اگر قصد سفر به یک کشور خارجی را دارید پیش از راه افتادن لازم است به اندازه کافی روی اصطلاحات زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. آشنایی با این نوع اصطلاحات به شما کمک می‌کند در طول سفر به مشکل جدی برنخورید و همچنین تجربه خوبی برای شما به جا می‌گذارد. توجه داشته باشید اگر مقصد شما یک کشور انگلیسی زبان هم نباشد، اما با وجود این مسئله باز هم زبان انگلیسی در بسیاری از جاها می‌تواند به شما کمک کرده و در رفع مشکلاتی که ممکن است در طول سفر رخ دهد موثر باشد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با اصطلاحات مهم انگلیسی در سفر مطالبی را بیان کنیم، پس دعوت می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

پیش از سفر چه کارهایی باید انجام شود؟

همانطور که می‌دانید تسلط داشتن روی زبان انگلیسی در سفر دارای اهمیت بسیار زیادی است، اما رعایت کردن یک سری نکات نیز می‌تواند به شما کمک کند سفر خود را به راحتی پشت سر بگذارید. در ادامه چندین نکته مهم را برای شما بیان خواهیم کرد.

 • قرار گرفتن در معرض زبان انگلیسی: این روش می‌تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند از لغات و اصطلاحات آگاهی لازم را پیدا کنید. انجام کارهایی همچون مشاهده کردن ویدیوهای انگلیسی زبان باعث خواهد شد در طول سفر، هنگامی که افراد کاملاً راحت انگلیسی صحبت می‌کنند دچار سردرگمی نشوید.
 • تمرینات لازم برای انگلیسی در سفر: بسیاری از افراد سعی می‌کنند ابتدا به کشور مقصد برسند و پس از آن شروع به تمرین مکالمات انگلیسی کنند، اما این کار اشتباه بزرگی است؛ زیرا شما در زمان ورود به فرودگاه وهواپیما احتیاج دارید برخی از اصطلاحات انگلیسی را برای رساندن منظور خود به طرف مقابل به کار ببرید، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم پیش از سفر در جلسه مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید چراکه می‌توانید مشاهده کنید این جلسات تا چه حد مفید بوده و می‌توانند روی زبان شما تاثیر حائز اهمیتی بگذارند؛ به صورتی که پس از مدت زمان کوتاهی خود شما نیز از این قضیه غافلگیر خواهید شد.
 • برچسب گذاری: این روش نیز می‌تواند در طول سفر شما کاملاً موثر واقع شود. با استفاده از کاغذهای چسب دار و خودکار می‌توانید در رابطه تمامی لوازم مختلفی که در طول سفر به همراه دارید موارد لازم را نوشته و روی آن بچسبانید. با به کار بردن چنین روشی دیگر لازم نیست برای بیان کردن برخی کلمات مدت زمان زیادی به دنبال معادل انگلیسی آن باشید و این امکان برای شما فراهم خواهد شد در زمان کوتاهی کلمه مورد نظر را به یاد بیاورید.
 • تهیه کردن راهنمای سفر: توجه داشته باشید برای سفر کردن به کشورهای خارجی حتماً یک راهنمای سفر به زبان انگلیسی را تهیه کنید. البته در این میان تلفن هوشمند شما نیز می‌تواند یک کمک بزرگ برای یادداشت کردن انواع مختلفی از اطلاعات مورد نظر شما باشد، اما راهنمای سفر نیز می‌توانند نقش بسزایی برای دسترسی به انواع مکان‌های مختلف و معروف در کشور مورد نظر شما داشته باشد. به هیچ وجه از اینکه یک راهنمای سفر به همراه دارید خجالت نکشید و در هر زمانی که احساس کردید متوجه موضوعی نمی‌شوید با استفاده از راهنمای سفر و همچنین اشاره به عکس‌های درون آن از افراد مختلف کمک بگیرید.
 • حساسیت زیادی روی سفر نداشته باشید: درست است که تمرین کردن و تسلط روی عبارت انگلیسی می‌تواند سفر را برای شما راحت کند، اما اگر به دلیل کمبود وقت نتوانستید به طور کامل تمرین‌های لازم را انجام دهید، استرس زیادی نداشته باشید و سفر را برای خود سخت نکنید.
انگلیسی در سفر، اصطلاحات انگلیسی در سفر، در سفر چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟

داشتن تسلط کافی روی زبان انگلیسی در طول سفر تا چه حد می‌تواند به شما کمک کند؟

بسیاری از افراد به خوبی این نکته را می‌دانند زبان انگلیسی به عنوان سومین زبان پرکاربرد در جهان شناخته شده، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در اکثر مسافرت‌های خارج از کشور روی این زبان تسلط لازم را داشته باشید. استفاده از زبان انگلیسی در طول سفر به شما کمک می‌کند بتوانید رابطه بهتری را با اطرافیان برقرارکنید.

اگرشما فردی هستید که به خوبی روی زبان انگلیسی تسلط دارید به شما اطمینان می‌دهیم که در طول سفر با مشکلی مواجه نخواهید شد و این امکان برای شما فراهم است کاملاً راحت و روان صحبت کنید اما اگر در صحبت کردن به زبان انگلیسی مشکل دارید و نگران سفر خود هستید قصد داریم با بیان جملات لازم، این استرس و نگرانی را برای شما از بین ببریم.

اصطلاحاتی که برای انگلیسی در سفر بسیار پرکاربرد هستند کدامند؟

در ابتدا از سعی می‌کنیم از اصطلاحات کاملا رایج و سرراست استفاده کنیم که در هر حال می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشند. در هر صورت لازم است برای شروع جمله خود در برخی از اوقات این نوع اصطلاحات را به کار ببرید که شامل خوش آمد گویی خواهد شد.

 • اولین جمله، Good morning به معنای صبح بخیر است و به عنوان یکی از اصطلاحات مهم زبان انگلیسی در سفر به کار گرفته می‌شود. شما می‌توانید در هنگام صبح و تا ساعت ۱۲ از آن استفاده کنید.
 • اصطلاح دیگر good afternoon به معنای عصر بخیر است. در برخی از مواقع این موضوع برای افراد پیش آمده در زمان عصر نیز تنها از اصطلاح اول یعنی Good morning استفاده کنند، اما در هر حال باید شما از این موضوع آگاهی لازم داشته باشید که جملات مرتبط را در هر زمان به کار ببرید. می‌توانید از این اصلاح تا ساعت ۵ بعد ازظهر استفاده کنید.
انگلیسی در سفر، اصطلاحات انگلیسی در سفر، در سفر چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟
 • عبارت بعدی که در بسیاری از اوقات کاربردی می‌باشد، Good evening به معنای بعد از ظهر بخیر است. اگر می‌خواهید بدانید چه مواقعی باید از این اصطلاح استفاده کنید باید بگوییم بین ساعت ۵ بعد از ظهر تا ۱۰ شب می‌توانید در صورت لزوم آن را بیان کنید. در بسیاری از مواقع نیز بیان آن تا هنگام پس از شام مانعی ندارد.
 • همانطور که می‌دانید هنگام رسیدن به فرد دیگر سلام کردن یک عبارت لازم و رایج است. در زبان انگلیسی معمولاً از ۳ کلمه‌ی Hi / Hey / Hello استفاده می‌شود. البته هرکدام از این کلمات نیز دارای جایگاه خاص خود هستند. هنگام رسیدن به فردی که او را نمی‌شناسید باید از عبارت رسمی Hello استفاده کنید و همچنین اگر در مکان رسمی هستید گفتن این کلمه می‌تواند مودبانه تر باشد. Hi دارای رسمیت کمتری نسبت به کلمه قبل است و هیچ گاه نباید برای افراد مقام دار از آن استفاده شود، اما شما می‌توانید کلمه Hey را هنگام رسیدن به دوست یا خانواده خود به راحتی بیان کنید.
 • پس از بیان برخی اصطلاحات و عبارت‌های مربوط به خوش آمدگویی معمولاً در زبان فارسی نیز اوضاع فرد مقابل را جویا خواهید شد که در زبان انگلیسی نیز این عمل کاملاً رایج است. شما می‌توانید با بیان جملاتی همچون how are you /? how is it going از احوال طرف مقابل با اطلاع شوید، اما اگر این اتفاق به صورت برعکس افتاد و شخصی مقابل این اصطلاحات را برای شما به کار برد می‌توانید در پاسخ از کلماتی همچون good یا I’m not feeling well را به کار ببرید.

در فرودگاه و داخل هواپیما به کاربردن چه اصطلاحات انگلیسی می‌تواند مهم باشد؟

هنگام سفر به کشور انگلیسی زبان طبیعی است هنگام رسیدن به مقصد با اولین افرادی که مواجه می‌شوید در داخل فرودگاه خواهند بود به همین دلیل لازم است که از قبل یکسری اصطلاحات را در نظر داشته باشید تا بتوانید به طور راحت ارتباط برقرار کنید.

 • این امکان وجود دارد که در فرودگاه به چیزی احتیاج داشته باشید و لازم است که درخواست خود را به صورت کاملا مودبانه مطرح کنید و برای این کار شما می‌توانید از جمله I would like (به معنای من دوست دارم …) استفاده کنید به طور مثال:

I would like a cold drink

من یک نوشیدنی سرد می‌خواهم.

انگلیسی در سفر، اصطلاحات انگلیسی در سفر، در سفر چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟
 • همانطور که می‌دانید هنگام حضور داشتند در فرودگاه تنها یک سری عبارت‌ها برای شما کارایی داشته و می‌توانید از آن استفاده کنید در برخی مواقع ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود پرواز شما در چه ساعتی است که از این طریق مطمئن خواهید شد پرواز خود را از دست نمی‌دهید و به عنوان یک تمرین مناسب برای انگلیسی در سفر می‌باشد در چنین مواقعی می‌توانید با پرسش سوال What time is my flight? ( پرواز من ساعت چند است؟) از تایم دقیق پرواز مطلع شوید.
 • هنگام اعلام شدن زمان پرواز شما لازم است از گیت یا دروازه عبور کرده و به داخل هواپیما بروید اما قبل از سوار شدن لازم است که در این منطقه مدتی منتظر باشید. بیش از هر چیزی باید تشخیص دهید که درخروجی شما در کدام سمت است و برای این کار باید سوالی همچون What is my output gate? (درب خروجی من کدام است) بپرسید.
 • ممکن است در فرودگاه لازم باشد به هر دلیلی از سرویس بهداشتی آن استفاده کنید البته می‌تواند معانی مختلفی را در برخی کشورها داشته باشد.

Washroom (اتاق مربوط به شستوشو)، Bathroom (حمام)، Toilet (دستشویی)

 • ممکن است مدت زمانی که در فرودگاه حضور دارید تا زمان پرواز شما فرا برسد یا حتی در حین پرواز علاقه داشته باشید یک سرگرمی برای خود فراهم کنید. خرید روزنامه می‌تواند بهترین راه حل باشد، البته بیش از هر چیزی شما باید از هزینه آن اطلاع پیدا کنید. در چنین مواقعی می‌توانید با پرسش How much does the magazine cost? از قیمت آن مطلع شوید. البته شما می‌توانید باتوجه به وسیله‌ای که به آن نیاز دارید جای کلمه را جای عوض کنید. mineral water، Fruit juice و…

در حین پرواز و هنگامی که داخل هواپیما قرار دارید ممکن است سوالاتی در رابطه با موضوعات مختلف برای شما ایجاد شود و روی اصطلاحات آن تسلط کافی نداشته باشید. به شما پیشنهاد می‌کنیم به مواردی که در ادامه نام می‌بریم دقت کنید.

از مهمترین نکاتی که شما در حین پرواز باید به آن دقت لازم را داشته باشید وعده غذایی است.

 معمولاً در حین پرواز لازم است وعده غذایی به مسافر تعلق بگیرد، اما تمامی پروازها از این امکان برخوردار نیستند به همین خاطر شما می‌توانید با تسلط روی اصطلاح Does the flight include meals? (آیا پرواز شامل وعده‌های غذایی است؟) منظور خود را برسانید.

در حین پرواز ممکن است شما به نوشیدنی، آب یا غذا احتیاج داشته‌ باشید، در این زمان باید درخواست خود را برای مهماندار مطرح کنید و برای بیان آن می توانید از جمله سوالی May I have a cold drink? ( می‌توانم درخواست یک نوشیدنی سرد را داشته باشم؟) استفاده کنید.

در حین پرواز شاید آگاهی از این موضوع چه موقعی به مقصد خواهید رسید لازم به پرسیدن ساعت باشد.اصطلاح مورد نیاز برای پرسیدن ساعت: what time is it? (ساعت چند است؟)

انگلیسی در سفر به هنگام حضور در گمرک:

هنگامی که مراحل گفته شده را پشت سر گذاشتید نوبت به گمرک خواهید رسید. از نظر بسیاری از مسافران این مرحله دارای استرس بسیار زیادی می‌باشد.

لازم است دلیل سفر خود را به کشور مورد نظر به طور کامل برای مامورین توضیح دهید. اصطلاحاتی که در ادامه بیان می‌کنیم می‌تواند برای کمک به شما بسیار موثر باشند.

در بسیاری از اوقات به دلیل بروز برخی مشکلات لازم است با دو پرواز به کشور مقصد بروید. هنگام رسیدن به کشوری که در آن قصد ماندن و اقامت ندارید، باید در گمرک این اصطلاح را بیان کنید: I have a connecting flight ( من یک پرواز ارتباطی دارم). با گفتن این اصطلاح انگلیسی در سفر به خوبی می‌توانید منظور خود را برسانید که برای چند ساعت در آن کشور می‌مانید و با پرواز دیگر به کشور مقصد خواهید رفت.

همانطور که گفتیم اداره گمرک از شما او می‌خواهد دلیل سفر خود را توضیح دهید چنانچه تنها دلیل شما برای سفر کردن به کشور خارجی تفریح و سرگرمی است، می‌توانید این اصطلاح را به کار ببرید. I want to travel for fun (می‌خواهم برای تفریح به سفر بروم)

 

در بسیاری از مواقع نیز قصد شما از سفر کردن به خارج می‌تواند به دلایل مختلف کاری باشد و برای این موضوع نیز لازم است شما منظور خود را با بیان  عبارت I am travelling for work ) من برای کار سفر می‌کنم) برسانید.

یکی دیگر از مواردی که لازم است شما برای ماموران گمرک یا فرودگاه توضیح دهید، مدت زمان اقامت شما در آن کشور است و باید این اصطلاح را به کار ببرید. I will stay here for __ days (من __ روز در اینجا می‌مانم).

اگر قصد شما از مسافرت ملاقات با اعضای خانواده یا حتی سایر آشناها می باشد به کار بردن این عبارت در فرودگاه می‌تواند منظور شما را به مامورین برساند.

I want to visit my family

می‌خواهم خانواده‌ام را ملاقات کنم.

سوال دیگری که ماموران گمرک از افراد می‌پرسند محل اقامت آن‌ها است و شما باید نام هتلی که قصد دارید در آنجا بمانید را بدانید.

I will stay at ___

من در ___ اقامت خواهم کرد.

انگلیسی در سفر هنگام رسیدن به مقصد:

پس از پشت سر گذاشتن پرواز و رسیدن به مقصد کاملاً طبیعی است وقت خود را برای مشاهده مکان‌های تفریحی بگذرانید.

داشتن یک نقشه می‌تواند راهنمای بسیار مناسبی برای پیدا کردن انواع رستوران، مراکز تفریحی و سایر مکان‌های مورد نظر شما باشد. به کمک نقشه می‌توانید به راحتی هتلی که در آن اقامت دارید را پیدا کنید.

 Do you have a map? ( آیا شما یک نقشه دارید؟)

صرافی‌ها محلی هستند که شما می‌توانید پول خود را به پول رایج آن کشور تبدیل کنید، اما برای این کار لازم است در ابتدا بپرسید صرافی در کدام منطقه آن کشور قرار دارد.

 Where is the currency exchange center?

مرکز تبادل ارز کجا است؟

اگر به هر دلیلی مایل بودید رفت و برگشت مکان‌های مختلف را با اتوبوس انجام دهید لازم است در وهله اول بدانید ایستگاه اتوبوس در کجا قرار دارد و اینکه شما مسیر مورد نظر را درست طی کرده باشید نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، اما برای پرسش ایستگاه اتوبوس می‌توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

where is the bus stop?

ایستگاه اتوبوس کجاست؟

Where can I get this taxi?

در کجا می‌توانم یک تاکسی بگیرم.

عبارت فوق را زمانی می‌توانید به کار ببرید که اتوبوس نباشد یا به طور کلی شما قصد داشته باشید با تاکسی به مقصد بروید.

اگر قصد داشتید به مکانی بروید و از آدرس آن به طور دقیق اطلاعی ندارید می‌توانید از سایر افراد این از سوال را جویا شوید.

I want to go to a ___

می‌خواهم به ___ بروم.

اگر آدرس هتل خود را گم کردید اصلاً نگران این موضوع نباشید چرا که سایر افراد می‌توانند شما را به درستی راهنمایی کنند تا به هتل برگردید اما لازم است در ابتدا این سوال را بپرسید.

Do you know where this hotel is?

می‌دانید این هتل در کدام منطقه است؟

انگلیسی در سفر، اصطلاحات انگلیسی در سفر، در سفر چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟

در بسیاری از مواقع ممکن است به دلیل نداشتن تسلط کافی روی کلمات و مکالمات انگلیسی در سفر، هنگام مواجهه با افرادی که بسیار راحت و روان انگلیسی صحبت می‌کنند دچار سردرگمی شوید، در این زمان می‌توانید ازعبارتی همچون I do not understand (من متوجه نمی‌شوم) استفاده کنید.

اصطلاحات دیگری نیز می‌توانند در چنین مواقعی به کمک شما بیایند. مانند:

I can not speak English very well

من نمی‌توانم به خوبی انگلیسی صحبت کنم.

در چنین مواقعی لازم است از فرد مقابل خود درخواست کنید کمی آهسته تر صحبت کند. Please speak more slowly

اصطلاحات مهم زبان انگلیسی که در هتل برای شما کاربرد دارند:

پس از پایان پرواز یکی دیگر از مهم‌ترین مسئله‌ ای که برای تمامی افراد از اهمیت خاصی برخوردار است محل اقامت و هتل می‌باشد.

انگلیسی در سفر، اصطلاحات انگلیسی در سفر، در سفر چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟

کلماتی که برای استفاده از سرویس بهداشتی باید به کار ببرید را در مطالب فوق برای شما بیان کردیم، اما اگر می‌خواهید از این موضوع اطلاع داشته باشید که آیا اتاق شخصی شما دارای حمام است یا خیر می‌توانید این سوال را مطرح کنید.

Does the room have a bathroom?

آیا اتاق دارای حمام است؟

پیش از تحویل گرفتن کلید اتاق، لازم است از نکاتی مانند اینکه اتاق دارای چند تخت است آگاهی پیدا کنید. برای مواقعی تعداد بیش از یک نفر است باید اتاق بزرگتری در اختیار شما قرار بگیرد.

How many beds are there in the room?

چنانچه برای داشتن احساس راحتی کامل این اقامت خود در هتل تقاضای یک تخت بزرگ را دارید می‌توانید درخواست خود را اینگونه بیان کنید:

Please consider a room for me with a double bed

لطفاً اتاقی را برای من در نظر بگیرید که دارای یک تخت دوبل است.

اگر می‌خواهید مطلع شوید اتاق شما در کدام طبقه هتل قرار دارد باید به این عبارت اشاره کنید.

Which floor is my room on?

پس از مطلع شدن از شماره اتاق و همچنین طبقه‌ای که در آن قرار دارید لازم است به سمت آسانسور رفته تا به اتاق خود بروید اما پیش از هر چیزی باید بدانید آسانسور در کدام قسمت قرار دارد.

Where are the elevators located?

اگر می‌خواهید بدانید چگونه امکان دسترسی به اینترنت برای شما فراهم می‌شود باید این عبارت را بیان کنید.

Where are the elevators located?

در برخی از هتل‌ها ممکن است سرو صبحانه به صورت کاملاً رایگان باشد، شما می‌توانید این سوال را از پذیرش هتل بپرسید.

Is breakfast free?

نظافتچی‌هایی که اتاق‌های هتل را تمیز می‌‌کنند تمامی وسایل مورد نیاز بهداشتی را در آن قرار می‌دهند، اما در صورت فراموش کردن این موضوع شما می‌توانید اطلاع دهید اتاق شما به حوله، ملافه یا دستمال کاغذی احتیاج دارد.

My room needs a towel ( (اتاق من به حوله احتیاج دارد

اگر اتاق شما به هم ریخته و نامرتب است می‌توانید درخواست کنید که آن را تمیز کنند.

My room is cluttered. Clean it as soon as possible

اتاق من نامرتب است، در صورت امکان سریع‌تر آن را تمیز کنید.

مدت زمانی که در هتل اقامت دارید و یا در طول روز ممکن است چندین بار لازم باشد با خدمات اتاق تماس بگیرید، برای مطلع شدن از شماره و اطلاعات کافی لازم است اصطلاح زیر را به کار ببرید.

How can I call room service?

چگونه می‌توانم برای خدمات اتاق تماس بگیرم؟

انگلیسی در سفر، اصطلاحات انگلیسی در سفر، در سفر چگونه انگلیسی صحبت کنیم؟

سخن پایانی:

در این مقاله قصد داشتیم تا برای شما مطالب لازم در رابطه با مکالمات انگلیسی در سفر را بیان کنیم و همچنین به توضیح این موضوع پرداختیم، هنگامی که در فرودگاه، گمرک یا هتل قرار دارید بیان کردن یکسری ازعبارت‌ها می‌تواند به شما کمک کند نیاز خود را برطرف کنید، اما در نظر داشته باشید اگر روی زبان انگلیسی به طور کامل تسلط ندارید تنها با مقداری تمرین کردن می‌توانید آنچه در طول سفر می‌تواند به شما کمک کند را یاد بگیرید. امیدواریم مطالب گفته شده مورد تایید شما قرار بگیرند.