه‌ای برای شرکت در کلاس‌های حضوری نداشته‌اند. تعداد زیاد این افراد باعث شد تا تیم طراحی آموزشی باران براساس اهمیت قدرت شنیداری در زبان انگلیسی، دوره «آموزش زبان انگلیسی غیرحضوری» (Starling’s Secret) را طراحی کند تا این افراد بدون شرکت در کلاس حضوری با کمک تیم هدایتگر آموزشی گروه باران مسیر منظم و هدفمندی را دنبال کنند و بتوانند مکالمه زبان انگلیسی موفقی داشته باشند.

این دوره از اشتیاق‌درونی افراد به‌عنوان اهرمی برای یادگیری استفاده می‌کند. نتایج دوره برای خود زبان‌آموزان نیز شگفت‌انگیز است. در این دوره، مسیر یادگیری هر زبان‌آموز براساس درک مختصات یادگیری، علاقه‌مندی‌ها و نیازهای یادگیری وی با برنامه‌ای منسجم و منظم طراحی و اجرا می‌شود. با توجه به کمبود وقت و دغدغه زیاد افراد این دوره به گونه‌ای طراحی شده است که با صرف حداقل زمان و هزینه، بیشترین میزان بهره‌وری و خروجی دریافت ‌شود.

سوالات متداول

دوره استارلینگز سیکرت چیست؟

این دوره، یک دوره آموزش زبان انگلیسی است که در آن مهارت شنیداری و گفتاری تقویت می‌شود.

مخاطبان این دوره چه کسانی هستند؟

تمام کسانی که آرزو دارند انگلیسی را به راحتی و بسیار دلنشین یاد بگیرند، بشنوند و صحبت کنند.

در پایان دوره چه اتفاقی برای زبان آموز رخ می‌دهد؟

زبان آموزان می‌توانند 150 کلمه در دقیقه را بشنوند، پردازش و تولید کنند.

مزیت این دوره نسبت به سایر دوره‌ها چیست؟

در این دوره، مسیر یادگیری هر زبان‌آموز براساس درک مختصات یادگیری، علاقه‌مندی‌ها و نیازهای یادگیری وی با برنامه‌ای منسجم و منظم طراحی و اجرا می‌شود.

نحوه شرکت زبان‌آموزان در دوره به چه شکلی طراحی شده است؟

با توجه به کمبود وقت و دغدغه زیاد افراد این دوره به گونه‌ای طراحی شده است که با صرف حداقل زمان و هزینه، بیشترین میزان بهره‌وری و خروجی دریافت ‌شود.

فرآیند آموزش دوره

امکان برگزاری

کلاس‌ها در هر محلی

برگزاری کلاس

به صورت مجازی

تعداد ترم

4 ترم

تعداد جلسات

12 جلسه

تجربه من از دوره Starling’s Secret

در گذشته، وقتی در روزنامه یا مجله تبلیغ بسته خودآموز را می‌دیدم، به ذهنم می‌رسید که چه خوب بدون نیاز به حضور در کلاس می‌توانم خودم درس‌هایم را بخوانم. بسته‌خودآموز ریاضی، بسته خودآموز مدیریت حسابداری، بسته خودآموز زبان انگلیسی را هم یکی بعد از دیگری با اشتیاق می‌خریدم ولی همیشه به یک نتیجه می‌رسیدم. مطالب کم بود. مطالب برای من مفید نبود. به دردم نخورد.

خیلی خوب است که با حداقل روزی نیم ساعت می شود تمرین داشت. واقعا نیم‌ساعت جوابگو هست؟

حتما شما هم کتاب اثرمرکب نوشته دارن هاردی را می‌شناسید. وقتی روزی نیم ساعت به روش صحیح تمرین کنید اثر مرکب این کار خیلی زیاد هست و باور کردنی نیست. همه می‌دانیم که زبان را باید کم کم ولی درست یاد گرفت. در این روش شما انگلیسی را قدم به قدم یاد می‌گیرید.

این دوره برای ما که شاغل هستیم و فرصت رفت و آمد نداریم مناسب است؟

دقیقا همینطوره. یعنی شما نیاز به رفت‌ و آمد ندارید و مبلغ قابل توجهی را از این طریق پس‌انداز می‌کنید. نه فقط پول مهم باشد، وقت هم خیلی با ارزش هست. در زبان انگلیسی برای وقت صرف کردن Spend را به کار می‌برند یعنی فعلی که برای پول خرج کردن هم استفاده می‌شود. شاید در فرهنگ زبان انگلیسی به همین دلیل است که اصطلاح Time is money (وقت پول است معادل فارسی وقت طلاست) را داریم. زمانی که ما شاغل هستیم بهتره که مراقب انرژی خودمان باشیم و با انتخاب روش‌های بهتر کمتر انرژی را در رفت و آمد صرف کنیم.

چه طور می شود مطمئن بود که یادگیری از طریق دیدن فیلم اتفاق می افتد؟

ببینید قبلا ما در کلاس از فایل صوتی استفاده می‌کردیم ولی همیشه در فایل صوتی یک سری ویژگی‌ها را نمی‌دیدیم. مثلا جذابیت فایل صوتی کم بود. بعد نمی‌توانستیم ببینیم موقع حرف زدن زبان بدن گوینده چطور است. مثلا وقتی می‌خواست بگوید (نه) سرش را بالا و پایین می‌کند یا به چپ و راست می‌برد؟ با تحقیقاتی که دکتر آلبرت محرابیان کرده‌اند ارزش زبان بدن یا زبان غیرکلامی را در مکالمه می‌دانیم و ویدیو به ما کمک می‌کند که تصویر بهتر و کامل‌تری از زبان در ذهن ما جای بگیرد.

چه طور گرامر یاد بگیریم و دایره لغاتمان را زیاد کنیم؟

در دوره استارلینگز سیکرت (دوره غیرحضوری) نگاه متفاوتی به گرامر و یادگیری لغت وجود دارد. در روشی که در این دروه به کار می‌رود (KLS version 2.0) بخش زیادی از گرامر باید برای ما اتوماتیک شود. یعنی ما باید صحیح صحبت کنیم. یاد می‌گیریم که چگونه صحیح صحبت کنیم ولی لازم نیست بخش زیادی از ذهنمان را درگیر این موضوع کنیم. درست حرف زدن و تا حد زیادی بدون تقلا و نگرانی، لذت یادگیری را افزایش می‌دهد. شاید این لذت ناشی از زحمت کمتری است که موقع درست صحبت کردن به مغز می‌دهیم.

درباره یادگیری لغت هم شاید برای شما جالب باشد که ارزش لغت را ما به آنچه در کنار آن قرار می‌گیرد می‌دانیم. یعنی یاد می‌گیریم فعل Focus با on در کنار هم قرار می‌گیرند و نیازی به تک تک حفظ کردن کلمات نیست. گرامر و لغت در خدمت روان حرف زدن و روان شنیدن اهمیت پیدا می‌کنند و نباید به روشی یاد بگیریم که موقع حرف زدن تپق بزنیم و مدام مکث کنیم.

چرا این دوره روی تمامی مهارت ها کار نمی‌کند؟

دوره استارلینگز سیکرت (دوره غیرحضوری زبان انگلیسی) تمرکز بر اولویت‌ها دارد. یعنی ابتدا مهارت شنیدن (Listening) و متعاقبا مهارت حرف زدن (Speaking).

چطور دیدن فیلم و تماس هدایتگر به زبان فارسی برای پیشرفت در حرف زدن کافی است؟

سالیان سال است که کتاب‌های فراوان در دنیا چاپ می‌شوند تا به افراد کمک کنند کارهایی را که به استمرار و اراده نیاز دارد را بتوانند به یک عادت موفق تبدیل کنند. دن اریلی (Dan Ariely) یکی از متخصصانی است که در این زمینه تحقیق کرده است. هدایتگرها در باران آموزش دیده‌اند که در مسیر یادگیری چگونه گام به گام با شما حرکت کنند. این موضوع خیلی اهمیت دارد که یک نفر برای اینکه من به خوبی کارهایم را انجام بدهم قدم به قدم من را راهنمایی کند و رفتار مناسب هر مرحله از یادگیری خود من داشته باشد. زمانی که با یک روش صحیح به صورت هر روزه یک کار را پیگیری کنیم کار به نتیجه می‌رسد مخصوصا اینکه در هر قدمی که بر‌می‌داریم یک نفر به ما می‌گوید چقدر بهتر شدیم، آیا کارمان را درست انجام دادیم؟ مثل دو نفر که با هم دارند یک قاب عکس را روی دیوار تنظیم می‌کنند، یکی مدام جهت می‌دهد تا قاب عکس دقیق نصب شود.

با ورود به این دوره چه مدت زمان لازم است تا پیشرفت کنیم؟

ما بزرگ شده‌ایم و به دنبال بهترین نوع پیشرفت هستیم. بهترین نوع پیشرفت، پیشرفتی است که خود زبان‌آموز احساس کند. بنابراین در دوره استارلینگز سیکرت موفقیت در پایان نقشه راه (Roadmap) قرار ندارد. موفقیت در این دوره خودیادگیری زبان انگلیسی از اولین جلسه و اولین جمله که یاد می‌گیریم شکل می‌گیرد. شاید جذابیت و کشش دوره استارلینگز به این دلیل باشد که لازم نیست تا ترم‌های بعدی برای موفقیت صبر کنیم. موفقیت لحظه به لحظه ساخته می‌شود و ما آن را لمس می‌کنیم.

چه طور از ما آزمون گرفته می‌شود؟

قرار ما این بود که استارلینگز سیکرت روی اولویت‌ها تمرکز کند. وقتی روی اولویت شنیدن (Listening) و صحبت کردن به زبان انگلیسی (Speaking) تمرکز می‌کنیم آزمون‌های کتبی گرامر و لغت ارزش چندانی ندارند و شاید تا حدی ما را از رسیدن به هدفمان نیز منحرف کنند. آزمون دوره استارلینگز سیکرت با آداب مشخصی نمونه صدای شما را در زبان انگلیسی می‌گیرد، آن را متخصصان آموزش زبان انگلیسی تحلیل می‌کنند و نتیجه را برای بهبود به شما ارائه می‌کنند. در آزمون دوره استارلینگز سیکرت میزان پیشرفت شما در گفت و شنود به زبان انگلیسی سنجیده می‌شود و در هر آزمون به شما گفته می‌شود چطور می‌توانید بهتر و بیشتر پیشرفت کنید. شما بر اساس این آزمون زبان انگلیسی به سمت موفقیت هدایت می‌شوید.

ما اگر معلم بالای سرمان نباشد مجاب به تمرین نمی شویم. همچنین دوست داریم تمام سوالاتمان و اشکال گیری‌ها را یک معلم انجام دهد، در دوره استارلینگز برای زبان آموز چه اتفاقی می‌افتد؟

وقتی عادت می‌کنیم یک نفر مثل معلم ما را مجاب به تمرین کند الزاما نتیجه نمی‌دهد زیرا انگیزه بیرونی به اندازه درونی که خود فرد تصمیم می‌گیرد و با اشتیاق و اراده کار را انجام می‌دهد برابری نمی‌کند. در دوره استارلینگز سیکرت هدایتگر شما بر اساس ویژگی‌های شخصیتی شما قدم به قدم تلاش می‌کند تا اشتیاق و اراده خود شما فعال شود و به استقلال در یادگیری برسید. در کنار این موضوع، هدایتگر اهمیت سوال را در یادگیری به خوبی می‌داند و در مسیر یادگیری شما را تشویق به سوال پرسیدن می‌کند تا یادگیری بهتری داشته باشید. نهایتا اینکه، ممکن است در کلاس درسی حضوری شما خجالت بکشید که چندین بار یک سوال را بپرسید یا سوالات متعدد بپرسید ولی در دوره استارلینگز سیکرت نه تنها تک تک اشکالات شما گرفته می‌شود و اشکالاتی هستند که مخصوص خود شما هستند، از طرف دیگر، تک تک سوالات شما هم بدون محدودیت پاسخ داده می‌شوند.

ما برای شروع یادگیری اغلب هیجان زده می شویم و بعد کم کم سرد می شویم مثل رفتن به باشگاه یا کلاس موسیقی، در دوره استارلینگز چطور از این موضوع پیشگیری می‌شود؟

دوره استارلینگز برای کسانی است که یادگیری زبان برای‌شان اهمیت زیادی دارد. یادگیری زبان انگلیسی در موفقیت شغلی و تحصیلی آنها تاثیر فراوانی دارد. زمان محدودی دارند و اشتیاق و اراده خوبی برای یادگیری دارند. زمانی که این افراد در دوره استارلینگز سیکرت وارد می‌شوند هدایتگر آموزش دیده موسسه باران قدم به قدم همراهی می‌کند و نیروی اشتیاق و اراده را با بازخوردهای صحیح و به موقع افزایش می‌دهد.

خیلی خوب است که با حداقل روزی نیم ساعت می شود تمرین داشت. واقعا نیم‌ساعت جوابگو هست؟

حتما شما هم کتاب اثرمرکب نوشته دارن هاردی را می‌شناسید. وقتی روزی نیم ساعت به روش صحیح تمرین کنید اثر مرکب این کار خیلی زیاد هست و باور کردنی نیست. همه می‌دانیم که زبان را باید کم کم ولی درست یاد گرفت. در این روش شما انگلیسی را قدم به قدم یاد می‌گیرید.

نظر زبان آموزان

خانم دکتر شخصیان

ویژگی اصلی باران تعهد به اصول و روش‌های حساب شده‌ای است که به آن‌ها ایمان دارد.

خانم دکتر کوهدار

باران بهترین متد‌آموزشی را برای یادگیری زبان‌انگلیسی دارد. این روش هر‌ روز اشتیاق بیشتری برای یادگیری در من ایجاد کرده و کمک می‌کند، آموخته‌های خود را از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل کنم. این متد معجزه می‌کند و منتظر روزی هستم که این معجزه را با اطرافیان خود به اشتراک بگذارم.

آقای دکتر میراحمد شریعت

باران و دوره محیطی دور از استرس و جذابی رو برای یادگیری من به ارمغان آورده است. بی صبرانه منتظر به نتیجه رسیدن تلاشم در این دوره خودآموز هستم.

خانم وفادار

همیشه یادگیریِ زبان انگلیسی به‌عنوان هدفی بود که هر بار شروع کردم، به هر دلیلی متوقف شد. روش باران تا‌به‌الان علاقه‌مندی و استواری در من ایجاد کرده است که این رو مدیون پیگیری‌های باران هستم.

چرا نام Starling’s Secret برای این دوره انتخاب شده است؟

Starling (نام فارسی: سار) پرنده‌هایی هستند که سیستم تلفظ صوتی پیچیده و خاصی دارند که می‌توانند صداهایی از قبیل آژیر ماشین و الگوهای صحبت کردن انسان ها را از محیط بگیرند و تقلید کنند. این پرندگان می‌توانند افراد را از صدایشان تشخیص دهند. آنچه در سیستم‌صوتی و شنیداری سار اتفاق می‌افتد تاکنون دنیای پررمز و رازی داشته‌است.

مشاوره آموزشی رایگان و ثبت‌نام

اگر نمی‌دانید که چه دوره‌ای برای شما مناسب است و نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما می‌توانند به‌طور کاملا رایگان به شما مشاوره بدهند. پس وارد لینک زیر شده و اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما به‌زودی با شما تماس بگیرند و راهنمایی کنند.

مطالب وبلاگ

اطلاعات بیشتر درباره دوره استارلینگز سیکرت را وبلاگ بخوانید

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap